İçeriğe Yönlendir

Xiaomi 4K Mi Box H.265 Android TV 6.0 incelemesi

Olgu Erhan

Recommended Posts

Olgu Erhan

Satın aldığım yer : http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_426056.html

İndirim kodumuz :  GBMIBOX3 indirim kodu ile 69.9 $

Arkadaşlar Tv box'lar konusunda çok iyi ve bilgi sahibi olduğum söylenemez, fakat bir Xiaomi markası hayranı olarak bu cihazı alıp izlenimlerimi size anlatmak istedim. Lütfen sorularınız ve yapmamı / denememi istediğiniz şeyler varsa bana bildirin elimden geldiğince yardımcı olmak isterim.

75 $ ücret ödedim ve son zamanlarda gümrük olayı 30 Euro ya çekilse'de Gearbest firması üzerine düşük fiyat yazdığı için vergi ödemedim. Ptt çok büyük kutular olmadıkça size vergi çıkartmıyor bu konuda içiniz rahat olsun arkadaşlar.

• Xiaomi'nin televizyon kutusu Mi Box, artık Android üzerinde çalışıyor. 

• Google yapılan işbirliği sonrasında, Mi Box kutusu Android TV üzerinde çalışacak. Bu anlamda firmanın ilk ürünü diyebiliriz. 

• Android TV olduğu için bu kez Netflix, HBO, Hulu, Pandora, Sling, Vudu gibi ABD kaynaklı 
  •  
  • medya aktarım platformları entegre edilmiş. 

• Ayrıca Android N sürümünü temel aldığı için resim içinde resim, canlı TV kaydı ve HDR 4K video avantajları da bulunuyor. 

• Bluetooth kumandası ile ister fiziksel isterseniz de ses odaklı kontrol sağlayabiliyorsunuz. 

• Oyunseverleri unutmayan firma, opsiyonel olarak satılan bir de Mi Game kontrolcüsü sunuyor. 

• Kontrolcüde çift titreşim motoru ve 3 eksenli G sensörüne sahip. Oyuncular, hareket yoluyla da oyunları kontrol edebilecekler. 

• Cihazda 4 adet Cortex-A53 ve Mali-T450 grafik birimi taşıyan bir yonga seti kullanılmış. 2GB RAM ve 8GB RAM ile sistem tamamlanmış. 

• Ses ve görüntü için ise önemli standartlara yer verilmiş. Örneğin 4K 60 kare/saniye video çözücü, HDMI 2.0a desteği, Dolby Digital Plus, DTS surround ses, HDR10 video desteği şeklinde bunları saymak mümkün. 

• Genişleme için 1 adet USB portu kullanılırken, 

• WiFi AC standardı ile hızlı kablosuz bağlantı imkanı sunuluyor. 

Original Xiaomi Mi Android TV Box Quad-core Cortex-A53 

This 4K Android TV box supports Bluetooth voice remote control which can meet your varieties of demands. You can catch your favorite TV shows, play games, watch the news or switch to radio. Mi box also supports Google Cast. 

Main Features: 
● It runs on the latest Android TV 6.0 which is easy to enjoy your entertainment time.
● A high performance of Quad-core Cortex-A53 CPU can play a wide range of games. 
● A Bluetooth voice remote control: Just speak into the remote control and Mi box will search for what you want. 
● HDR 4K H.265 VP9 Profile-2 4K Decoding will provide you with a scene in vivid contrast, color and clarity. 
● HDMI 2.0 is a faster vay to send video and audio output to your TV.
● It also supports both Dolby and DTS encodings which create you smooth and surround 

sound.

Specification

Brand: Xiaomi 
Model: Mi Box 
Type: TV Box 
System: Android 6.0 
CPU: Cortex A53 
Core: 2.0GHz,Quad Core 
GPU: Mali-450 
RAM: 2G 
RAM Type: DDR3 
ROM: 8G 
Maximum External Hard Drives Capacity: No 
Color: Black
Media Supported
Decoder Format: H.265 
Video format: 4K x 2K,H.264,H.265,VP9 Profile-2 
Audio format: DTS 
Support 5.1 Surround Sound Output: No
Product Details
5G WiFi: Yes 
WIFI: 802.11 a/b/g/n/ac 
Bluetooth: Support 
Power Supply: Charge Adapter 
Interface: AV,DC Power Port,HDMI,SPDIF,USB2.0 
Language: English 
DVD Support: No 
HDMI Version: 2.0 
Other Functions: Others 
External Subtitle Supported: No 
HDMI Function: HDCP 
Power Comsumption: No 
RJ45 Port Speed: No
Firmware Information
System Bit: 64Bit 
WiFi Chip: 802.11a / b / g / n / ac 
KODI Pre-installed: No 
KODI Version: No
Power Requirement
Power Type: External Power Adapter Mode
Battery Information
Remote Controller Battery: 2 x AA battery ( not included )
Dimension and Weight
Product weight: 0.3000 kg 
Package weight: 0.5400 kg 
Product size (L x W x H): 15.00 x 15.00 x 6.00 cm / 5.91 x 5.91 x 2.36 inches 
Package size (L x W x H): 20.00 x 20.00 x 10.00 cm / 7.87 x 7.87 x 3.94 inches
Package Contents
Package Contents: 1 x Xiaomi Mi Android TV Box, 1 x Remote Control, 1 x Power Adapter

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

xiaomi cosmus iyice ben de gecen gün kulakligini alirken farkettim. televizyondan, su isiticisina, ev güvenlik sistemlerinden akilli ayakkabisina kadar hersey var... ve uygun fiyatli

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan
xiaomi cosmus iyice ben de gecen gün kulakligini alirken farkettim. televizyondan, su isiticisina, ev güvenlik sistemlerinden akilli ayakkabisina kadar hersey var... ve uygun fiyatli

Aynen, bunun yanında çok şık dizayn ve kaliteli ürünler yapıyorlar.

Hepsi Apple fabrkasından çıkma gibi :)
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

Güzel cihaz, kusursuz anlatım, tşkler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Tuna

Çok güzel bir paylaşım olmuş, ben de miband 2 lerini kullanıyorum, fiyat performans oranı çok iyi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

8 gb ne ya bende bunu anlamıyorum.

Lig tv izliyoduk biz android box ile, daha doğrusu digitürkplay den. Artık izliyemiyoruz. Digitürk çözünürlüğü azaltmış o yüzden bağlantı olmuomuş. Acaba wifi özelliği ile olur mu ki. Olgu wi fi ile görüntü mü aktarılıyor, yani bağlantı... Bağlanmak için wifi oluyo yani?

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan
8 gb ne ya bende bunu anlamıyorum.

Lig tv izliyoduk biz android box ile, daha doğrusu digitürkplay den. Artık izliyemiyoruz. Digitürk çözünürlüğü azaltmış o yüzden bağlantı olmuomuş. Acaba wifi özelliği ile olur mu ki. Olgu wi fi ile görüntü mü aktarılıyor, yani bağlantı... Bağlanmak için wifi oluyo yani?

Wifi den 4K bile açıo wifi yani kablolu değil cihaz.
Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

Benim anlamadığım normal tv kanallarını canlı olarak nasıl izleyeceğiz bu cihazda? ip tv gibi birşey mi? internet üzerinden mi gösterecek? eğer öyleyse çok veri kullanır mı? bu konuda çok bilgisizim :unsure2:

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan
Olgu 8 gb ın ne kadarı boşta, görebiliyomusun?

5.1 gb, evet android 6 galiba birde güncelledi kendini.
Benim anlamadığım normal tv kanallarını canlı olarak nasıl izleyeceğiz bu cihazda? ip tv gibi birşey mi? internet üzerinden mi gösterecek? eğer öyleyse çok veri kullanır mı? bu konuda çok bilgisizim default_unsure2.gif

Veri kullanacak tabi :)

Kodi denen bir olay var açık deniz gibi bir olay. Herşey yüklemip tüm dünya elinizin altına geliyormuş. Açık kaynak.

Detayını bilmiyorum açıkçası ben youtube izlemenin fln keyifini sürüyorum bu ara :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir
Benim anlamadığım normal tv kanallarını canlı olarak nasıl izleyeceğiz bu cihazda? ip tv gibi birşey mi? internet üzerinden mi gösterecek? eğer öyleyse çok veri kullanır mı? bu konuda çok bilgisizim default_unsure2.gif

Bu cihaz bildiğin android tablet gibi düşün. Tablette tv uygulamasını açıp onu izliyosun. Burda televizyonu sadece görüntüyü almak için kullanıyosun. Misal smart tv den uygulama açmak ölüm. Tarayıcıdan film izlenmez mesela. Bundan açıp izliyosun. Android oyunu uygulamayı tv den yönetiyomuş gibisin. Büyük tablet gibi.

Bunu kullanırken klavye ve mouse ile kullanmak lazım. Çok rahat oluyo.

Kodi, ayrıca bazı kanalları çözüyo, özel kanal listeleri hazırlıyolar, onlarda bir sürü kanal oluyo. Spor, belgesel falan.

Bi nevi pc yi tv ye yansıttığını düşün yani.

Özelliği olmayan bi tv alıp bununla kullanmak çok mantıklı. Bi dünya veripte smart tv almak hiç akıl karı değil. Smart tvler çok kullanışsız.

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
7 dakika önce, Necati Öner yazdı:

Bu cihaz bildiğin android tablet gibi düşün. Tablette tv uygulamasını açıp onu izliyosun. Burda televizyonu sadece görüntüyü almak için kullanıyosun. Misal smart tv den uygulama açmak ölüm. Tarayıcıdan film izlenmez mesela. Bundan açıp izliyosun. Android oyunu uygulamayı tv den yönetiyomuş gibisin. Büyük tablet gibi.

Bunu kullanırken klavye ve mouse ile kullanmak lazım. Çok rahat oluyo.

o zaman bunun yerine eski telefonu da kullanabiliriz? baska bir avantaji var mi?

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Bunu kullanırken klavye ve mouse ile kullanmak lazım. Çok rahat oluyo. Kodi, ayrıca bazı kanalları çözüyo, özel kanal listeleri hazırlıyolar, onlarda bir sürü kanal oluyo. Spor, belgesel falan.

Bi nevi pc yi tv ye yansıttığını düşün yani.

Özelliği olmayan bi tv alıp bununla kullanmak çok mantıklı. Bi dünya veripte smart tv almak hiç akıl karı değil. Smart tvler çok kullanışsız.

Web browser bulamadım yahu, yok galiba.
o zaman bunun yerine eski telefonu da kullanabiliriz? baska bir avantaji var mi?

Hee araç kamerası olarak cep telefonun kullanan arkadaşlar var iş ona döner :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
2 dakika önce, Olgu Erhan yazdı:

Web browser bulamadım yahu, yok galiba.

Hee araç kamerası olarak cep telefonun kullanan arkadaşlar var iş ona döner :)

neden olmasin? :biggrin: bi sürü para vermisiz. cekmecede yatacagina bi ise yarasinlar :D

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan
neden olmasin? :biggrin: bi sürü para vermisiz. cekmecede yatacagina bi ise yarasinlar [emoji3]

Hee Atlara At gözlüğü takarlar, sağı solu göremez ona döner iş.
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
Şimdi, Olgu Erhan yazdı:

Hee Atlara At gözlüğü takarlar, sağı solu göremez ona döner iş.

simdi donanim olarak bir cok kullanmadigimiz telefon bu cihazlardan üstün.

Kamera ise degisir. ne kadar genis acili, gece modu, sensör kalitesi vs. karsilastirmak gerekir

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan
simdi donanim olarak bir cok kullanmadigimiz telefon bu cihazlardan üstün.
Kamera ise degisir. ne kadar genis acili, gece modu, sensör kalitesi vs. karsilastirmak gerekir

Yok abi kullanmadığın telefon 1000 / 1500 tl lik birşey değilse üstün değil bundan.

Cihazda 4 çekirdek işlemci, 3+2 gpu ekran kartı var. Android cephesinden çok anlamam ama hiç sanmıyorum.

valla ben video çektim gösterdim. Sizde kullanmadığınız telefonu bağlayın tv ye görelim neler yapıyor :)
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
(düzenlendi)
13 dakika önce, Olgu Erhan yazdı:

Yok abi kullanmadığın telefon 1000 / 1500 tl lik birşey değilse üstün değil bundan.

Cihazda 4 çekirdek işlemci, 3+2 gpu ekran kartı var. Android cephesinden çok anlamam ama hiç sanmıyorum.

valla ben video çektim gösterdim. Sizde kullanmadığınız telefonu bağlayın tv ye görelim neler yapıyor :)

o konuda haklisin  dandik telefonlarla olacak is degil.

Ben telefon aldim mi dibine kadar kullandigim icin benim eski telefonun donanimi eski bunlarin yaninda (galaxy nexus 1.2 ghz cift cekirdek)

Simdiki ise oneplus one 2.4ghz 4 cekirdek snapdragon 801. cihaz cikis tarihi 2014 nisan yani bir cok insan bunun üzerine 2 telefon degistirmistir. 

Bu arada ben videoyu izlememistim (yine izlemedim, göz gezdirdim sadece). aslinda eski telefonu sorma amacim soruydu gercekten. "Avantaji ne" idi soru.? videoda göründügü kadariyla avantaji ara yüzü ve hazir olmasi. Öbüründe biraz daha tablet vari bir is olmasi ki her normal kullanicinin becerecegi seyler degil.

Bos bir vakit bulursam deneyeyim video cekmeyi 

tarihinde Eren Gökmen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan
o konuda haklisin  dandik telefonlarla olacak is degil.
Ben telefon aldim mi dibine kadar kullandigim icin benim eski telefonun donanimi eski bunlarin yaninda (galaxy nexus 1.2 ghz cift cekirdek)
Simdiki ise oneplus one 2.4ghz 4 cekirdek snapdragon 801. cihaz cikis tarihi 2014 nisan yani bir cok insan bunun üzerine 2 telefon degistirmistir. 
Bu arada ben videoyu izlememistim (yine izlemedim, göz gezdirdim sadece). aslinda eski telefonu sorma amacim soruydu gercekten. "Avantaji ne" idi soru.? videoda göründügü kadariyla avantaji ara yüzü ve hazir olmasi. Öbüründe biraz daha tablet vari bir is olmasi ki her normal kullanicinin becerecegi seyler degil.
Bos bir vakit bulursam deneyeyim video cekmeyi 

Ya örnek vereyim, eve geldim aldım elime kumandayı. Ses sistemi kumandasından açtım tv boxı açtım 2 dk da keyifle istediğim müziğe klibe erişiyorum. Sesle aratıyorum bunun yanında öneriler çıkıyor ve o geçişler / akış / hız tamamen bir keyif.

Araç alırsınız murat 124 sizi gideceğiniz yere sıkıntısız götürür.

Araç alırsınız Auidi A4 sizi gideceğiniz yere sıkıntısız götürür.

Ama o konfor farkını ve sürüş keyifi farkı aynen anlatmak istediğim şey gibi.

Bende samsung led smart tv var. Youtube cart curt kurulu. Kullanmak kanser ediyor. Digitürk var youtube kurulu. Kullanmak zor / keyif vermiyor. İşte olay bu :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Bak bir avantaji da kumadasi olmasiymis. Hemen defans yapmaya gerek yok [emoji4]

Bu arada merak ettim daha once arac kamerasi konusunda tartisma mi yasandi?

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan
Bak bir avantaji da kumadasi olmasiymis. Hemen defans yapmaya gerek yok [emoji4]
Bu arada merak ettim daha once arac kamerasi konusunda tartisma mi yasandi?

Yoo yaşanmadı ama 1500 - 2000 tl lik telefonları cama kamera diye koymaya kalkan arkadaşlar oldu onlara baya bir gülmüştük DH forumda :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Ben note4 ile bağlanıyorum video lar bozuluyor. Eski telefon dediğiniz nedir? Ücret olarak bu daha ucuz değil mi? Bunların bağlantıya göre görüntüsü daha iyidir sanırım.

Olgu marketten chrome falan indiremiyo musun?

Bi nevi aynı işte.
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan
Ben note4 ile bağlanıyorum video lar bozuluyor. Eski telefon dediğiniz nedir? Ücret olarak bu daha ucuz değil mi? Bunların bağlantıya göre görüntüsü daha iyidir sanırım.

Bi nevi aynı işte.

Chrome bulamadım valla baktım ama.
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
3 dakika önce, Necati Öner yazdı:

Bi nevi aynı işte.

eski telefon = 1 önceki telefon ( ayrica kendi zamani cin iyi sayilan bir telefon)

note4 yeterli olur bence. baglanti ayarlarina bakmak lazim. Kablo ile denediniz mi mesela?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...