İçeriğe Yönlendir

C-Max ı neden sat(a)madım.

Misafir

Recommended Posts

Misafir

Bugün sabah Ankara dan 2 vatandaş aracımı almak için geldi. Açsınızdır çorbacıya gidelim dedim, aç değiliz dediler. Sabah erken olduğu için Pilot Garage test merkezinin önünde 30 dk. kadar bekledik. Bu sırada biz şöyle bir bakalım dediler. Tamam dedim. Kaputu açtım. Motor temiz değildi (kötü bir tecrübeden dolayı yıkatma taraftarı değilim). Adamın yüzü ekşidi. Motor çok pismiş, beklediği gibi çıkmamış. Dedim; " Motor pis olunca ne oluyor? Kötü bakımsız mı demek?"  cevap yok. Tüvturk e gidelim dediler. Tüvtürk artık son muayene km sini söylüyor dedim, inanmadılar. Neyse yakındı gittik. Ki 2 gün önce plakayı vermiştim. Sigortadan ve 5664 mesajla sorguladıklarını söylediler. Tramer temiz çıkmış.  Dediğim gibi son muayene km sinin 88.000 olduğunu hep birlikte öğrendik :). Neyse titiz adamdır, olur böyle şeyler,varsın inanmasın,insandır diye düşündüm. "Ford a gidelim soralım" diyor. Adama "Ford servisine girmedim km yi nereden bilecekler dedim" neyse ikna oldu.Bu arada aracın eski sahibinin tuttuğu servis kayıt belgelerini de gösterdim. Girdik teste. Test sonucunda 2 yer boyalı, 102 bg olduğu çıktı. Ki ben 2 yerin boyalı olduğunu ve 2 yerinde vernikli olduğunu söylediğim halde teste vernikli yeri göremediler. Çok küçük 2 yerdi. Aracın motor bloğunun alt kısmında hafif yağ tortusu vardı. Testi yapan usta bir motor ustasının görmesinde yarar var dedi. Hay hay deyip girdik sanayiye. Karter contası kaçırabilir vs. diye düşündük. Sonuçta böyle bir şeyin olmadığı anlaşıldı. Araç 1 saat kıpırdamadan durduğu yerde damlatma falan yapmadı. Motor korumada da bir leke vs. yok.  Şimdi düşünüyorum da iyi sabretmişim. Asıl beni zıvanadan çıkaran yere geliyorum; Adam beni o kadar yere getir-götür dedi tamam dedim her şeyi yaptım. söylediklerimin dışında bir şey çıkmadığı ,hatta farkedilmeyen hatasını da (vernikli yerler) söylediğim halde, çıkardı cebinden 1500-2000 TL lik boya ölçme cihazı arabanın kaportasını ölçüyor. Ne yapıyorsun diyorum ses yok. Tepem attı. Dedim "Kardeşim sen bu aracı teste soktun, her yere sordun ettin problem yok. Benim dediklerim doğru çıktı. İlle de beni yalancı mı çıkarmaya çalışıyorsun?" .Diyor ki aracın boyası neden 170-210 arası çıkıyor diye bakıyorum. Aracın genel boyasınıın orjinalinde kalın olduğunu test merkezi söylemişti, ben de söyledim. Ostim de demircide işçiyim dedi. Cebinde 1500-2000 TL lik cihaz(Bende sanayide gittiğimiz motor ustasından öğrendim fiyatını. Markasından tanımış). Bu nereden çıktı diyorum, patrondan alıp geldim diyor. Galerici misin diyorum, ses yok hala boyayı ölçüyor. Ustaysan beni sabahtır neden uğraştırdın diyorum. Ses yok. Satmıyorum deyip çektim geldim okuluma. Devlet memuruyum ve izin almam gerçekten zor oluyor. Bu durumu da vatandaşlara belirtmiştim. Tüm 1 günüm heba oldu.  

Arkadaşlar yazdıklarım dışında beni tanımazsınız bilmezsiniz. Yani tarafsız yorum yapabilirsiniz diye yazıyorum. Ben de bir yanlışlık var mı? Gözünüzü seveyim acayip asabım bozuldu. Aracın satılıp satılmaması önemli değil. Kimin üslubun da hata var? Lütfen yazar mısınız? Darılma gücenme, "Ama..." ile başlayan cümleler kurmayacağım, sorunuz olursa cevaplarım o kadar. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Konunuz taşınmıştır

rutin hadise... sizin gibi yakınlarda 2-3 satış adayı belirlenir gelinir ve olta sallanır. motor pismiş allta yağ kaıntısı gördüm vs. gibi yoldan çevirip bakacağınzı her araçta olan şeylere mazeret yazarlar.. ya tutarsa deyip dolaşirlar. elbet bir satıcı 1-2 bin Tl indirirse alırlar falan. Alışınız diyeyim , bol sabır

• Beğen 10
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
(düzenlendi)

Bence bir iki kusur bulur 3-5 indiririm fiyatı demişler. Umduğunu bulamamışlar gibi geldi. Ben olsam en yakın bayide bırakırdım elemanları. Boya ölçüm cihazlarıyla birlikte.

Sanırım aracınız şu: https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-c-max-ghia-105.000-km-408694332/detay

tarihinde Recep Selim Kaya tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

İlana ek yapalım. ölücüler aramasın :D

bence ilan güzel, gerçek müşteri için. arıyor olsam ilk tercih diyebilirm

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Malesef piyasada bu tipler çok fazla. Fiyat kırmak adına herşeyi yaparlar. Arkadaş fiyat bu işte dediğim dışında da bir şey çıkmadı. Ama yokk bedeva yazsan üstüne para isteyecek tipler bunlar. Tabir de şu olur "Abi Angaradan geldik o kadar masraf yaptık. Bari depoyu fulle".. Neyse kötü bir deneyim olmuş sizin için. Alış satışta fazla iyi niyetli olmamak lazım.

Bu arada ilanınızda plaka uydurmadır diye bir ifade var. O resmi de ifadeyi de kaldırmanızı öneririm. Zira ben olsam kesinlikle almam öyle bir ilanla açılmış arabayı. Plakayı gizlemeniz yeterli.

Yorum bağlantısı
Misafir
22 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

Konunuz taşınmıştır

rutin hadise... sizin gibi yakınlarda 2-3 satış adayı belirlenir gelinir ve olta sallanır. motor pismiş allta yağ kaıntısı gördüm vs. gibi yoldan çevirip bakacağınzı her araçta olan şeylere mazeret yazarlar.. ya tutarsa deyip dolaşirlar. elbet bir satıcı 1-2 bin Tl indirirse alırlar falan. Alışınız diyeyim , bol sabır

Vay be. Yani kusura bakmayın başka kelime bulamadım. Yeni duyuyor ve öğreniyorum bu metodu. 

15 dakika önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Bence bir iki kusur bulur 3-5 indiririm fiyatı demişler. Umduğunu bulamamışlar gibi geldi. Ben olsam en yakın bayide bırakırdım elemanları. Boya ölçüm cihazlarıyla birlikte.

Sanırım aracınız şu: https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-c-max-ghia-105.000-km-408694332/detay

Araç budur. Daha önce 38.000 TL yazmıştım. Bakalım 39.000 TL yazınca ne oluyor? 

5 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

İlana ek yapalım. ölücüler aramasın :D

bence ilan güzel, gerçek müşteri için. arıyor olsam ilk tercih diyebilirm

Teşekkürler Çağlar bey. 

Arkadaşlar inanın şu an öyle rahatladım ki anlatamam. Bir an kendimden şüphe ettim. Paranoyaklaştım mı diye? Adamlar Ankara dan gelmiş. Çeliğinin,çocuğunun rıskı vs. Para yoldan toplanmıyor. Sebep olmayayım dedim. 

Siz yazdıkça dehşete düşüyorum. Yaşım 45 ama hiç bir şey bilmiyormuşum :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Gelir Antalya dan da gelebilir. meslek icabı seyahat. açık aramış bulamamış o da sıkıntıya düşmüş acıdım adama yahu.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Misafir
26 dakika önce, Beyazıt Gündem yazdı:

Malesef piyasada bu tipler çok fazla. Fiyat kırmak adına herşeyi yaparlar. Arkadaş fiyat bu işte dediğim dışında da bir şey çıkmadı. Ama yokk bedeva yazsan üstüne para isteyecek tipler bunlar. Tabir de şu olur "Abi Angaradan geldik o kadar masraf yaptık. Bari depoyu fulle".. Neyse kötü bir deneyim olmuş sizin için. Alış satışta fazla iyi niyetli olmamak lazım.

Bu arada ilanınızda plaka uydurmadır diye bir ifade var. O resmi de ifadeyi de kaldırmanızı öneririm. Zira ben olsam kesinlikle almam öyle bir ilanla açılmış arabayı. Plakayı gizlemeniz yeterli.

Uyarıya teşekkürler. Düzelttim.

Yorum bağlantısı
İsa Acar
53 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

Ben de ilk defa duyuyorum, çok mu iyi kalpliyiz ne :shok: Gerçi ben ağası gelse kafamdaki rakamdan aşağı inmem (herhangi bir mecburiyetim yoksa) :beee:

Bu arada bana mesaj atmışlardı, "tık nakit 43 verelim, galericiyiz, 2 araçla daha anlaştık, hafta içi oraya gelicez, çek senet karşılığı biz okuturuz, siz satamazsınız" demişlerdi, benimkiler iyiymiş, sağ olsunlar :crazy:

Sayenizde öğrenmiş olduk Bülent hocam, gelmiş geçmiş olsun, iyi müşteriler çalsın kapınızı... ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir
1 dakika önce, Barış Ünal yazdı:

Aracin ilan linkini paylasirmisiniz

Beyazıt Bey in uyarısı üzerine düzeltme yaptım. Yayınlansın paylaşırım.

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Benim gibi "Satmıyorum, işin gücün rast gele" diyin. Benim yağım olsun, sineği Bağdat 'tan gelir. Satış felsefem bu. Siz size düşeni yapmışsınız, terbiyesizler.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Bu ülkede ticaret yapmak çok zor. Birine bir şeyi beğendirmek çok zor. 

Çok zaman esnaflara kızıyoruz ama müşteri profili genel olarak bu şekilde. Sabırda bir yere kadar.

O olmaz başkası olur, iyi etmişiniz.

Yorum bağlantısı
Yalçın Dağlıoğlu

Benzer bir durum benim 407 yi satarken oldu. Nakit sıkışıklığından dolayı satmak durumundaydım aracımda 1 parça boya haricinde bir şey yoktu  2 kişi Aydından geldi al satcıyız ek iş olarak yapıyoruz dediler piyasanın 2000 altına fiyat verdiler  piyasasının 1150 aşağısına  anlaştık ekspere götürdük dediğim gibi çıktı araç bu sefer ekranda yazan bir ışığı bahane edip  fiyat kırmaya çalıştılar  başka bir ustaya götürdük, usta bakmamız lazım kapalı kutu  masraf ne cıkar bilemem dedi adamlar cıkacak azami masrafı düşürmeye  çalıştılar bende araba bu alıyorsanız alın ben gidiyorum dedim tamam dediler aldı gittiler.

Yorum bağlantısı
Kazım Yılmaz

Siz simsara denk gelmişsiniz. İnsanın asabını bozar bu adamlar. Bence siz iyi sabretmişsiniz.

Allah müşterinin de hayırlısını versin.

Yorum bağlantısı
Kutluay Selçuk

Araba almak satmak sabır işi ... aslında bir akıl oyunu gibi oldu ülkemizde,ağzı laf yapanlar saf birini buldumu kötü durumdaki aracını çok güzel cilalı laflarla gösterip vatandaşa satıyor.

çok pimpirikli adamlarda aracını çok seven,bakımını tam yaptıran,her özelliğini bilen satıcı arkadaşlarıda çileden çıkartabiliyor.

arabalar sanki insanın namusu gibi oldu.

insanlar oğluna kız isterken kızı ve ailesini bu kadar soruşturmuyor.

Allah herkese hayırlı insanlarla karşılaştırmayı nasip etsin...

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Bülen Abi Yanlış yapmışsınız.

Şöyle çapı 50 mm olan uzunca bir sopa alıp vatandaşların et kalınlı ve darbeye dayanaklılığını ölçmemişsiniz.:D

Abi takma kafana ortalıkta o kadar çok lüzumsuz ölücü varki başa bela hepsi.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Erol Güven

Bu tipler galerici ölücü ve mezarcı ben olsam bu kadar yere gitmem adam ekspertiz yaptırmış mal ortada alırsa alır almazsa almaz işine gelirse. Siz baya sabırlıymışız 

fiyat düşürmek için her yöntemi denemişler.Allah bu tiplere imkan vermesin.

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Maalesef işin ticaretini yapan insanlarla karşılaşılınca sıkıntı. Biz de hanımın aracını satacağız, nasip.

Yorum bağlantısı
Özgen Acar

Gerçekten iyi sabır etmişsiniz ,ben ilana öncelikle galericiler aramasın notunu düşüyorum ikinci olarak da alacak kişiye senin belirlediğin bir servise yada expere götürürüz ama ikinciye gitmem diyorum,sabahtan akşama kadar kimsenin bu işlere ayıracak vakti yok eğer işi alım satım değilse

Yorum bağlantısı
Misafir

çok benzerini focusumu satarken yaşadım kaporadan kestim 50 lira yakıt paramı yolladım adamları geri.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tatlı

Hocam bence sizde Okan Bey'in dediği gibi sağlam bi sopa alıp adamlarını postunun kalınlığını ölçseydiniz :)

Yorum bağlantısı
Tolga Erdem

Rutin bi durum haline geldi ne yazık ki sizin başınıza gelen. Ilan güzel ama adamlara kızgınliginiz  sanki her okuyana  gibi olmus .Bende öğretmenim ve izin alma vs ne kadar zor bi iş bilirim .Telefon da arayan a bu durumları belirtebilirsiniz .

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...