İçeriğe Yönlendir

Ka - Elektrik Aksamı

Barış Özarslan

Recommended Posts

Servet Aydın

2, viteste ayak bebriyaj üzerinde, kontak açık halde biraz yürüyecek araç. Debriyajdan ayak çekilince çalışır araba. İyi civan delikanlı lazım sadece :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Çalıştırmak için vurdurtmak değil... Viteste iken aracı ileri geri sallamak... Marş ta ise sorun büyük ihtimal sallama sonrası marş basar araba çalışır.

Önce elektrikçi de akü kontrol tabii

Yorum bağlantısı
Burak Kara

Yakınınız varsa aracını sizin aracın yanına çekin takviye kablosunu kendi akünüze bağlayıp çalıştırmayı deneyin. Akü mü sorusunun cevabını kendiniz görün.

Yorum bağlantısı
Barış Özarslan
37 dakika önce, Burak Kara yazdı:

Yakınınız varsa aracını sizin aracın yanına çekin takviye kablosunu kendi akünüze bağlayıp çalıştırmayı deneyin. Akü mü sorusunun cevabını kendiniz görün.

Sabahtan takviye kablosu ile aracı çalıştırdık,dinamoyu kontrol ettik 13.5 13.6 akım üretiyor okdada sıkıntı yok dediler akü 5 senelik olduğu ortaya çıktı tekrar başıma gelmemesi için aküyü değiştridik bir sıkıntım yok şükür :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ozan Dural
27 dakika önce, Barış Özarslan yazdı:

Sabahtan takviye kablosu ile aracı çalıştırdık,dinamoyu kontrol ettik 13.5 13.6 akım üretiyor okdada sıkıntı yok dediler akü 5 senelik olduğu ortaya çıktı tekrar başıma gelmemesi için aküyü değiştridik bir sıkıntım yok şükür :)

aküyü şarj edip sınırları zorlaya da bilirdiniz  :))

Yorum bağlantısı
Barış Özarslan
1 saat önce, Ozan Dural yazdı:

aküyü şarj edip sınırları zorlaya da bilirdiniz  :))

:)  allahtan sanayiye yakın ev  

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
On 26.04.2017 at 11:14, Barış Özarslan yazdı:

KA araç çalışırken 14.4 üretir. 13.5 ise üretim, dinamonuz şarj etmiyor demektir.

Yorum bağlantısı
Barış Özarslan
(düzenlendi)
54 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

KA araç çalışırken 14.4 üretir. 13.5 ise üretim, dinamonuz şarj etmiyor demektir.

opps nasıl ya  :unsure2: şöyle sorayım ozaman önceki akü teyp far vs kullanımda şarj etmiyorsa 5 ay nasıl dayandı ?yada yeni akü nekadar gidecek ?2 gündür kullanıyorum  

tarihinde Barış Özarslan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Barış Özarslan

yanı bende öyle biliyorum ka ların rolantinde 850-900 devir diye biliyorum saçma bilgide olabilir ortalama 1000 devir rolantide 14 v civarı akım üretiyor

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
35 dakika önce, Barış Özarslan yazdı:

opps nasıl ya  :unsure2: şöyle sorayım ozaman önceki akü teyp far vs kullanımda şarj etmiyorsa 5 ay nasıl dayandı ?yada yeni akü nekadar gidecek ?2 gündür kullanıyorum  

29 dakika önce, Barış Özarslan yazdı:

yanı bende öyle biliyorum ka ların rolantinde 850-900 devir diye biliyorum saçma bilgide olabilir ortalama 1000 devir rolantide 14 v civarı akım üretiyor

Forumda kullanım kitapçığı olacaktı. Yanlış hatırlamıyorsam rölanti dediğiniz gibi 850 devir civarında olmalı. 13.5 ile sistem şarj olur ama gerektiği gibi hızlı olmayacaktır. Olması gereken 14.4'tür.

OBD üstünden de kontrol etmenizi öneririm.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...