İçeriğe Yönlendir

Ka - Elektrik Aksamı

Barış Özarslan

Recommended Posts

Ozan Dural
Bir saat önce, Barış Özarslan yazdı:

resim atar mısın kardeşim?tam olarak neresi alayamadım :)

https://www.amazon.co.uk/d/Car-Engine-Blower-Motor-Fan-Resistors/Heater-Ford-Focus-KA-Fiesta-Mondeo-Puma/B00EIA8LPO 

linkteki parçadan bak dostum, ucunda termal sigorta var. 250v10a yazıyor üzerinde. Bende sorun vardı, ondan olduğunu düşünerek aliexpressten onu da sipariş etmiştim. 0.8 dolara 20 adet :)

Yorum bağlantısı
Halil Dündar2
8 dakika önce, Ozan Dural yazdı:

https://www.amazon.co.uk/d/Car-Engine-Blower-Motor-Fan-Resistors/Heater-Ford-Focus-KA-Fiesta-Mondeo-Puma/B00EIA8LPO 

linkteki parçadan bak dostum, ucunda termal sigorta var. 250v10a yazıyor üzerinde. Bende sorun vardı, ondan olduğunu düşünerek aliexpressten onu da sipariş etmiştim. 0.8 dolara 20 adet :)

türkiyede kargo kaç para biliyonmu :D

aliexpressteki linki paylaşırsan daha faydalı olur kargo parasından ucuza gelir..

Yorum bağlantısı
Halil Dündar2
Doğuş Yılmaz
On 21.03.2017 at 01:46, Sani Gerşon yazdı:

Her elektrikçinin sorunu düzeltmekten kaçmaktaki ilk yolu. Oraya kadar girişilmişken musluk niye değiştirilmedi acaba?

Ya valla ben kalorifer musluğu da aldım taktırdım,yine aynıydı bende sonuç. 1-2 gün düzgün çalıştı sonra yine sapıttı,yazın uzun yolda kavrulduk ailecek ahahahaha,o yüzden kesin çözüm bende vana sistemi yaptırdım:) Tabi benim muhtemelen panelde sıkıntı var :(

Yorum bağlantısı
Barış Özarslan
13 saat önce, Doğuş Yılmaz yazdı:

Ya valla ben kalorifer musluğu da aldım taktırdım,yine aynıydı bende sonuç. 1-2 gün düzgün çalıştı sonra yine sapıttı,yazın uzun yolda kavrulduk ailecek ahahahaha,o yüzden kesin çözüm bende vana sistemi yaptırdım:) Tabi benim muhtemelen panelde sıkıntı var :(

bugün kalorifer musluğunu değiştirdim çok şükür sorun  çözüldü :) iptal etmişken  su max çizgisinden min çizgisine düşmüştü bugün orijinal musluk geldi bir sıkıntı görünmüyor ama ilginçtir ayar panelindeki ışıklar arada gidip arada geliyor kafasına göre :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yunusemre ARI
8 saat önce, Barış Özarslan yazdı:

bugün kalorifer musluğunu değiştirdim çok şükür sorun  çözüldü :) iptal etmişken  su max çizgisinden min çizgisine düşmüştü bugün orijinal musluk geldi bir sıkıntı görünmüyor ama ilginçtir ayar panelindeki ışıklar arada gidip arada geliyor kafasına göre :)

ışıkların gidip gelmesi lambalardan kaynaklı zamanla karttaki yerini aşındırıyor,hafif bi lehim yaparsan karta sorun geçer.(lambaların geçtiği bölüme)

Yorum bağlantısı
Barış Özarslan
2 saat önce, Yunusemre ARI yazdı:

ışıkların gidip gelmesi lambalardan kaynaklı zamanla karttaki yerini aşındırıyor,hafif bi lehim yaparsan karta sorun geçer.(lambaların geçtiği bölüme)

tahmin etti elektrikçide senin dediğin gibi söyledi..

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Barış Özarslan

ya bu araç kalorifer musluğunu değiştirdiğimden beri yine su eksiltmeye başladı  :unsure2::unsure2:yaklaşık 10-12 günde su max yazının ortasındaydı şimdi minimum çizgisinin 2 parmak üstüne düşmüş,yine yolumuz basınç testi için sanayi ye 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Barış Özarslan
Bir saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

Yeni Antifriz kondu mu

Valla adamlar normal su koydu bende evde kendim hafif antifiriz ekledim 100-150 ml arası

Yorum bağlantısı
Barış Özarslan
22 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

Taze su ve Antifriz sonrası kaçak olabilir

yrn sabah götüreyim servise :)

Yorum bağlantısı
Barış Özarslan
(düzenlendi)
On 05.04.2017 at 11:26, Çağlar Bayur yazdı:

Taze su ve Antifriz sonrası kaçak olabilir

çağlar bey radyatör kazanı çatlamış ?? radyatörün kazanı mı varmış :)değişimi yapılacak dedi servis ince ince oradan kaçırıyor muş

tarihinde Barış Özarslan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Barış Özarslan
9 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Yedek su deposundan mı bahsediyorlar acaba?

valla Sani bey çözemedim 430 TL fiyat çekmeleri lirası dikkatimi çekti aslında öğle arası baskın yapayım en iyisi 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Radyatör mü acaba bahsettikleri. Valla anlamadım. Bu rakamlık bi parça yok ki soğutma sisteminde?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Radyatör çerçevesi diyelim oralara kazan denir

Eskiden Lehimli idi

Yorum bağlantısı
Barış Özarslan
29 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

Radyatör çerçevesi diyelim oralara kazan denir

Eskiden Lehimli idi

aynen çağlar bey gittim baktım eski radyatör yamalı don gibi :):) sağ sol plastik çerçevesi siyah yapışkan ile muhtelif yerleri yapıştırılmış ön panel sol üst tarafı ıslak alttan akıtıyor .. daha bakalım direksiyona bakacaklar tam sağ tam solda oluşan sese birde devir yükselirken oluşan zincir sesine benzeyen ses :) kafam rahat olsun

Yorum bağlantısı
Burak Kara

Yapanla anlaşmadıysanız gerekli parçaları internetten alıp işçilik verin, daha uyguna çıkabilir. Bugüne kadar hiç tamirciye parça aldırmadım. Hatta volan taşlancak 100 lira dedi, aldım volanı 30 liraya taşlattım. Allah korusun böyle insanlardan hepimizi ondan dedim :)

Yorum bağlantısı
Barış Özarslan
Bir saat önce, Burak Kara yazdı:

Yapanla anlaşmadıysanız gerekli parçaları internetten alıp işçilik verin, daha uyguna çıkabilir. Bugüne kadar hiç tamirciye parça aldırmadım. Hatta volan taşlancak 100 lira dedi, aldım volanı 30 liraya taşlattım. Allah korusun böyle insanlardan hepimizi ondan dedim :)

orijinal ford ka 1999 klimasız radyatör 310-420 tl arası değişiyor işçilik dahil bence fiyatı makul geldi araştırmalarıma göre (tabiki yüksekte internetten araştırdıktan sonra yapın dedim)yan sanayi zaten takacak bir yer değil emin olun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burak Kara
Şimdi, Barış Özarslan yazdı:

orijinal ford ka 1999 klimasız radyatör 310-420 tl arası değişiyor işçilik dahil bence fiyatı makul geldi araştırmalarıma göre (tabiki yüksekte internetten araştırdıktan sonra yapın dedim)yan sanayi zaten takacak bir yer değil emin olun

Genel olarak belirteyim dedim fiyatlar hakkında şu an bilgim yok. Siz araştırıp onay verdiyseniz güzel tabi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...