İçeriğe Yönlendir

Aux Üzerinden Düşük Ses Ve Tiz Ses Sorunu

Murat Birinci

Recommended Posts

Murat Birinci

Merhaba Arkadaşlar,

Geçen günlerde aşağıdaki üründen almıştım ve dün elime ulaştı. İş çıkışı takıp test edeyim dedim.

j8VZ1W.png

Fakat ürünü taktığımda bluetooth üzerinden müzikte herhangi bir sorun yok. Telefon görüşmesi yaptığımda normalde 10 seviyelerinde iken karşı tarafı duyabilmek için sesi baya açmam gerekiyor. Sesi açınca da tiz bir ses geliyor alttan(rahatsız edici seviyede). Bunun nedeni ne olabilir? Ürünün linki de aşağıda paylaşıyorum.

https://tr.aliexpress.com/item/New-Arrival-Bluetooth-4-0-Wireless-Music-Receiver-3-5mm-Adapter-Handsfree-Car-AUX-Speaker-at10/32712684504.html?spm=2114.13010608.0.0.fmT7kU

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Bayram Bozkurt

Aynı ürün bende de mevcut.Telefon gelip açtığımda karşı tarafın sesi için sesi açmak gerekiyor ama bu emzem birşey değil bence.Bunun dışında tiz bir ses yada bazı mp3 decoder ürünlerindeki distortion tarzı gürültü sesleri almıyorum.Bence cihaz 10 numara ürün. Aracın dışında 5 metre mesafede dahi çok net aktarma sağlıyor. Diğer ürünler ile kıyasladım aracımda ve net ve billur gibi ses sadece bu cihazda aldım.

Venus_V3_5570 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Birinci

Müzikte sorun yok. Ama her telefon geldiğinde sesi açıp kapattığınızda sesi kısmak ne kadar doğru? Bunun bir çözümü var mıdır diye düşünüyorum. Sanırım buna en güzel cevap yine Servet Abi'den gelecek bence :)

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Sesi telefondan değil de teypten açın derim. Örnek önceden fm transmitter da cihazdan son ses verince cızırtı olurdu ama teypten açınca sıkıntı olmazdı.

Yorum bağlantısı
Bayram Bozkurt

Cihazın kendi çakmaklığını ben kullanmadım. Kablosunu kesip cvt tarzı 1000 ma gücünde 5 v bir adaptörü teybin arka boşluğuna gizleyerek bağladım. Sizin araçta nasıl yapıyorsunuz bilmiyorum ama benim 2009 focusta çakmaklıkta sürekli voltaj sıkıntısı var.Normalde kontak kapalı iken çakmaklıktan 12volt alınmaz. Reno, fiat grubunda böyle en azından. Megane2 aracımda öyle idi. İlk bağladığımda her binip inmede çakmaklığa sök-tak yapıyordum bir gün unuttum işe varınca akşamına akü bitmiş. Sonrada işte teybin kontak ile gelen 12volt kısmından arka tarafta alıp bağlantı yaptım. Kontağı kapattığımda cihazda kapanıyor ayrıca kablo göremezsiniz aracımda bu cihaza ait.

Yorum bağlantısı
Murat Birinci
4 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

Sesi telefondan değil de teypten açın derim. Örnek önceden fm transmitter da cihazdan son ses verince cızırtı olurdu ama teypten açınca sıkıntı olmazdı.

Metin Bey sesi zaten teypten açıyorum. Sorunda bu zaten. Telefonda herhangi bir işlem yapmıyorum. Sadece arama geldiğinde ses çok az geliyor. Sesi açınca da tiz bir ses beliriyor arkada.

2 dakika önce, Bayram Bozkurt yazdı:

Cihazın kendi çakmaklığını ben kullanmadım. Kablosunu kesip cvt tarzı 1000 ma gücünde 5 v bir adaptörü teybin arka boşluğuna gizleyerek bağladım. Sizin araçta nasıl yapıyorsunuz bilmiyorum ama benim 2009 focusta çakmaklıkta sürekli voltaj sıkıntısı var. İlk bağladığımda her binip inmede çakmaklığa sök-tak yapıyordum bir gün unuttum işe varınca akşamına akü bitmiş. Sonrada işte teybin kontak ile gelen 12volt kısmından arka tarafta alıp bağlantı yaptım. Kontağı kapattığımda cihazda kapanıyor ayrıca kablo göremezsiniz aracımda bu cihaza ait.

Çakmaklığı ve cihazın çakmaklık girişini kullanıyorum. Sorun bundan kaynaklı olabilir mi?

Yorum bağlantısı
Bayram Bozkurt

Ses olayı benim hiç takmadığım bir durum. Yani arabada çok nadir çağrı alıyorum bu şekilde giderken. Siz çok fazla çağrı alıyorsanız o başka. Ben cihazın sesini en üst seviyede tutup direksiyon volume ile açıp kapatıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Birinci
Şimdi, Bayram Bozkurt yazdı:

Ses olayı benim hiç takmadığım bir durum. Yani arabada çok nadir çağrı alıyorum bu şekilde giderken. Siz çok fazla çağrı alıyorsanız o başka. Ben cihazın sesini en üst seviyede tutup direksiyon volume ile açıp kapatıyorum.

Maalesef işim gereği çok fazla çağrı alabiliyorum. 

Yorum bağlantısı
Bayram Bozkurt

Kullandığınız mp3 oynatıcı uygulamanın ayarlarında ekolayzır kısmında preamp kısmını düşürün biraz. Bu çare olabilir. Birde uygulama ne kullanıyorsunuz bilmiyorum. Benimki AIMP diye basit free ve çok tercih edilen bir oynatıcı.

Yorum bağlantısı
Murat Birinci
3 dakika önce, Bayram Bozkurt yazdı:

Kullandığınız mp3 oynatıcı uygulamanın ayarlarında ekolayzır kısmında amfi kısmını düşürün biraz. Bu çare olabilir. Birde uygulama ne kullanıyorsunuz bilmiyorum. Benimki AIMP diye basit free ve çok tercih edilen bir oynatıcı.

Hocam burada sorun uygulama vs. değil. Sorun telefon gelince sesin az gelmesi. Sesi açınca da tiz bir sesin alt tarafta gelmesi. Yani müzik ile ilgili bir sorun yok. Telefon görüşmelerinde sorun yaşıyorum sadece. 

Yorum bağlantısı
Bayram Bozkurt

Hocam ben sizi anladım zaten. Sadece formül üretiyoruz. Eğer preamp seviyesini düşürürseniz mp3 dinlerken 10 seviyesinde değil 15-20 seviyesinde dinlemek durumunda kalacaksınız ve otomatikman tel gelince sesi açmak zorunda kalmadan görüşme yapacaksınız.

Tiz sesine gelince incelemek gerekir motor çalışmaz iken o ses geliyor mu mesela. Eğer gelmiyor sa cihazın çakmaklığının filtre kısmı iyi değildir ve cvt şeklinde yine ali de satılan 2dolarlık üründen almanız gerekebilir.

Yorum bağlantısı
Murat Birinci
14 dakika önce, Bayram Bozkurt yazdı:

Hocam ben sizi anladım zaten. Sadece formül üretiyoruz. Eğer preamp seviyesini düşürürseniz mp3 dinlerken 10 seviyesinde değil 15-20 seviyesinde dinlemek durumunda kalacaksınız ve otomatikman tel gelince sesi açmak zorunda kalmadan görüşme yapacaksınız.

Tiz sesine gelince incelemek gerekir motor çalışmaz iken o ses geliyor mu mesela. Eğer gelmiyor sa cihazın çakmaklığının filtre kısmı iyi değildir ve cvt şeklinde yine ali de satılan 2dolarlık üründen almanız gerekebilir.

İphone mevcut default Müzik uygulamasını kullanıyorum. Dediklerinizden yola çıkarak bazı şeyler deneyeceğim.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Benzer ürün aynı sorun bende de var. Cihazı inceledim. Bluetooth modülü ses çıkışı kazancı düşük. Araya ilave devre yapmak gerekiyor. 5-10 dolarlık cihaz için bir günü heba etmeye değmez diye uğraşmadım attım kenara cihazı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Birinci
2 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Benzer ürün aynı sorun bende de var. Cihazı inceledim. Bluetooth modülü ses çıkışı kazancı düşük. Araya ilave devre yapmak gerekiyor. 5-10 dolarlık cihaz için bir günü heba etmeye değmez diye uğraşmadım attım kenara cihazı

Sonunda beklenen adam ve beklenen cevap geldi. :bravo: Abi cevabın için teşekkür ederim. Bu durumda yapacak pek bir şey yok diye anlıyorum. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Şahin2

Tiz gelmesinin nedeni çakmaklıktır.Aux herhangi bir aktarım cihazı çakmaklığa takılı olduğu sürece tiz gelir

Yorum bağlantısı
Murat Birinci
Tiz gelmesinin nedeni çakmaklıktır.Aux herhangi bir aktarım cihazı çakmaklığa takılı olduğu sürece tiz gelir

Çözümü var mıdır?
Yorum bağlantısı
Osman Ünal2

Ürün bayağı faydalı sipariş verilebilir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Sonunda beklenen adam ve beklenen cevap geldi. :bravo: Abi cevabın için teşekkür ederim. Bu durumda yapacak pek bir şey yok diye anlıyorum. 

Mustafa Serhat kullanıyor, ona soralım ne alemde
Yorum bağlantısı
Mustafa Şahin2
7 saat önce, Murat Birinci yazdı:

Çözümü var mıdır?

Çakmaklıktan şarj almayan pilli vb. ürünler kullanın tiz sorunu yaşamazsınız.Sadece aux çıkışı olsun

Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Ben de daha yeni forumdan Aydın Sert  kardeşimden benzeri, q7 diye bir ürün aldım benimki kablosuz, çakmaklığa takılandan, doğru frekans bulunursa o ses çok aza iniyor ama hiç yok olmuyor. ancak ben memnunum.

Yorum bağlantısı
Bayram Bozkurt

Fm transmitter sizdeki sanırım. Bu cihaz çok daha net ve stereo ses verir. Bende tiz sesi yok. Çakmaklık olayına girmedim zaten.

Yorum bağlantısı
  • 3 yıl sonra...
Mürsel Balci

Merhaba arkadaşlar bu üründen bende aldım bugün elime ulaştı. ama ben cihazla alakalı bir sıkıntı yaşıyorum. telefona bluetotth ile bağlanıyor. müzikleri vs kontrol edebiliyorum. ama telefona çağrı gelince bluetooth bağlantısı kesiliyor. çağrıyı telefondan yanıtlarsam tekrar cihaz bluetooth ile bağlanıyor. bunun bir çaresi var mı acaba yoksa cihazı iademi edeyim. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...