İçeriğe Yönlendir

Aşil Tendon Kopması(Rüptürü)

İbrahim Çelik

Recommended Posts

Çağlar Bayur
On 16.03.2017 at 02:26, İbrahim Çelik yazdı:

Ameliyat masasına oturunca doktordan rica ettim habersiz hiç birşey yapmayın. Lütfen yeterli bilgi verin. Sağolsunlar çok anlayışlı davrandılar.

büyük geçmiş olsun, bu hsusus bende de mevcut maalesef. buna uyan doktor bulmak zor oluyor, etimden et koparabilir tıbbi müdaheledir yeter ki önceden söyle derim..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Çelik
On 18.04.2017 at 17:20, Çağlar Bayur yazdı:

büyük geçmiş olsun, bu hsusus bende de mevcut maalesef. buna uyan doktor bulmak zor oluyor, etimden et koparabilir tıbbi müdaheledir yeter ki önceden söyle derim..

Teşekkürler abi. Burada önemli olan vücudun verdiği istemsiz tepkiler. İstemsiz tepkileri önlemek için önceden bilgilendirme talep ediyorum.

Bir yakınım genizde meydana gelen bir rahatsızlık sebep hastahaneye gidiyor. Burada burundan kamerayla girip görsel muayene kararı alınıyor. Ancak, bundan kişi haberdar edilmiyor. Doktor hanım kamerayı alıp yakınımın kafasını geriye doğru yasladıktan sonra burundan giriş yapıyor. Haliyle ani bir tepki... Sonuç ta yakınım 3 gün ara ara devam eden burun kanamasıyla uğraştı. 3-4 ay olmasına rağmen değişik bir baş ağrısı ve hala devam eden hafif burun kanamaları yaşıyor. 

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
İbrahim Çelik
(düzenlendi)

Arkadaşlar romwalker çıktı 1 haftadır fizik tedavi görüyorum. Allah fizik tedavi uzmanlarına vicdan versin. Açma ve germe hareketleri geldiğinde adam işkence uzmanı oluveriyor. 3 ay olacak neredeyse ağrı, ağrı, ağrı veeee daha fazla ağrı.

Önemli not: Sakatlanmalarda fizik tedavi çok önemliymiş onu iyi anladım 1 hafta da topal da olsa yürüyüp gezmeye başladım. Allaha şükür.

tarihinde İbrahim Çelik tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
  • 3 hafta sonra...
İbrahim Çelik
On 25.06.2017 at 20:16, H.Cenk Bayrakçı yazdı:

Tekrar gelmiş geçmiş olsun, şimdi nasıl oldunuz?

Cenk abi 20 gün fizik tedavi gördüm. Ayağım iyi oldu ancak aşil tendonum hala taş gibi. Sabahları 5-10 dk topallıyorum ardından düzeliyor. Çok yürüdüğüm zaman ağrı yapıyor. Sağ ayağım parmakları üzerine yükselemiyorum. Koşamıyorum. Zıplayamıyorum. Bütün bunlara rağmen ayağım günden güne düzeliyor. 

Havlu ıslatıp içine sıcak su torbası koyuyorum aşil tendonumu iyice ısıtıp fizik tedavi hareketlerini tekrarlıyorum. Normale dönüş 6 ay tam iyileşme 1 yılı bulabilir diyor doktor. Ayrıca şeker hastalığı da çektiğimden (4 defa insülin yapıyorum) iyileşme zor oluyormuş.

İlginize çok teşekkürler.

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Gelmiş geçmiş olsun tekrardan. Şeker hastalığı maalesef bu tarz durumlarda iyileşmeyi geciktiriyor. Havaların ısınması ile biraz rahatlama hissi olur. Soğuk havalarda ağrı ya da sızlama oluyor bu şekildeki rahatsızlıklarda. Kendinize dikkat edin. Acil şifalar.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
16 saat önce, İbrahim Çelik yazdı:

Havlu ıslatıp içine sıcak su torbası koyuyorum aşil tendonumu iyice ısıtıp fizik tedavi hareketlerini tekrarlıyorum. Normale dönüş 6 ay tam iyileşme 1 yılı bulabilir diyor doktor. Ayrıca şeker hastalığı da çektiğimden (4 defa insülin yapıyorum) iyileşme zor oluyormuş.

İlginize çok teşekkürler.

Çok geçmiş olsun İbrahim. 

Yapamadıklarını düşününce çok üzüldüm. Tekrar yapabilecek olmana da sevindim tabi. 

Acil şifalar dilerim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Çelik
5 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Çok geçmiş olsun İbrahim. 

Yapamadıklarını düşününce çok üzüldüm. Tekrar yapabilecek olmana da sevindim tabi. 

Acil şifalar dilerim. 

Abi çok teşekkürler. İyileşiyorum Allah'ın izniyle.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
(düzenlendi)

Geçmiş olsun bende kurban Bayramı sonrasında olacam ön çapraz bağdan inşallah. 45 dk lık operasyon 1 ay fizik tedavi ameliyattan hemen 1 gün sonra başlayacak inşallah 45 günde iş başı yapabileceğim hayırlısıyla.

tarihinde Arif Aykın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
On 13.07.2017 at 22:46, Arif Aykın yazdı:

Geçmiş olsun bende kurban Bayramı sonrasında olacam ön çapraz bağdan inşallah. 45 dk lık operasyon 1 ay fizik tedavi ameliyattan hemen 1 gün sonra başlayacak inşallah 45 günde iş başı yapabileceğim hayırlısıyla.

Size de şimdiden Allah şifa versin. Geçmiş olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...