İçeriğe Yönlendir

Aşil Tendon Kopması(Rüptürü)

İbrahim Çelik

Recommended Posts

Mehmet Pınar

Geçmiş olsun.Bazen bizde ısınmadan çıkıyoruz sahaya.Dikkat etmek lazım.

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Geçmiş olsun. Spor sağlığa zararlıdır. Acil şifalar dilerim. 

Yorum bağlantısı
Barış Akkurt

büyük geçmiş olsun bu halısahalardan çektiğimiz nedir benimde ön çapraz bağ koptu 14 ekimde menüsküs ve ön çapraz bağ ameliyatı oldum iyileşme süreci çok uzun hala sıkıntı  çekiyorum  sizede acil şifalar ve sabır diliyorum

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
2 saat önce, Metin Akbal yazdı:

Aynen namazda sikinti oluyordu ilk 1yil oturarak kildim bende. Cuma namazi falan zor oluyordu bagdas kuramiyordum.

Artık çok şükür rahat oturuyorum dediğim gibi yarın profesör e görünecem bakalım ne olacak 

Yorum bağlantısı
Osman Ünal2

Büyük geçmiş olsun abi vallahi üzüldüm 

Yorum bağlantısı
İbrahim Çelik

Arkadaşlar iyi dileklerini ileten iletmeyen bütün dostlardan Allah razı olsun. Normal yürümeyi başarırsam artık atla zıpla yok. Hala inanamıyorum yaşadıklarıma. Lütfen dikkat edin insanın başına gelince e..lik ettim pişmanım fayda vermiyor.

Arkadaşın birisi ameliyattan korktuğunu söylemiş. Hocam sakın ihmal etmeyin ameliyat vs 2-4 ay gidiyor ancak sağlığınız büyük oranda düzeliyor. Tabii özel durumlarınızı bilemiyorum.

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Çok korktuğum şeylerden birisi. Allah şifa versin geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Geçmiş olsun.. Yaşınızı bilmem ama benim çevrem de halı saha maçı yapıp sakat kalmayan adam yok gibi bişey.. 35 yaş sonrası ciddi sıkıntı olduğunu düşünüyorum. Uzak durmakta fayda var..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Geçmiş olsun, Allah acil şifa versin.

Yorum bağlantısı
Misafir

Halı sahada top oynuyorum. Öbür gün belim ağrıyor. Çimde oynuyorum. Hiç bir şey olmuyor. Halı saha sağlıksız. Zemini uygun çok az halı saha var. 

Yorum bağlantısı
İbrahim Çelik

Halı sahada zemin çok sert dolayısıyla ayağa ve kaslara hareket sırasında yeterli tolerans aralığını sağlayamıyor.

Şöyle diyelim. Yumuşak zeminde koşarken ya da yürürken kasa binen yük tehlikeli eşiğe ulaştığında vücut yumuşak olan zemine gömülerek kas yada dokuların kopmasını ya da zedelenmesini engelliyor. Halı saha zemini aslen betondan oluşmuştur. Esneme olmaz dolayısıyla kopma- zedelenme gerçekleşir.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
İbrahim Çelik

Arkadaşlar aşil tendon kopmasından ameliyat olalı yaklaşık 40 gün geçti. Bu gün alçıdan kurtuldum. Doktor rom Walker denen bir tür bot aldırdı ve ayağıma giydirdi. Bu zımbırtıların yanlarında ayar kısmı var ayağınızın hareketini kısıtlayarak etki ediyor. Yani ayağınızda bu botlar varken yere bastığınızda doktorun ayarladığı kadar bileğe yük biniyor. Botun tabanı yere tam oturacak şekilde ayağımın üzer,ne yavaş yavaş basıyorum artık. Ancak yürüme yok sadece oturduğum yerden üzerine basıyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Geçmiş olsun İbrahim.
Yakında normale dönersiniz inşallah

Yorum bağlantısı
İbrahim Çelik

Çok teşekkür ederim. Bu halı sahalarla ilgili bir düzenleme şart 5 gün önce yine bir arkadaş aşil tendon kopması şikayetiyle hastahaneye yattı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Okurken beni terler bastı. Çok geçmiş olsun. Tez zamanda iyileşir inşallah..

Saygılarımla

Yorum bağlantısı
Sadık Taşyürek

geçmiş olsun, insanoğlunun başına her an her şey gelebiliyor.
Allah beterinden saklasın.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...