İçeriğe Yönlendir

Fiesta VI - Ortalama Yakıt Göstergesi Yardım

Doğu Gündoğdu

Recommended Posts

Doğu Gündoğdu
(düzenlendi)

Merhaba,

2015 Fiesta 1.25 Trend X sahibiyim. Aracıma ELM327 OBD II cihazını kullanarak Forscan uygulaması üzerinden bağlantı yaptım. Forscan üzerinden aracın birçok gizli özelliğini aktif ettim ancak ortalama yakıt göstergesini sıfırladığımda önceden 0.0/100 Lt olur sürdükçe ortalama artar normal veriye ulaşırdı. Şimdi sıfırlama yaptıktan sonra 99.9/100 Lt oluyor sürdükçe düşüyor ve normal veriye ulaşıyor. Konu hakkında bilgisi yada çözüm önerisi olan var mı ?

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Arac durdugu yerde sifirlayinca 99 ile basliyor. sonra düsüyor. giderken sifirlanirsa sifirdan basliyor. Normali bu sekilde. En azindan focus 2 de bu sekilde

Yorum bağlantısı
Doğu Gündoğdu

Benim aracımda böyle değildi. Yaptığım araştırmalarda üç tip ortalama yakıt göstergesi var. Sıfırlayınca 99.9/100 Lt, 0.0/100 Lt ve --.-/100 Lt. Benim aracımda sıfırlayınca 0.0/100 Lt oluyordu. Sanırım bilgisayara bağlayınca eski versiyona döndü. Ayrıca Menzil fazla gösteriyor önceden yakıt lambası benzin göstergesi kırmızıya geldiği anda yanardı menzil 80 km olurdu şimdi ise kırmızı alanın içerisindeyken yanıyor menzil 80 km oluyor.

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Ben de sifirlayinca 99 yazdim ama aslinda 0 veya -- ile basliyordu (hangisi oldugunu tam hatirlamiyorum). hemen 1sn sonra 99 oluyor (arac rölantide duruyorsa)

Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

Benim şimdiye kadar kullandığım tüm araçlarda o şekilde. Araç yürüyünce düşüyor. Şöyle olduğunu düşünüyorum, sıfırlanınca o ana kadar hiç km yapmadığı için sonsuz yakıt tükettiğini düşünüyor. Hiç hareket etmeyin depoyu bitirene kadar araç çalışşsın yakıt bittiğinde hiç yol yapılmadığından aynı sonuca ulaşırsınız.  Eğer 0 olsa çok mantıksız olurdu. O zaman hiç yakmıyor olurdu. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
Benim şimdiye kadar kullandığım tüm araçlarda o şekilde. Araç yürüyünce düşüyor. Şöyle olduğunu düşünüyorum, sıfırlanınca o ana kadar hiç km yapmadığı için sonsuz yakıt tükettiğini düşünüyor. Hiç hareket etmeyin depoyu bitirene kadar araç çalışşsın yakıt bittiğinde hiç yol yapılmadığından aynı sonuca ulaşırsınız.  Eğer 0 olsa çok mantıksız olurdu. O zaman hiç yakmıyor olurdu. 

Bazi araclarda pisikolojik olarak etkilenilmesin diye 99u gostermiyor ama hesaba katiyor[emoji1]
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...