İçeriğe Yönlendir

2016 Astra J Sedan Edition Plus Videolarım...

Ramazan Akıncı

Recommended Posts

Ahmet Sarıca

yakın zamanda 2014 astra j edition hb sahibi oldum.almadan bi çok yorum okumustum kafamda soru işaretleri vardı.senin videoları izledim ve birde araca bindim.işimi gayet görüyor.Eyvallah hocam emeğine sağlık.

Araç alırken beklenti çok önemli.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

İyi günlerde kullanın öğretmenim. Okul arkadaşımda aynı kasa ve motordan vardı (LPG li. Hatta sibop başlarına yağ basan bir sistemde taktırmıştı) . Sıfır almıştı. 60000 civarı sattı. Araç biraz değil epeyce ağır. Bana göre dezavantajı bu. Buradaki Opel bayii yeni kasanın 200 kg kadar daha hafif olduğunu söylemişti. Ama çok rahat bir araçtı. Sıfır olduğu için şu anda çekiş gayet iyi. Bakımları layığı ile yaptırırsanız ve yarışa gitmeyecekseniz, gayet iyi bir tercih yapmışsınız. Rampayı 90 la çıksan ne olur? 120 ile çıksan ne olur? Ama düzde süper gider oda ayrı konu. Kimse örnek almasın arkadaşın arabada bir ara 190 ı gördüğümü hatırlıyorum.  Astranın en güzel tipi bu kasa bence. Birde arkalar bağımsız süspansiyon olsa tadından yenmez.

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Ramazan bey selamlar videolarınızı izledim 0-100 testine falanda baktim

ancak J kasa astra ağır bir araba ve atmosferik motor ile bu kasayi taşıyamıyor.. 0-100 13.5 saniyelerden bahsetmişsiniz neredeyse clio 1.2 75hp araçla denk aralarinda 1 saniye fark var.  Yakıt olarak benzinde az yaksa kullanılır diyeceğim ama az da yakmiyor.. lpg uyumuda malum subap sorunu var opellerde. Opel alinacaksa yeni nesil 150hp turbo yada 1.6 cdti tercih edilmeli

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ramazan Akıncı
1 saat önce, Ahmet Sarıca yazdı:

yakın zamanda 2014 astra j edition hb sahibi oldum.almadan bi çok yorum okumustum kafamda soru işaretleri vardı.senin videoları izledim ve birde araca bindim.işimi gayet görüyor.Eyvallah hocam emeğine sağlık.

Araç alırken beklenti çok önemli.

Teşekkürler Ahmet Bey, videolarımızın devamı gelecek inşallah, kanalıma abone olup videolarımı beğenirseniz çok sevinirim...

Bir saat önce, Bülent Tarakçı yazdı:

İyi günlerde kullanın öğretmenim. Okul arkadaşımda aynı kasa ve motordan vardı (LPG li. Hatta sibop başlarına yağ basan bir sistemde taktırmıştı) . Sıfır almıştı. 60000 civarı sattı. Araç biraz değil epeyce ağır. Bana göre dezavantajı bu. Buradaki Opel bayii yeni kasanın 200 kg kadar daha hafif olduğunu söylemişti. Ama çok rahat bir araçtı. Sıfır olduğu için şu anda çekiş gayet iyi. Bakımları layığı ile yaptırırsanız ve yarışa gitmeyecekseniz, gayet iyi bir tercih yapmışsınız. Rampayı 90 la çıksan ne olur? 120 ile çıksan ne olur? Ama düzde süper gider oda ayrı konu. Kimse örnek almasın arkadaşın arabada bir ara 190 ı gördüğümü hatırlıyorum.  Astranın en güzel tipi bu kasa bence. Birde arkalar bağımsız süspansiyon olsa tadından yenmez.

Teşekkürler Bülent Bey, bu benim 3 Astram Allah'a şükür hiç yolda koymadılar, beklentilerimi hep karşıladılar. Allah kimseye kaza bela vermesin... 

Yorum bağlantısı
Ramazan Akıncı
(düzenlendi)
Bir saat önce, Tuna İşgören yazdı:

ancak J kasa astra ağır bir araba ve atmosferik motor ile bu kasayi taşıyamıyor.. 0-100 13.5 saniyelerden bahsetmişsiniz neredeyse clio 1.2 75hp araçla denk aralarinda 1 saniye fark var.  Yakıt olarak benzinde az yaksa kullanılır diyeceğim ama az da yakmiyor.. lpg uyumuda malum subap sorunu var opellerde. Opel alinacaksa yeni nesil 150hp turbo yada 1.6 cdti tercih edilmeli

Evet Tuna Bey atmosferik motor için kasa biraz ağır ama çekmiyor demek hata olur, bu motor için tek şans lpg başka türlü garajda bekler ki ben 0 km'de taktırdım her ay 2000 km biniyorum...

tarihinde Ramazan Akıncı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet Sarıca
(düzenlendi)

hocam şehiriçi ve uzun yolda yakıtın ne kadar litre olarak? bu hafta ayar yaptıracağım 

tarihinde Ahmet Sarıca tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ramazan Akıncı
(düzenlendi)
18 dakika önce, Ahmet Sarıca yazdı:

hocam şehiriçi ve uzun yolda yakıtın ne kadar litre olarak? bu hafta ayar yaptıracağım 

Yol bilgisayarı 2yi aldığımdan beri sıfırlamadım 12400 km yaptım 6.6 gösteriyor. LPGde 9 lt denk gelir zannımca. şehir dışı 7-8 lt lpg; şehir içi ise 10-11 lt lpg ye takabül eder diye düşünüyorum. 

tarihinde Ramazan Akıncı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

çekmiyordan kasıt burda mecaz anlamda tabi ki.. Araba gitmiyor olduğu yerde kalıyor gibi birşey demek istemiyorum o kasada ağırlık 1100 kg falan olsa gayet yeterli olurdu

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Kazasız belasız binin aynı aracın Neptün Mavi HB olanına biniyorum konusu burada. Birazda eklemeler yaptım henüz bitmeyen işlerim de mevcut.

10 saat önce, Tuna İşgören yazdı:

Tuna bey kullanıcı ile teknik veriler farklılık gösterebilir zira Astra J 1.6 115 hp nin 0-100 ü 11.9 sn, Clio 1.2 75 hp ise 14.5 sn dir. Ağırlık farkı aşikar tabi ki.

Astra J ağır bir araç ama 1.6 motor taşıyamıyor demek biraz abartı olur. Hızlanması gayet iyi bir araç atmosferik ve o kilogram daki bir araca göre. Ben 2014 te sıfır alırken ki katalogda hb olanlar 1400, sedan olanlar 1450 kg idi o katalogları bulamadım. Autodatanet sitesinde sedan için 1515 kg yazmış. Kasa çekmiyor dediğiniz olay kendini rampada belli ediyor ki eski aracım da 3 le çıktığım rampaları bu arabada da 3 le çıkıyorum. Bu araçta bana göre sıkıntı olan durum şu, rampada kalkmak gerektiği zaman eski aracım Bora da rampada gazı yemez ama yediği zaman da kolay kolay vitesten düşmez, Astra ise gazı çok iyi yiyor iyi devirleniyor fakat erken vitesten düşüyor.

Yakıt muadillerinden bir tık üstünde. Bunu ağırlık farkına bağlıyorum. LPG uyumu konusunda yine montaj öne çıkıyor. Prins ile 70 bin km de supap eritenni gözümle gördüm, Landi Renzo yağlamalı kit ile 60 binde supap eriten forumdan bildiklerim var ama Ankara da bir usta arkadaşımın sanayide yan komşusu 180 bin km de maşallah hala motor açılmamış. Supaplar sorun ama değiştiği zaman ömürlük ondan sonra. Bende bu yüzden aracıma Çorum da BRC taktırdım sıkıntı yaşamamak veya erken yaşamamak adına.

Keşke para olsa da 1.4T 140 hp benzinli veya 1.6 136 hp dizel alabilseydik :) En uygun fiyata en çok donanımı Astra sunuyor. 2014 te alırken 48 e almıştım o zaman Focus 53, Golf ise 55 bin lira idi.

11 saat önce, Bülent Tarakçı yazdı:

Birde arkalar bağımsız süspansiyon olsa tadından yenmez.

Süspansiyon hb olanda bağımsız diye biliyorum, sedan için yorum yapayacağım üstadım.

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

ben aracın teknik verilerine bakmadım sadece ramazan beyin söylediğine yaptığı teste karşılık bu cümleyi kurdum.  astra bu kasayı taşıyor ama 4bin devirden sonra :)  2010 model H kasa 1.3 cdti aracım vardı o araçta baya ağırdı aynı motoru kullanan punto bu motorla cok güzel bir sürüş keyfi verirken astra alt devirlerde stop etme potansiyeline sahipti..   0-100 hızlanmada 9.5 10 saniye yapanda var ama bayır aşağı :fiuw: 

Yorum bağlantısı
Misafir

308 ile Astra HB, ikisinide 1 er gün ara ile test ettim. 308,  Astra ya göre çok rahat bir araç. İkisi de otomatikti. Ama arabanın göğsünde 7 inç tablet yapıştırılmış gibi berbat bir görüntüsü var. Bence hemen değiştirilmeli.

Yorum bağlantısı
Misafir
ben aracın teknik verilerine bakmadım sadece ramazan beyin söylediğine yaptığı teste karşılık bu cümleyi kurdum.  astra bu kasayı taşıyor ama 4bin devirden sonra [emoji4]  2010 model H kasa 1.3 cdti aracım vardı o araçta baya ağırdı aynı motoru kullanan punto bu motorla cok güzel bir sürüş keyfi verirken astra alt devirlerde stop etme potansiyeline sahipti..   0-100 hızlanmada 9.5 10 saniye yapanda var ama bayır aşağı :fiuw: 

Tuna yorumu okumadan videoyu izledim ki videoda da belli bayır aşağı gidiyor :) 2000 km kadar kullandım astra j kasa sedan 1470 kg yazıyor ruhsata araç 4600 km de idi 1.6 115 hp ve gerçekten yolculuk boyunca beni sinir küpü yaptı. Ama konfor ve sessizlik hoşuma gitti. Ama araç ile Ankara dönüşü rampa aşağı 190 i anca yapabildim. Çok bağırıyor ve gitmiyor ama hb de durum nedir bilmiyorum pek de fark edeceğini sanmıyorum.
Yorum bağlantısı
Ramazan Turan

Aynı donanım arkadaşımda var, sıfır aldılar, ek olarak navigasyon, geri dörüş kamerası aldılar. Güzel kasası var, Pejo ile birleşince eski nesil motor değişecektir, zaman gösterir. Hocam videoyu izledim, atmosferik motordan alınacak en iyi verimi alıyorsunuz, kazasız, belasız sürün inşallah. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Sarıca
19 saat önce, Ramazan Akıncı yazdı:

Yol bilgisayarı 2yi aldığımdan beri sıfırlamadım 12400 km yaptım 6.6 gösteriyor. LPGde 9 lt denk gelir zannımca. şehir dışı 7-8 lt lpg; şehir içi ise 10-11 lt lpg ye takabül eder diye düşünüyorum. 

hocam ayar değerlerinin  fotosunu atma imkanı varmı. bende aynı şekilde yaptırayım.şu an uzun yolda baya benzin gibi yakıyor.10-11 lt civarı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ramazan Akıncı
4 saat önce, Ahmet Sarıca yazdı:

hocam ayar değerlerinin  fotosunu atma imkanı varmı. bende aynı şekilde yaptırayım.şu an uzun yolda baya benzin gibi yakıyor.10-11 lt civarı.

Hocam ben aracı 0 km alırken bayi taktırmıştı, haliyle ayarları da o zaman yapıldı ben çok değiştirtmedim. Ama landirenzo servisine gidersem foto çekip gönderirim...

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)
On 17.03.2017 at 08:48, Tuna İşgören yazdı:

ben aracın teknik verilerine bakmadım sadece ramazan beyin söylediğine yaptığı teste karşılık bu cümleyi kurdum.  astra bu kasayı taşıyor ama 4bin devirden sonra :)  2010 model H kasa 1.3 cdti aracım vardı o araçta baya ağırdı aynı motoru kullanan punto bu motorla cok güzel bir sürüş keyfi verirken astra alt devirlerde stop etme potansiyeline sahipti..   0-100 hızlanmada 9.5 10 saniye yapanda var ama bayır aşağı :fiuw: 

yorumlardaki cevabı keess  :D

vb4Q7v.jpg

tarihinde Doğuş Bağ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tuna İşgören
12 dakika önce, Doğuş Bağ yazdı:

yorumlardaki cevabı keess  :D

vb4Q7v.jpg

Oksijen şart bide bayır aşağı olunca mermi maşallah :D

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)
Bir saat önce, Tuna İşgören yazdı:

Oksijen şart bide bayır aşağı olunca mermi maşallah :D

ben gece serinliğinde kullanmayayım o zaman :seytan::D

tarihinde Doğuş Bağ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
ben aracın teknik verilerine bakmadım sadece ramazan beyin söylediğine yaptığı teste karşılık bu cümleyi kurdum.  astra bu kasayı taşıyor ama 4bin devirden sonra [emoji4]  2010 model H kasa 1.3 cdti aracım vardı o araçta baya ağırdı aynı motoru kullanan punto bu motorla cok güzel bir sürüş keyfi verirken astra alt devirlerde stop etme potansiyeline sahipti..   0-100 hızlanmada 9.5 10 saniye yapanda var ama bayır aşağı :fiuw: 

Sonunda testi yapabildim. Tam net cevap verebilmek icin. Karadeniz sahil yolu dumduz rampa falan yok. Kisliklar ve teneke jantlar takili esp kapali bu sekilde cikti. Fabrika verisini yarim sn ile tutturamadim o kadar sikinti olmaz sanirim profesyonel kullanici degilim daha iyi kullanici daha dusugude gorur sanirim :) Fabrika verisi 11.5 veya 11.6 olmasi lazim. 4 denemem oldu esp acik kapali ve aragaz vererek ve vermeden deneme sonucunda 12.5 ten 12.1 e dusurdum. Torque programi.

87330cb1657581fbd8e3755fa82672ca.jpg
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
9 saat önce, Evren Erakçora yazdı:

6000 devire kadar çıktınız mı?

Merhaba. Aracı 6500 de kesiciye giriyor. İlk 2 viteste kesici de vakit kaybetmemek için 6000 küsür gibi değiştirdim tam 6500 de kesiciye girmediği anda, zaten 3. viteste de 100 görüyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...