İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Mercekli Far ve Tüvtürk

Oğuzhan Laçinkaya

Recommended Posts

Oğuzhan Laçinkaya

2007 1.4 TDCI Fiesta aracımda led headlight 6000k led ampül var.Bu led ampullerle muayeneden geçtim.Aracıma mercekli far yaptırmak istiyorum ama içine yine bu led ampulleri takmak istiyorum.

Bu şekilde tekrar muayeneden geçermiyim?, xenon ampul değil , led ampul.Bizim fiestaya mercek için en uygun malzeme isimlerinide tam olarak cevaplayabilirseniz sevinirim.

Bir de fiestaya günümüzde bu işi yapan ortalama işçilik dahil fiyat verecek arkadaşlar yada usta tavsiyeleri varsa güzel olur.

Cevaplarınız için şimdiden sağolun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Led ampülle geçer ama led ampülden mercekte ne kadar verim alırsınız tartışılır. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Laçinkaya

Valla abi merceksiz şekilde yetiyo bana, mercekle birlikte daha net olacağı için daha da güzel olur diye düşünüyorum.

Ama işte muayenede far yıkama falan istiyormuş galiba,yani geçer diyosanda tamamdır

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Far yıkama xenon olursa isteniyor, ledde far yıkama şartı yok, yeni çıkan ledli araçlarda far yıkamasız çok gördüm.

Yorum bağlantısı
Misafir
Bir saat önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Far yıkama xenon olursa isteniyor, ledde far yıkama şartı yok, yeni çıkan ledli araçlarda far yıkamasız çok gördüm.

for example; :seytan:

r3Mkl1.jpg

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Laçinkaya

Cevaplarınız için teşekkürler.

Tamamda bunlar fabrika çıkışlı bu halde, yani bi zahmet geçecek bunlar.

Bizimki gibi üstünde olmayana oynama yapanlar içinde dediğiniz gibi geçen var mı mercek yaptırıp onu öğrenmek istedim 

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Fiestalarin farlari kolay sokulup takiliyor yedek alip onu muayenede kullanin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Gaz deşarj yai xenon lar geçmiyor sonradan takılırsa. Led geçiyor, bazen haiff kusur olarak ilave aydınlatma yazabiliyorlar sadece

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
On 17.03.2017 at 13:47, Oğuzhan Laçinkaya yazdı:

Cevaplarınız için teşekkürler.

Tamamda bunlar fabrika çıkışlı bu halde, yani bi zahmet geçecek bunlar.

Bizimki gibi üstünde olmayana oynama yapanlar içinde dediğiniz gibi geçen var mı mercek yaptırıp onu öğrenmek istedim 

Benle LED kullanıyorum ve sorunsuz geçtim.

İlk görevli biraz itiraz etti geçmez yok bunlar xenon gibi vs diye ama ben üsteleyince müdürü çağırdı geldi baktı bunlar led geçmemesi için bir neden yok dedi(far ve sis led bende).
ld1E9b.jpg

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Bir saat önce, Uğur Kamil yazdı:

Benle LED kullanıyorum ve sorunsuz geçtim.

İlk görevli biraz itiraz etti geçmez yok bunlar xenon gibi vs diye ama ben üsteleyince müdürü çağırdı geldi baktı bunlar led geçmemesi için bir neden yok dedi(far ve sis led bende).

şanslısın, normalde hiç ses etmezler, far ayarına sislere bakarlar, yine ses yok, evrak gelir kaldın, hadi birdaha gir, şef çağırmaya hacet kalmadan iş biter, iyi sana bu geçmez demişler...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
4 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

şanslısın, normalde hiç ses etmezler, far ayarına sislere bakarlar, yine ses yok, evrak gelir kaldın, hadi birdaha gir, şef çağırmaya hacet kalmadan iş biter, iyi sana bu geçmez demişler...

Far kontrolünü yaparken(çıkış kısmında yapıyorlar) yanındaydım sordum bu farlar sıkıntı olacakmı geçmesinde diye. Sormasam direk ağır kusur yazıp vermişti evrakları.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Laçinkaya

Anladım şimdi eyvallah sağolun mesajlarınız için.

Peki Fiestaya hangi mercek kullanılıyo bide ortalama günümüz fiyatlarına göre ustalar kaça yapıyorlar bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...