• Duyurular

  • Mehmet Ozyurek

   Tapatalk İmzalarımızı Lütfen Kapalı Tutalım   10-04-2017

   Merhaba Arkadaşlar Tek tek uyarı yapmak hem yorucu oluyor hem de yakışmıyor. Lütfen tapatalk imzalarımızı kapalı tutalım. Saygılar    
  • Ozlem Kaya

   Üyelik Bilgileri   14-06-2017

   Merhaba Arkadaşlar,   Üyelik bilgileri, bilhassa araç ve meslek bilgileri, giriliyor ise doğru, tam, net girilmeli, istenmiyorsa boş bırakılmalıdır. Bugün itibariyle farklı yazılmış bilgiler, düzeltilecek ya da boş bırakılacaktır. Örneğin araç bilgisine harika DSG yazmak, karşımızdaki kişiye hangi araca sahip olduğumuz konusunda hiçbir bilgi vermeyecektir. Bu sebeple, isteyen üyelerimiz kendileri düzeltebilirler, ya da taramada denk geldikçe düzeltilecektir, şaşırmayınız. 
Ersel Yıldız

Beyaz Eşyalar Taşındıktan Sonra Servise Tekrar Kurulum Yaptırılır mı?

Bu konuda 6 ileti var

Kafama takilan bir hususu sizinle paylasmak istiyorum. Örneğin beyaz esya aldik. Yetkili servis geldi ve kurulum yapti. Ilerleyen gunlerde yada aylarda tasinma durumu meydana geldi mi; yeni tasinilan evde beyaz esyalar icin yetkili servis aranip, tekrar kurulum yapilmasi icap eder mi? Tekrar kurulum yapilmamasi durumunda esyalar garanti dışı kalir mi? Servis yarin oburgun "kurulum adresiyle su anki adres farkli. Kurulum yaptirmadiginiz icin urunleriniz garanti dışı kaldi" diyebilir mi?

Bilgi ve tecrubelerinizi bekliyorum.

İletiyi paylaş


Link to post

gönderildi (düzenlendi)

Bosch için konuşayım. Buz dolabım merdivenden sağlıklı bir şekilde inmeyecekti. Çağırdım servisi, kapağı söktürdüm. Aşağı inince de taktırdım. 70 TL servis ücreti 2,5 sene önce. Bahsettiğiniz konu hakkında hiç bir şey demedi. Çağırırken de garanti kapsamında olduğu için ben dokunmak istemedim, servisi çağırdım. Ama garantiyi kullanmama hiç ihtiyaç duymadım şimdiye kadar. Alalı 5 yıl oldu.

 

Ekleme: Yeni taşınan evde kurulum isterseniz ücret alacaklardır. Yaptıkları iş zaten tak fişe çalışıyor mu kontrolü. Sonra da kısaca tanıtım. Bu yani.

tarihinde Recep Selim Kaya tarafından düzenlendi
1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş


Link to post

Babamın mesleğinden dolayı birçok ev değiştirdik ilk kurulum dışında hiç servis çağırmadık. Arıza yapınca da kimse bu ev ilk kurulum yaptığımız yer değil diye bir şey söylemedi.

3 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş


Link to post

Garantinin satin alinan cihazin kuruldugu yer ile baglantisi yok. Servis biryerde kurmasi gerektigi icin gelir kurar. Klima, setustu ocak gibi spesifik malzemelerde kurulum sartlarini saglamasi gereken durumlar vardir, eger sonraki adreste bu sartlar saglanmazsa garanti disi kalir ama bu tarz cihazlar da zaten mahallenin tamurcisine taktirilmaz genelde.

Saygilarimla.

İletiyi paylaş


Link to post

Merhaba Garantili ürünlerde Beyaz eşyalar dahil De-monte ve montaj olarak işlem vardır . Yani şu siz bir adrese aldınız , kurdurdunuz çalışıyor zaman geldi taşınıyorsunuz. Kurdurdunuz ürünün garanti devam ediyorsa servis talebinde bulunup ürünlerim de-monte olacak yani sökülecek ve şu adrese montaj olacak demeniz gerekir . Ve garanti böyle işler, tabi bu işleme ek ücret alırlar. Ama bir çok sağlayıcı bu hususu bildirmiyor tüketiciye, genelde biz söküyoruz kendimiz götürüp yeni evimize kuruyoruz ve kurduruyoruz. Pek bozulma olmadığı için garanti bitip gidiyor. Ama olası bir büyük arıza da hakem heyetine bile gitseniz, de-monte olmadığı anlaşılırsa haksız çıkma olasılığınız yüksek diye biliyorum .

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş


Link to post

Yorumlar icin tesekkurler

İletiyi paylaş


Link to post