İçeriğe Yönlendir

Focus 2 - TDCİ Otomatik Şanzıman Arızası

Misafir

Recommended Posts

Misafir
(düzenlendi)

Merhabalar,

Dün akşam dizel otomatik Focus 2 aracimi park ettim. Bir problem yoktu. Az önce çalıştırdım ama araba yürümedi. D'de ve R'de araba hareket etmiyor. Gaza çok yuklenirsem çok hafif hareket ediyor.

Esas danışmak istediğim konu şu; arıza belki küçüktür diye arabayı bir tanıdığın tavsiye ettiği sanayide bir sanzuman ustasına mi götüreyim?

Yoksa dogrudan Ford servisine goturup iyi niyet garantisinden (devam ediyor sanıyorum) mi yararlanmaya çalışayım? Sanayideki usta bunun problemi büyük derse ve sonra servise gidersem acaba Ford bu sanzumanla oynanilmis deyip geri adım atar mı?

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Cvt şanzımanlar için servis değişim yapıyor yapısı itibariyle dışarıda zor adam edilir.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Hala yapıyor mu değişim. En son fordotosan havlu atmış geri alıp hurdaya çıkarıyordu takasa satın alımla

Yorum bağlantısı
Misafir

Az önce aradım Ford Bayisini. 10 yıl iyi niyet garantisi dediler. Aracınız bu kapsama giriyor, cekiciyle bize birakin İstanbul'a rapor edeceğiz süreç başlayacak. Ondan sonrası Otosan'da dediler.

Yorum bağlantısı
Erol Güven

İyi niyet garantisi devam anlaşılan fazla zaman geçirmeden servise gitmeniz faydalı olacaktır.

Yorum bağlantısı
Misafir

Servise çektirdim arabayı. Oradakiler iyi niyet garantisi 10 yıl dediler. Benimki 2006 8. ay trafiğe cikisliymis. Servis kayit açtı, pazartesi rapor edeceklermiş. Otosan yan cizmez umarım.

Yorum bağlantısı
Murat Gök

Hangi ford servisi acaba bu? Bizim de benzer sorunumuz olabilir de.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Bugün arabayı teslim aldım. İlk bilgisayara bagladiklarinda EGR hatası vermiş. Onu silmişler. Ne olur ne olmaz diye sanziman valfini temizleyip sanziman yağını değiştirmişler. Şimdi bir problem kalmadı. Bunları garanti kapsamında saydılar, benden bir ücret talep etmediler sagolsunlar.
Bu arada servis 60 bin km de bir sanziman yağının değişmesi gerektiğini söylüyor.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Faruk Emre Arslan

Focus / C-Max CVT şanzımanlı araçlara Ford Otosan 01.06.2017 tarih itibariyle (ilk satış tarihinden itibaren 10 yılını doldurmuş araçlara) iyi niyet desteğini kaldırdı, bilgilerinize.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...