İçeriğe Yönlendir

Değer davası ve sonuçları.

Okan Tansel

Recommended Posts

Okan Tansel
(düzenlendi)

Merhaba Arkadaşlar Bu konu örnek teşkil etsin diye açılmıştır . :D

Bir çoğunuzun bildi gibi 02.09.2016 tarihinde sıfır olarak aldım connect titanyum paket aracımla bayiden çıktıktan 1 km sonra bir aracın çarpması sonucu hasar oluşmuştu.kasko parça tedaariği , tamir süresi falan derken 05,10,2016 tarihinde herşeyi eksiksiz olarak tamlanmış olarak aracımı teslim almıştım. Tramer kusur sonuçları da belli olunca    aracın tüm dosyası servisten alınarak Bağımsız , hiç bir sigorta şirketiyle çalışmayan ekspere verildi ve eksper yapılarak değer belirlenmesi istendi.

Eksper değer kaybı olarak 11000 TL değer biçti . Bu işlem için ekspere kdv dahil 600 TL ödendi. Oluşan raporla birlikte Bu işlerde ehil ve bir takım yönlendirmeyle Avukata verilere dosyanın takip edilmesi istendi Avukatlık ücreti olarak ta Hiç bir masrafa karışmadan Kazanılan oranın %15 avukatlık ücreti olarak ve harcamalar kazanılan bedel üzerinden alınacak şekilde anlaşılarak sözleşme imzalandı ve vekalet verildi . vekalet ücreti olarak 85 TL harcandı.

İlk etapta Avukatımız dosyayı devreye aldı anda 3750 TL bedel karşı tarafın sigorta şirketi tarafından Yatırıldı ve den diki siz 11000 TL değer kaybı  istemişsiniz ama  bizde değer kaybınızın ederi 3750 TL dir . dediler bunun üzerine avukatımız itiraz ederek bilir kişi taini istedi ve süreç 2 ay sürdü Tain edilen bilir kişi ise inceleme sonucu 10000 TL değer kaybı oldu kanaatı vermiş ve yargıya bu şekilde raporlamış .Avukatımla görüşme sonucu bilir kişinin makul bir fiyat çıkardığına kanaat getirerek bu bedelin uygun oldu kararı verilidi ve bilir kişinin belirledi bedelin tarafımıza yatırılması için olur talimatı verdik. Ha derseniz bilir kişide az bedel çıkarsaydı nolacaktı yine itiraz edip bizim istediğimiz bir belgeli bilir kişinin gitmesini istiyecektik çünkü yanlı oldu kanaatıyla yargı buna müsaade ediyor lakin gerek kalmadı .

Sonuç olarak bu sefer karşı tarafın sigorta şirketi bilir kişi raporuna itiraz ederek değer kaybının okadar olmadını söyledi buda süreci 1 ay daha uzattı lakin yargı bilir kişi raporunun geçerli olduğunu kabul ederek davayı sonuçlandırdı aşada dava sonucu gelir ve giderler mevcut . Bu arada 35 gün araçsız kaldım için ve karşı tarafın tutumu nedeniyle aynı avukat aracılıyla Araç sahibine maduriyet davası açılmıştır o sürecin 1 yıl gibi bir zaman sürece söyleniyor oda sonuçlanınca bilgi veririm aşağıda hem gelir dağlımı hemde rapor-kusur dağlımı -eksper değer belirleme formları görselleri mevcuttur . ALLAH kimsenin başına vermesin .:nazar:

Ödeme tarafıma  : 16.03.2017 Tarihinde iletilmiştir.

Not : Bu süreçte Başka planlar nedeniylede araç Satılmıştır . Alıcımız da Formumuzun Üyelerinden değerli bir kardeşim di.

GELİR GİDER DAĞILIMI :

10.000-TL değer Kaybı

330-TL Ekspertiz ücreti ( Benim verdiğim eksper ücretinin  Yarısı İADE edildi )

605-TL Yargılama gideri ( giderlerin bir kısmı verildi )

10.935-TL TOPLAM GELEN

Gelen Bedelden  MAHSUP EDİLENLER

254-TL (Kısmen kabul sebebiyle karşı tarafa ödediğimiz karşı vekalet ücreti)

400-TL (Başvuru Ücreti+ Fot+Baro Pulu-Vekalet Harcı)

330-TL (Bilirkişi Ücreti)

1.770-TL (% 15 vekalet ücreti+ KDV) 

8.181-TL  Tarafıma ödenen bedeldir . 

Eksper ücreti makbuzu 

5gV8RA.jpg

Araçta oluşan hasar toplam fatura 

ALJA0Q.jpg

Kaza tespit tutanağı

01D74V.jpg

4PlLZY.jpg

Değer kaybı hesaplama tablosu

X04BYO.jpg

brbl4n.jpg

dPbnqQ.jpg

tarihinde Okan Tansel tarafından düzenlendi
  • Beğen 14
Yorum bağlantısı
Okan Tansel
1 dakika önce, Doğuş Bağ yazdı:

Tekrar geçmiş olsun abi 

Teşekkür ederim kardeşim ALLAH kimsenin başına vermesin İnşallah .

Yorum bağlantısı
Murat Gedik

Geçmiş olsun zararınızın karşılanmasına çok sevindim. Allah tekrar böyle şeyler yaşatmasın. Çok açıklayıcı olmuş inşallah başka kişilere de yol gösterici olur.

Yorum bağlantısı
Okan Tansel
7 dakika önce, Murat Gedik yazdı:

Geçmiş olsun zararınızın karşılanmasına çok sevindim. Allah tekrar böyle şeyler yaşatmasın. Çok açıklayıcı olmuş inşallah başka kişilere de yol gösterici olur.

Teşekkür ederim kardeşim .

5 dakika önce, Olgu Erhan yazdı:

Geçmiş olsun.

Mersi canımm.:hohoho:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Değer kaybının formülü vardır. Bilirkişi neye göre hesapladı?

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Ne yapacağını bilmek güzel şey. Hayırlısı olsun. Tabi ne yapacağını öğrenene kadar neler yaşanıyor neler...

Kazayı merak ettim. Neden tepelemedin elemanı. Yada tepelemeni gerektirecek ne yaptı. Özelden yazsana bana. :)

Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir

Şimdi bu parayı kim ödeyecek. Karşı tarafın sigortası mı, kazayı yapan kişi mi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

Okan abi çok değerli bir paylaşım hem geçmiş olsun hem gözün aydın...

Yorum bağlantısı
Muharrem Karagülle

Geçmiş olsun abi. Allah tekrar kaza bela göstermesin.

Yorum bağlantısı
Okan Tansel
Bir saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

Değer kaybının formülü vardır. Bilirkişi neye göre hesapladı?

O formüle gere hesaplıyor abi lakin ince noktaları biliyorlar.

Bir saat önce, Hüseyin Matur yazdı:

Ne yapacağını bilmek güzel şey. Hayırlısı olsun. Tabi ne yapacağını öğrenene kadar neler yaşanıyor neler...

Kazayı merak ettim. Neden tepelemedin elemanı. Yada tepelemeni gerektirecek ne yaptı. Özelden yazsana bana. :)

:D Sabır taşı olursun bazen ya . öle oldu .

36 dakika önce, Hayrettin Bahadir yazdı:

Şimdi bu parayı kim ödeyecek. Karşı tarafın sigortası mı, kazayı yapan kişi mi?

Karşı tarafın trafik sigortası ödüyor Abi. poliçe limitene kadar yetmezse , kaskosu varsa kasko oda yoksa kişinin kendisi. Maduriyet davası tamamen kişiye açılıyor. bu Değer kaybı nedeniyle bir daha sigorta yaptırırken çok güzel poliçe fiyatları kitliyorlar suçluya :fiuw:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okan Tansel
Bir saat önce, Celal Maraşlıoğlu yazdı:

Geçmiş olsun

Teşekkür ederim .

58 dakika önce, Kerem Minaz yazdı:

Geçmiş olsun abim tekrardan. Emsal bir konu olmus. Insallah gerek duymaz kimse.

Teşekkür ederim Kardeşim .İnşallah kardeşim.

28 dakika önce, Ömer Türkşanlı yazdı:

Okan abi çok değerli bir paylaşım hem geçmiş olsun hem gözün aydın...

Teşekkür ederim kardeşim .

15 dakika önce, Muharrem Karagülle yazdı:

Geçmiş olsun abi. Allah tekrar kaza bela göstermesin.

Amin inşallah kardeşim

Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1

Abi geçmiş olsun beni @olgu erhan bilir bu kadar şey başıma gelse inan ülkeyi bir süreliğine terk ederdim. Tekrardan geçmiş olsun izmirin güzel insanı [emoji4] [emoji122]

Yorum bağlantısı
Misafir

Çok geçmiş olsun. Zararınızı karşılayabilmeniz sevindirici. Değer kaybı için belirli bir yaş sınırı var mı?

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Geçmiş olsun.Açtığın konu ve bilgilendirmen için de teşekkür ederim.Ben şahsen böyle bir şey olduğunu dahi bilmiyordum.

Yorum bağlantısı
Misafir

Geçmiş olsun. Sen bi daha sıfır araba alma bence.

Peki senin sattığın fiyat ve aldığın değer kaybı, aracın bedelini karşılıyor mu

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

hızlı olmuş, ancak satışı yapıldı ise değer kaybına başvuru veya ilave talep yapamıyorsunuz, ilgili mevzuatta yazılı. İlk alınan kayıp bedeli tramere geçmiş miydi?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...