Mustafa Tüfekçi

Geçici Ruhsatın Süresi Dolarsa Ne Olur?

Bu konuda 16 ileti var

Plaka değişikliği olmadan yapılan bir satışta normalde 30 gün süresi boyunca geçerli olan geçici ruhsat belgesinin süresi geçerse , ve ruhsat çıkmazsa trafik sigortası yapılmadığı icin, süresi dolan belge ile 2 ayda ruhsati emniyetten almada bı sıkıntı yada ceza ödeme durumu var mı. Süresi dolan evrak yüzünden sıkıntı yaşarmiyiz kisaca

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben de aracı aldığımda ruhsatı almadım geçici ruhsat suresi doldu hatta üzerinden 1 aya yakın bi zaman geçti sonra emniyete ruhsatı almaya gittiğimde bu kadar zaman hiç mi çevirmeye gitmedin nasıl gezdin zaten ohal durumundayız maddi yönden sıkıntı yaşayabilirdin araç bağlanması çekici parası otopark parası ve ceza olarak dedi ama ruhsatımı aldım herhangi bi ceza da ödemedim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Fatih Ada'dan focusu aldığımda, Ankara'ya gelir gelmez LPG için ustaya bıraktım.Ertesi gün cenazemiz oldu , ruhsatı çıkaramadım.Sonra tatile gittik memlekete(cumartesi günü,pazartesiyi beklemedik) Öyle böyle derken 1 ayı geçirdik.Emniyete gittik, işlemler yeniden başladı.Ertesi gün ruhsatı almaya gittim, motor şasi no bilgisi eksik denildi.Daha önce çıkan ruhsat var diyorum, anlamıyorlar. Gittik tekrar TMMO' na, 150 ₺ şasi no okuma parası verdik.Ekstra ceza ödemedik ama, bana ders olmuştu.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Araç gezmeyecek garajda yatacak.yani çevirme vs durumu değil süresi doldu evrak çıkmaz tarzı bir şey var mı . 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

gönderildi (düzenlendi)

2 dakika önce, Mustafa Tüfekçi yazdı:

Araç gezmeyecek garajda yatacak.yani çevirme vs durumu değil süresi doldu evrak çıkmaz tarzı bir şey var mı . 

Ben aldım suresı geçmesine ragmen ama herhangi bi ceza veya bekleme sürem olmadı ama anladığım kadarıyla sigorta olayı var arada o konuda bilgim yok

tarihinde Andurrahman koçhan tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Sigorta yaptırdım ruhsatin eve gelmesini bekledim, 40 gün olmasına rağmen ruhsat gelmeyince gittim Emniyetten 5 dk da çıkarıp verdiler. Herhangi bir ceza vs. ücret yok...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgiler doğru... 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Trafik çevirmesi olursa ceza keserler mi?:unsure2:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

1 ayı geçerse keserler.Polisin insafına kalmış.

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bağlıyor direk herhalde 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
35 dakika önce, H.Cenk Bayrakçı yazdı:

Trafik çevirmesi olursa ceza keserler mi?:unsure2:

Keser ve trafikten men eder.. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
14 saat önce, Mustafa Tüfekçi yazdı:

Plaka değişikliği olmadan yapılan bir satışta normalde 30 gün süresi boyunca geçerli olan geçici ruhsat belgesinin süresi geçerse , ve ruhsat çıkmazsa trafik sigortası yapılmadığı icin, süresi dolan belge ile 2 ayda ruhsati emniyetten almada bı sıkıntı yada ceza ödeme durumu var mı. Süresi dolan evrak yüzünden sıkıntı yaşarmiyiz kisaca

Geçici ruhsat ile trafik sigortası yapılabiliyor. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

:) mevzu sigortanin geç yapılacağından dolayı zaten.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, Mustafa Tüfekçi yazdı:

:) mevzu sigortanin geç yapılacağından dolayı zaten.

O zaman araç bağlanır ilk çevirmede. Maddi olarak yaptıramıyorsan bilemem ama geçici ruhsat ile anında yapılıyor. Asıl ruhsatı aldığında ek ücret yada ücret iadesi oluşuyor ise sonrasında tahsil ediliyor. Ben 15 dakikada aldım asıl ruhsatı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
19 saat önce, Mehmet Polat yazdı:

Sigorta yaptırdım ruhsatin eve gelmesini bekledim, 40 gün olmasına rağmen ruhsat gelmeyince gittim Emniyetten 5 dk da çıkarıp verdiler. Herhangi bir ceza vs. ücret yok...

zorunlu trafik sigortasını yaptırdıktan sonra bir ay içinde gidip almaz isen eve yolluyorlar hocam yani aldığın günden değil

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bir ay geçtiğinde genelde yollanmıyor ruhsat.. Şahsen gidip almak gerekiyor. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş