• Duyurular

• Mehmet Ozyurek

Tapatalk İmzalarımızı Lütfen Kapalı Tutalım   10-04-2017

Merhaba Arkadaşlar Tek tek uyarı yapmak hem yorucu oluyor hem de yakışmıyor. Lütfen tapatalk imzalarımızı kapalı tutalım. Saygılar    
    • Ozlem Kaya

Üyelik Bilgileri   14-06-2017

Merhaba Arkadaşlar,   Üyelik bilgileri, bilhassa araç ve meslek bilgileri, giriliyor ise doğru, tam, net girilmeli, istenmiyorsa boş bırakılmalıdır. Bugün itibariyle farklı yazılmış bilgiler, düzeltilecek ya da boş bırakılacaktır. Örneğin araç bilgisine harika DSG yazmak, karşımızdaki kişiye hangi araca sahip olduğumuz konusunda hiçbir bilgi vermeyecektir. Bu sebeple, isteyen üyelerimiz kendileri düzeltebilirler, ya da taramada denk geldikçe düzeltilecektir, şaşırmayınız. 
Mustafa Tüfekçi

Geçici Ruhsatın Süresi Dolarsa Ne Olur?

Bu konuda 21 ileti var

Plaka değişikliği olmadan yapılan bir satışta normalde 30 gün süresi boyunca geçerli olan geçici ruhsat belgesinin süresi geçerse , ve ruhsat çıkmazsa trafik sigortası yapılmadığı icin, süresi dolan belge ile 2 ayda ruhsati emniyetten almada bı sıkıntı yada ceza ödeme durumu var mı. Süresi dolan evrak yüzünden sıkıntı yaşarmiyiz kisaca

İletiyi paylaş

Ben de aracı aldığımda ruhsatı almadım geçici ruhsat suresi doldu hatta üzerinden 1 aya yakın bi zaman geçti sonra emniyete ruhsatı almaya gittiğimde bu kadar zaman hiç mi çevirmeye gitmedin nasıl gezdin zaten ohal durumundayız maddi yönden sıkıntı yaşayabilirdin araç bağlanması çekici parası otopark parası ve ceza olarak dedi ama ruhsatımı aldım herhangi bi ceza da ödemedim

İletiyi paylaş

Fatih Ada'dan focusu aldığımda, Ankara'ya gelir gelmez LPG için ustaya bıraktım.Ertesi gün cenazemiz oldu , ruhsatı çıkaramadım.Sonra tatile gittik memlekete(cumartesi günü,pazartesiyi beklemedik) Öyle böyle derken 1 ayı geçirdik.Emniyete gittik, işlemler yeniden başladı.Ertesi gün ruhsatı almaya gittim, motor şasi no bilgisi eksik denildi.Daha önce çıkan ruhsat var diyorum, anlamıyorlar. Gittik tekrar TMMO' na, 150 ₺ şasi no okuma parası verdik.Ekstra ceza ödemedik ama, bana ders olmuştu.

İletiyi paylaş

Araç gezmeyecek garajda yatacak.yani çevirme vs durumu değil süresi doldu evrak çıkmaz tarzı bir şey var mı . 

İletiyi paylaş

gönderildi (düzenlendi)

2 dakika önce, Mustafa Tüfekçi yazdı:

Araç gezmeyecek garajda yatacak.yani çevirme vs durumu değil süresi doldu evrak çıkmaz tarzı bir şey var mı . 

Ben aldım suresı geçmesine ragmen ama herhangi bi ceza veya bekleme sürem olmadı ama anladığım kadarıyla sigorta olayı var arada o konuda bilgim yok

tarihinde Andurrahman koçhan tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sigorta yaptırdım ruhsatin eve gelmesini bekledim, 40 gün olmasına rağmen ruhsat gelmeyince gittim Emniyetten 5 dk da çıkarıp verdiler. Herhangi bir ceza vs. ücret yok...

İletiyi paylaş

Bilgiler doğru... 

İletiyi paylaş

Trafik çevirmesi olursa ceza keserler mi?:unsure2:

İletiyi paylaş

1 ayı geçerse keserler.Polisin insafına kalmış.

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Bağlıyor direk herhalde 

İletiyi paylaş

35 dakika önce, H.Cenk Bayrakçı yazdı:

Trafik çevirmesi olursa ceza keserler mi?:unsure2:

Keser ve trafikten men eder.. 

İletiyi paylaş

14 saat önce, Mustafa Tüfekçi yazdı:

Plaka değişikliği olmadan yapılan bir satışta normalde 30 gün süresi boyunca geçerli olan geçici ruhsat belgesinin süresi geçerse , ve ruhsat çıkmazsa trafik sigortası yapılmadığı icin, süresi dolan belge ile 2 ayda ruhsati emniyetten almada bı sıkıntı yada ceza ödeme durumu var mı. Süresi dolan evrak yüzünden sıkıntı yaşarmiyiz kisaca

Geçici ruhsat ile trafik sigortası yapılabiliyor. 

İletiyi paylaş

:) mevzu sigortanin geç yapılacağından dolayı zaten.

İletiyi paylaş

10 dakika önce, Mustafa Tüfekçi yazdı:

:) mevzu sigortanin geç yapılacağından dolayı zaten.

O zaman araç bağlanır ilk çevirmede. Maddi olarak yaptıramıyorsan bilemem ama geçici ruhsat ile anında yapılıyor. Asıl ruhsatı aldığında ek ücret yada ücret iadesi oluşuyor ise sonrasında tahsil ediliyor. Ben 15 dakikada aldım asıl ruhsatı.

İletiyi paylaş

19 saat önce, Mehmet Polat yazdı:

Sigorta yaptırdım ruhsatin eve gelmesini bekledim, 40 gün olmasına rağmen ruhsat gelmeyince gittim Emniyetten 5 dk da çıkarıp verdiler. Herhangi bir ceza vs. ücret yok...

zorunlu trafik sigortasını yaptırdıktan sonra bir ay içinde gidip almaz isen eve yolluyorlar hocam yani aldığın günden değil

İletiyi paylaş

Bir ay geçtiğinde genelde yollanmıyor ruhsat.. Şahsen gidip almak gerekiyor. 

İletiyi paylaş

Plaka değişikliği varsa değişen bir şey var mı peki

İletiyi paylaş

11 saat önce, Mustafa Tüfekçi yazdı:

Plaka değişikliği varsa değişen bir şey var mı peki

Bir ayı geçtikten sonra plakayı değiştiremezsin diye biliyorum.. 

İletiyi paylaş

Evet

İletiyi paylaş

Emniyete gittim. Geçici tescil belgesi süresi dolunca sıkıntı yok, plaka değişikliği talebi varsa sadece o iptal oluyor eski plaka devam ediyor.

App plaka var dedim onu nasıl değişcem peki. Sök gel bakalım dedi. plakada mühür var sadece kalın basmışlar dedi. Bir şey olmaz. Tabi ben pleksi plakalı hunharca sökunce dalga dalga oldu :( dedim ceza yazıyorlar men ediyorlar trafikten. Biri bişi diyene kadar kullan bişi diyen olursa değiştirsin dedi :) yarımca da uygulama böyle. Gebze de polis çevirip araç men ediyor o ayrı.

Neyse ,

Sigortacim da diyor ki trafik sigortası gecikmesi aylık %5 surpirim uygular. Bu konu nette çıkıyor mu bilmem ama 2017 bin Kocaelisinde durum bu. Google da seneler sonra karşıma gelirse diye not duseyim

Bahsi geçen plaka da bu font44d66232f23bc07b8cfa7565baa2e972.jpg

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

:(f7754a7369f099aa4189bd96607c45aa.jpg

İletiyi paylaş