İçeriğe Yönlendir

2010 Facelift (Makyajlı) C-Max Hakkında

Serdar ÇAKAR

Recommended Posts

Serdar ÇAKAR

Arkadaşlar merhaba;

Foruma çok eskiden Focus alma durumumdan dolayı üye olmuştum. Şimdi ise çocuk bekleyen bir baba adayı olarak sayılı MPV'lerden olan C-Max düşünüyorum. Ancak C-Max hakkında çok fazla bir bilgim yok. Daha doğrusu kullanıcı bilgisi ve yorumu daha doğru olacaktır diye düşünüyorum. Piyasaya bakarsak bütçem 2010 Dizel Facelift (Makyajlı) C-Max'lere yetiyor. Donanım olarak Titanium X düşünüyorum çünkü tam bir cam tavan fetişistiyim :)

Bu araç ile ilgili yakıt, bakım, kronik arızalar gibi konularda kullanan arkadaşların tecrübelerini rica edicem. Şimdiden teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Misafir

belirgin kronik arızası yoktur,yakıt konusunda üzmez gayet az yakar,performansı iyidir,rahatlık sürüş konfor anlatmaya kelimeler yetmez yaşamanız lazım,50-55 bin tl. arası bütçeyi gözden çıkarmanız gerekli,temiz birşey bulmak için,uzun lafın kısası cmax candır :)

Yorum bağlantısı
Misafir

Aradığınız kasa cmaxdan ailede 2 tane var. 2009 ve 2010. İkiside x paket. Babamda da 2017 x paket var. Sizin cam tavan hakkındaki takıntınız bizim ailede cmax olarak var. :D Denk gelirse alın, gözünün yaşına bakmayın. 

Yorum bağlantısı
Serdar ÇAKAR

Teşekkürler @Eren Erdoğan Birkaç sorum olacak;

• Sizdeki araçlar dizel motor mu ?
  • Dizelde yakıt tüketimi nasıl ?
  • Motor sesi çok mu ?
  • Rüzgar sesi seviyesi nasıl kaç km hızdan sonra rahatsız ediyor ?
Yorum bağlantısı
Misafir
Teşekkürler [mention=36824]Eren Erdoğan[/mention] Birkaç sorum olacak;
  • Sizdeki araçlar dizel motor mu ?
  • Dizelde yakıt tüketimi nasıl ?
  • Motor sesi çok mu ?
  • Rüzgar sesi seviyesi nasıl kaç km hızdan sonra rahatsız ediyor ?

Evet hepsi dizel. 2010 olan kardeşimin ki ankarada şehir içi 6-7 arası şu ara. Ben bandırmada yaşıyorum küçük bir yer 7-8 bazen 9 yakıyor. Uzun yol 100 km hızla 5 i geçmez.
120 den sonra rüzgar sesi var malesef. Rahatsızlık 150 den sonra başlıyor.

Motor sesi soğukken yüksek, araç ısındıkça ses azalıyor.

Yorum bağlantısı
Serdar ÇAKAR

Bilgiler için çok teşekkür ederim @Eren Erdoğan senin araç ile ilgili aklına gelen teknik veya kozmetik birşey olursa konuyu takipteyim. Araştırmalarım devam ediyor...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...