• Duyurular

• Mehmet Ozyurek

Tapatalk İmzalarımızı Lütfen Kapalı Tutalım   10-04-2017

Merhaba Arkadaşlar Tek tek uyarı yapmak hem yorucu oluyor hem de yakışmıyor. Lütfen tapatalk imzalarımızı kapalı tutalım. Saygılar    
    • Ozlem Kaya

Üyelik Bilgileri   14-06-2017

Merhaba Arkadaşlar,   Üyelik bilgileri, bilhassa araç ve meslek bilgileri, giriliyor ise doğru, tam, net girilmeli, istenmiyorsa boş bırakılmalıdır. Bugün itibariyle farklı yazılmış bilgiler, düzeltilecek ya da boş bırakılacaktır. Örneğin araç bilgisine harika DSG yazmak, karşımızdaki kişiye hangi araca sahip olduğumuz konusunda hiçbir bilgi vermeyecektir. Bu sebeple, isteyen üyelerimiz kendileri düzeltebilirler, ya da taramada denk geldikçe düzeltilecektir, şaşırmayınız. 
Onur Kırmızı

Mondeo mk3 2.0 benzinli 3000 devirden sonra hizlaniyor

Bu konuda 9 ileti var

Arkadaşlar merhaba, bende mondeo mk3 2006 model 2.0 benzinli aracimla araniza yeni katildim. Simdi bahsedecegim konuyu forumda bulamadigimdan acma geregi duyuyorum. Aracim tupte veya benzinde ayirt etmeden 3000 devire gelmeden hizini almiyor 1.2 arac misali gaz aliyor. Bu veya bunun gibi bir sorunla karsilasan varsa yardimlarinizi bekliyorum. Simdiden tesekkur ediyorum.

İletiyi paylaş

Merhaba, aracınız otomatik mi manuel mi?

LG-H735 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İletiyi paylaş

6 dakika önce, Kemal Mert yazdı:

Merhaba, aracınız otomatik mi manuel mi?

LG-H735 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Manuel kemal ustam

İletiyi paylaş

Hızlanma sorunu birçok sebepten kaynaklanabilir. Baskı balatadan olabilir bobin buji gibi elektiriksel bir sıkıntıdan olabilir. Mondeo mk3 çok kıvrak bir araç değildir ağır olması da düşük devirlerde hızlanmasına olumsuz etki edebilir. Devir tüketiminde sorun yok ise sıkıntı yoktur. Yine de bahsi geçen yerleri kontrol ettirmeniz yararlı olabilir.

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

26 dakika önce, Kemal Mert yazdı:

Hızlanma sorunu birçok sebepten kaynaklanabilir. Baskı balatadan olabilir bobin buji gibi elektiriksel bir sıkıntıdan olabilir. Mondeo mk3 çok kıvrak bir araç değildir ağır olması da düşük devirlerde hızlanmasına olumsuz etki edebilir. Devir tüketiminde sorun yok ise sıkıntı yoktur. Yine de bahsi geçen yerleri kontrol ettirmeniz yararlı olabilir.

Tesekkur ederim kemal ustam bahsettigin yerleri kontrol ettiricem. Bu arada baski balata degiseli 3 bin km oldu tesiri olurmu sizce.

İletiyi paylaş

hocam benzer sorun bende de vardı 3 bin devirde arac ara ara tekliyordu da yakıt da baya artmıştı.sente ayarı bozukmuş mk3 mondeolarda böyle birşey var mı bilmiyorum ama bi baktırın isterseniz.

yakın zamanlarda arabanızı hiç vurdurarak çalıştırdınız mı ?

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Emme manifoldu klapesi ilk şüpheli

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

20 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

Emme manifoldu klapesi ilk şüpheli

Klaperleri haraket ettiren hortumlar veya vakkum bozulmuştur. Test için gaz verip bıraktıkça vakkum kontrol edilecek. Kelebeği açıp kapatan kol hareket ediyor mu ona bakılacak. Yazın başıma geldi. 3 bin devire kadar araç berbattı.

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

On 21.03.2017 at 20:28, Mehmet Kaya yazdı:

Klaperleri haraket ettiren hortumlar veya vakkum bozulmuştur. Test için gaz verip bıraktıkça vakkum kontrol edilecek. Kelebeği açıp kapatan kol hareket ediyor mu ona bakılacak. Yazın başıma geldi. 3 bin devire kadar araç berbattı.

Cevabiniz icin tesekkurler mehmet ustam. Bahsettiginiz parca konum olarak motorun neresinde yer almakta. Ayrica benim mudahalem ile hallolacak bir sorunmudur?

On 20.03.2017 at 23:14, Sinan Kozan yazdı:

hocam benzer sorun bende de vardı 3 bin devirde arac ara ara tekliyordu da yakıt da baya artmıştı.sente ayarı bozukmuş mk3 mondeolarda böyle birşey var mı bilmiyorum ama bi baktırın isterseniz.

yakın zamanlarda arabanızı hiç vurdurarak çalıştırdınız mı ?

Sinan ustam yakin zamanlarda vurdurma v.b. Bir durum gerceklesmedi, ayrica araci yeni aldim sayilir aldigim zaman fark etmedim ama su an belirgin bir sekilde hissediliyor. Yalniz bulundugum sehir itibari ile oksijen azligindan dolayi gerceklesme olasiligi nedir acaba malum erzurum rakimi yuksek bir sehir ve aldigim istanbul sehrine gore oksijen azligi var.

İletiyi paylaş