Sevket Sahin

Fiesta IV - Hareket Halinde Rölanti Düşmesi

Bu konuda 7 ileti var

Oluşturuldu: (düzenlendi)

Selamlar arkadaşlar aracımda çözemediğimiz bir sorunu paylaşmak istedim daha önce başına gelen varsa yardımcı olursa sevinirim. normal seyir halinde giderken viteste debriyaja bastığımda bazen rolanti 100 devirlere kadar düşüyor ve araç sönecek gibi oluyor bazende sönüyor tekrar çalıştırmak zorunda kalıyorum benzindede tüptede yapıyor aynı problemi araç soğukken daha çok yapıyor bujiler kablolar bobin değişti boğaz kelebeği söküldü temizletip kalibre edildi araçta arıza kodu yok sizce neden olabilir . durumun videosunu atıyorum bakarsanız daha net anlayacaksınız. 

Teşekkürler.

ford fiesta 1,25 rolanti

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Düşmemesi için aracın hızını beynin okuması gerekiyor. Muhtemelen vss sensör kablosu çıkartıldı?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilmiyorum boyle birsey cikarildimi vss sensoru dediginiz?

1 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

Düşmemesi için aracın hızını beynin okuması gerekiyor. Muhtemelen vss sensör kablosu çıkartıldı?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hiz sensoru kablosu takili

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

yardımcı olacak biri varmı en son rolanti valfini değiştirmeyi düşünüyorum ? sizce çözülürmü yoksa başka ihtimallerde varmı tşkrler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

aynı sorun benim araçta var ve halen devam ediyor. senin söylediğin gibi benim usta da rolanti valfi demişti.  tabi garanti değil. bir nevi deneme yanılma , ama akla ilk gelen rolanti motoru dedi. bende bir ara değiştirmeyi düşünüyordum. fakat orjinal sıfır 400 üzeri gibi. videonu izledim. seninki benden daha fena. benim her zaman yapmıyor. arada bir. sonuç itibariyle senin aciliyetin var videoya göre. ilk başlayacağın değişiklik rolanti olsun bence. değişim yapar isen gelişmeleri yazarsan sevinirim. 

On 20.03.2017 at 00:23, Çağlar Bayur yazdı:

vss sensör kablosu nedir çağlar abi, hız sensörümü demek istedin?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

parçayı denediğimde haber veririm

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş