İçeriğe Yönlendir

Focus 2 - Tdci Motor Sıcakken Çalıştırma ve Stop Esnasında Normal Olmayan Sarsıntı

Ömer Tanrısever

Recommended Posts

Ömer Tanrısever

Arkadaşlar aracım ford focus 2 1.6 Tdci. Malumunuz bu araçlarda stop esnasınsa bir sarsıntı mevcut. Ancak son günlerde bu normal sarsıntı dışında MOTOR SICAKKEN çalıştırma ve stop esnasında normal sarsıntıya ek o sarsıntının 2-3 misli ve daha uzun süreli bir sarsıntı meydana gelmekte. Bu sarsıntı motor soğukken çalıştırma ve stop esnasında yaşanmamakta. Sizce sorun ne olabilir? Sistemde herhangi bir arıza kodu yok. Herkese iyi forumlar.

Yorum bağlantısı
Ömer Tanrısever

teşekkürler. Motor soğukken kısa mesafeli kullanımda 10-15 dk herhangi bir anormallik yok. Motor SICAKKEN çalıştırma ve stop esnasında sarsıntı artıyor.

Yorum bağlantısı
Ömer Tanrısever

peki bu sarsıntıya normalde olmayan şıkırtı sesi ekleniyorsa?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
26 dakika önce, Eren Gökmen yazdı:

volant

Evet, bu da olabilir ama inşallah değildir.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
3 dakika önce, Uğur Ulabatayruk yazdı:

Volantı değiştim gene sallanıyoruz :)

vites gecislerinden bahsediyorsaniz ona yapabilecek pek bir sey yok. 

Yorum bağlantısı
Ramazan Beğce

Sanzuman alt takozu da olabilir 3.kasanin takozu uyuyor daha güçlendirilmiş bir takoz ben degistirdim oldukça fark etti. (Sanzuman alt takozu 1 tane motor takozu 2 tane biri akünün orda sökmesi takması daha zor)genelde sanzuman alt takozu yıpranıyor doğası gereği dizel motorun sarsıntılı çalışması hiç bir parca sokmeden aracı lift e kaldırıp alttan göz ile ve levye ile test edilebilir bir parca .

Yorum bağlantısı
Ömer Tanrısever

teşekkürler yardımlarınız için.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...