İçeriğe Yönlendir

7. Nesil Intel İşlemci ile Birlikte Asus Anakart Alacakların Dikkatine

Sani Gerşon

Recommended Posts

Fikret Özsoy
6 saat önce, Doğuş Bağ yazdı:

386dx ve 486dx kullanmış bir nesilden geliyorum ben gençler bilmez 

O da bir şey mi? :D Ben IBM 486 sx 25 model bilgisayarımı saklıyorum. Ara sıra çalıştırıp bakıyorum. Win 3.1 var üzerinde. 0.5 mb ekran kartı, 2 mb ram 29 mb harddisk var. :biggrin:

Şaka bir yana çok zaman geçmiş yav. 1993 te almıştım.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
2 saat önce, Fikret Özsoy yazdı:

O da bir şey mi? :D Ben IBM 486 sx 25 model bilgisayarımı saklıyorum. Ara sıra çalıştırıp bakıyorum. Win 3.1 var üzerinde. 0.5 mb ekran kartı, 2 mb ram 29 mb harddisk var. :biggrin:

Şaka bir yana çok zaman geçmiş yav. 1993 te almıştım.

Bir konu ile tanıtsanıza cihazı hocam. İç geçirelim az biraz :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Tanrıveren
18 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Bende de ilk nesil ama i7 950 var. Aynı şekilde 7 senesini doldurdu. Ram ve SSD ile hala canavar :)

abi senin işlemci baya iyiymiş

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Emre

1988 model Commodore64 ile ben de aranızdayım.286,386,486,pentium1-2-3-4,core2duo vs.  derken i5 laptop ile devam ediyorum. Ama ilk göz ağrım efsane Commodere64  hala evimin bir köşesinde durur.

commodore_64c_1_s.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
46 dakika önce, Fatih Emre yazdı:

1988 model Commodore64 ile ben de aranızdayım.286,386,486,pentium1-2-3-4,core2duo vs.  derken i5 laptop ile devam ediyorum. Ama ilk göz ağrım efsane Commodere64  hala evimin bir köşesinde durur.

Oyun konsollarına gireceksek, Amiga 500 ile başladım :p

Şaka bi yana, çok şükür hepimiz bir şeyler kullanıp öğrenmişiz. Ya hiç bilgisayara sahip olamayacaklar? :(

Yorum bağlantısı
Selim Kaya
7 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Oyun konsollarına gireceksek, Amiga 500 ile başladım :p

Şaka bi yana, çok şükür hepimiz bir şeyler kullanıp öğrenmişiz. Ya hiç bilgisayara sahip olamayacaklar? :(

Bizim için hiç lambalı radyoya sahip olamadılar diye üzülen olmamıştır. Şimdiki nesile bilgisayar = lambalı radyo.

Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy
22 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Bir konu ile tanıtsanıza cihazı hocam. İç geçirelim az biraz :)

:D Oldukça nostaljik bir makine oldu. En önemli özelliği rapid resume kullanıyor olmasıydı. Örneğin wordde bir yazı yazarken düğmeden kapatırsanız uyku moduna geçiyordu ve açtığınızda kaldığınız yerden devam ediyordu. 1.44 mb disketi taktığımızda tırrt tırrt diye 5 6 saniye de ancak okumaya geçerdi. Monitör tüplü olduğunda sanırım bitti ben de attım.

Birisi ebay a koymuş temsili olarak bakabilirsiniz. Bendekinin aynısı.

http://www.ebay.com/itm/IBM-PS-1-486SX-25-2MB-RAM-85MB-HDD-Beautiful-History-V-I-N-T-A-G-E-/281462638123

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Bakar

Ekran kartsiz i5 ve  intel core i3 ,geforce gt 525m li laptopumla uçuyorum:D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...