İçeriğe Yönlendir

Fusion - TDCİ Devir Geç Yükselmesi

Mehmet Boylan

Recommended Posts

Mehmet Boylan
(düzenlendi)

2011 model 1,4 dizel fusion 32.00 km den arac ilk zamanlardaki gibi gaza bastigimda rölantideyken  motor geç gaz yiyor devir saati pedala bastıktan sonra gecikmeli çıkıyor sorun neden olabilir acaba ?

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Boylan

Yeni değiştirdim kendim ama pejo. 206 filtresi fark edermi acaba

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

performans degisimi, filtre degisiminden sonra olduysa farkediyormus. (daha dogrusu eger ayni filtreyse, baska bir marka ile performansin düzelme ihtimali yüksek)

Yorum bağlantısı
Mehmet Boylan

Yeni fark ettim devrin geç yukselmesini ama kullanılan motorlar aynı fark olmaz diye düşünüyorum

Yorum bağlantısı
Mehmet Boylan

Filtrenin parça kodu aynıydı üzerinde peguet Citroen yaziyordu

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Yerine uyuyorsa tamamdir. Ayni motor olan bazi pejolarda filtrenin sekli degisik olabiliyor veya alt kisminda sunger gibi birsey olabiliyor mesela... Aracin bakim gecmisi nasil. Siz ne zaman aldiniz? Bu durumu ne kadar sure sonra farkettiniz. Yakit aldiginiz yeri degistirdiniz mi?

Yorum bağlantısı
Mehmet Boylan

Arabam 5yildir bende yakıtı 5yildir aynı yerden alıyorum aldığımda 4.000 km de idi yıllık yağ hava ve polen filtresinin ve castrol 5/30 yagi kendim  değiştiriyorum acaba temizlenecek bı sensör olabilir mı acaba

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Maf sensorunu temizleyebilirsiniz. Wurth enjektor temizleyici kullanabilirsiniz. Klima var mi?

Yorum bağlantısı
Mehmet Boylan

Klima var maf sensörü yeri neresi acaba

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Maf sensoru, hava filtre kutusunun hemen cikisinda olmasi lazim. Turboya giden hortumda. Yalniz temizlerken yagsiz kontak sprey kullanin ve birsey degdirmeden sadece spreyle temizleyin.

Klima gazi ile alakali da olabilir. Bir de insanlik hali normalde klima kapali kullaniyorsunuzdur da birisi acmistir belki. O nedenle bir performans dusuklugu hissediliyor olabilir.

Yorum bağlantısı
Mehmet Boylan

Yarın temizler  sonucu yazarım teşekkürler

Yorum bağlantısı
Mehmet Boylan

MAF SENSORUNU SOKUP BAKTIM COK PIS DEGILDI TEMIZLEDIM GERİ TAKTIM BIRAZ FARK ETTI SANIRIM TSK

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...