İçeriğe Yönlendir

Mondeo III - Motoru ve Sürücü Kabini Hep Soğuk Mondeo'lar Buraya

Mustafa Liman

Recommended Posts

Tamer Topaç
10 saat önce, Ali Osman Şimşek yazdı:

Merhaba malum benim mondeo da halen sorun çözülmedi 2 termostat 2 yağ soğutucu termostat değişti ama sonuç hüsran.Konuyla alakali yabancı sitelerde gezinirken bu parça karşıma çıktı 2s7q 8a586 ac inceledim hava filtresi yanındaki parçayla benzettim müsait bir zamanda sokecegim içinden termostat çıksın diye dua ediyorum.

Bu arada bu parçayı değiştiren oldumu ?

http://www.fordtoptancisi.com/Termostat-Govdesi-Mondeo,PR-2202.html

http://www.fordtoptancisi.com/urun/termostat-govdesi-mondeo

Termostat

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu arada bu parçayı değiştiren oldumu ?

Genelde termostatlarla düzelttik.
Yağ termostatı ne takıldı, orijinal mi muadil mi ?
Bence yeniden değişin.
Yorum bağlantısı
Ali Osman Şimşek

Her ikiside hem yan sanayi hemde orijinalleri takıldı lakin sorun duzelmedi.su an üstünde yetkili servisinde takılan orijinalleri takili

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Yusuf Davaz

2005 nodel benzinli aracımda hararet düşmesi sorunu var. şehir içi dur kalk kullanımda sorun yaratmıyor ama uzun yolda hararet 60 lara kadar düşüyor. araç lpg li oldugu için regülatöre soguk su gidiyor ve araçda tekleme ve çekiş sorunu oluyor. bu sorun yeni yeni olmaya başladı. geçen kış böyle bir sorunum yoktu. bugun bu sorunu aracıma lpg için yolda AFR( gaz ) ayarı yaptırırken daha çok anladık. lpg beyni sapıtıyordu. önünü karton koyarak sorunu azda olsa hallettik ama sadece hararet yükselmişti. devamlı devirdayım içinde oldugu için araç lpg regülatörüne yinede soguk su gönderiyordu. termostatı degiştirelim dedik yan sanayi için 130 150 arası orjinal için 450 700 arası fiyatlar aldım. forumda gezerken yag termostatını gördüm ama o sadece dizeller için galiba. benzinli olanlarda böyle sorunla karşılaşan oldumu. olduysa ne yaptı ve hangi malzemeden kullandılar. orjinal mi yan sanayi mi ? yan sanayi taktırsak bi problemle karşı karşıya kalırmıyız. ustam yan sanayi takmaya pek taraftar degil ama orjinalde baya pahalı. 

Yorum bağlantısı
Yusuf Davaz
6 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Termostat içini orijinal olarak bulabiliyor musun.

sordugum yerlerde hep set olarak gösterdiler dış plastik aksamıyla birlikte. tek olarak o parça satılıyormu?

Yorum bağlantısı
Samet Düzgün

Hocam kesinlikle orijinal taktırın. Biz o zaman parçayı bulamadığımdan biraz da aceleye geldiğinden yan sanayi taktırmak zorunda kalmıştım. 1 sene sonra tekrar bozuldu. Kış geldiğinde fark edebildim belki daha erken bozulmuş olabilir yazında geç ısınıyordu. Şimdi tekrar değişmesi gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Yusuf Davaz
16 dakika önce, Samet Düzgün yazdı:

Hocam kesinlikle orijinal taktırın. Biz o zaman parçayı bulamadığımdan biraz da aceleye geldiğinden yan sanayi taktırmak zorunda kalmıştım. 1 sene sonra tekrar bozuldu. Kış geldiğinde fark edebildim belki daha erken bozulmuş olabilir yazında geç ısınıyordu. Şimdi tekrar değişmesi gerekiyor.

siz o zman yan sanayi olarak hangi markayı kullanmıştınız. ve fiyatları hangi sanayiden almıştınız. bugun ben şaşmazda araştırdım. yan sanayi ve orjinal olarak parçalar mevcut

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...