İçeriğe Yönlendir

Focus 2 - Motor Kitlenmesi

Baver Yazar

Recommended Posts

Baver Yazar

Merhaba aracim 2011 ford focus dizel 1.6 bugün ilçeye giderken arabadan once bi yanik plastik kokusu gelmiş ben o kokuyu farkedemedim 10 km kadar gittikten sonra araba 120 km hizda stop etti o ana kadar hareret ibresine bakmamistim ama plastik kokusunu hissedince ibreye baktim sona dayanmisti arabayi calistirmayi denemedim direk kaputu falan actim yogun duman geliyodu motordan suyuna baktim suyu yoktu koydum suyu radyatör delikmiş alttan hizli hizli bosaldi neyse cekici geldi yükledik sanayideki usta üst kapagi acti motorun kitlendigini söyledi dizeller yapiyomus böyle giderleri söyleyecek ama ne kadar gider sizce ve motor bu kosullar altinda kitlenir mi

Yorum bağlantısı
Ali Gök

radyatör delinmiş hararet yapmış farketmeyincede son noktaya kadar gidip kiltemiş.

usta neye göre dizeller böyle yapıyor dedi bilmiyorum radyatörü delinen her arabada farkedilmesse sonuç aynı olur zaten.

çok geçmiş olsun kapak taşlamayla kurtarırsa masraf biraz azalacaktır.

açmışken triger v kayışı kasnağı vs ne varsa değişin derim

maliyet hakkında net bişe konuşmak güç olur forumun abileri belki bir tahminde bulunurlar aşağı yukarı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Geçmiş olsun, motor kilitledi dediyse usta 5-6 bin civarı masraf çıkabilir. Ustanın ustalığı da önemli, çok uğraşırsınız eğer düzgün toplanmazsa..

Yorum bağlantısı
Baver Yazar

Tamirat yapacaz dedi en büyük masraf 2500 liraya komple motoru degisiriz dedi korkma o kadar dedi bizim usta. Güvenilirdir yani. Ama daha ucuza tamirat yapariz dedi

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bu haldeki motoru 2500 e toparlarsa, üstüne bi o kadar daha harcamaya hazır olun. İmkansız bir şeyden bahsediliyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Baver Yazar

Ben anlamadigimi söyledim zaten komple cikma motor satan birinin yanina goturdu adam 2500 e degisiriz dedi baska masrafta olmaz dedi

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Şimdi, Baver Yazar yazdı:

Ben anlamadigimi söyledim zaten komple cikma motor satan birinin yanina goturdu adam 2500 e degisiriz dedi baska masrafta olmaz dedi

Eski motoru alsa bile o rakama zor. Siz komple motor mu, blok mu vereceksin diye sorun. Komple motorun km. sinden emin olamazsınız, şans işidir bunu da aklınızda çıkartmayın.

Yorum bağlantısı
Ali Gök

sağlam 1.6 tdci psa motoru 2500 e alabiliyorsanız alın hemen.

lakin evrakalrını iyi takip edin aklıma çalıntıdan başka bişey gelmedi bu fiyata

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Fatura kesecek o fatura ile ruhsata işleteceksiniz. Bence yarım motor teklif etmişler.

Yorum bağlantısı
Baver Yazar
6 dakika önce, Serkan Toker yazdı:

Eski motoru alsa bile o rakama zor. Siz komple motor mu, blok mu vereceksin diye sorun. Komple motorun km. sinden emin olamazsınız, şans işidir bunu da aklınızda çıkartmayın.

Zaten arabayi satacagim icin bunlarin kaydini tutacam ki sattigim kişinin hakkina girmiş olmayayim tamirden sonra direk alim satima cok masraf acmaya basladi yarin gittigimde sorarim ama usta yillardir hem benim hem babamin ustaligini yapar cakallik yapacagini sanmam her ay 50 binlik iş veriyoruz adama

7 dakika önce, Ali Gök yazdı:

sağlam 1.6 tdci psa motoru 2500 e alabiliyorsanız alın hemen.

lakin evrakalrını iyi takip edin aklıma çalıntıdan başka bişey gelmedi bu fiyata

Saglam dediler istediginiz her yere gösterin dediler adam gayet emin konusti kendinden

6 dakika önce, Serkan Toker yazdı:

Fatura kesecek o fatura ile ruhsata işleteceksiniz. Bence yarım motor teklif etmişler.

Yarin gittigimde soracam onu

2 dakika önce, Evren Erakçora yazdı:

12 500 lira olmasın o.

Araba 35 bin lira zaten hocam :) yüregime indirme dur :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tamirat yapacaz dedi en büyük masraf 2500 liraya komple motoru degisiriz dedi korkma o kadar dedi bizim usta. Güvenilirdir yani. Ama daha ucuza tamirat yapariz dedi

Derhal 10 adet iş getireyim. Motor kilitli yapılacak.. Umarım doğrudur ancak ummak yetmiyor. Şu an benzeri yapılıyor tamirat. 8500tl civarındayız
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Baver Yazar
17 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

Derhal 10 adet iş getireyim. Motor kilitli yapılacak.. Umarım doğrudur ancak ummak yetmiyor. Şu an benzeri yapılıyor tamirat. 8500tl civarındayız

Sonucu yazarim buraya bakalim ne kadar iş çıkacak başımıza

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yalçın Dağlıoğlu
2 saat önce, Baver Yazar yazdı:

KompleTDCI motoru 2500 liraya değişecek ha :unsure2:

Yorum bağlantısı
Baver Yazar
37 dakika önce, Yalçın Dağlıoğlu yazdı:

KompleTDCI motoru 2500 liraya değişecek ha :unsure2:

Az önce konustum pistonlar yatak sarmis dedi bende tam anlamiyorum tamirat yapacaz dedi cok zarar görmemış motor

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Geçmiş olsun kardeş...

ağır hasar olabilir motorunda, ustanı değiş hatta kaç oradan, o iş öyle olmaz, bilen birine götür, o motoru önüne gelen adam gibi toplayamaz ayrıca, arkadaşlar yardımcı olsunlar, dedikleri yere götür, neler olacak motorunda, pistonlar segmanların hepsi değişebilir, krank ve üst kapak kontrol edilecek, olursa kapakçı ayarlar yoksa yenisi alınacak, siboblar vs. çok şey olabilir, o iş 2500 e  olmaz, sakın haa, yarım yamalakta yaptırma, 1-2 piston bozuk sadece onları yapalım gibi laflar duyarsan hemen kaç oradan...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Baver Yazar
4 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

Geçmiş olsun kardeş...

ağır hasar olabilir motorunda, ustanı değiş hatta kaç oradan, o iş öyle olmaz, bilen birine götür, o motoru önüne gelen adam gibi toplayamaz ayrıca, arkadaşlar yardımcı olsunlar, dedikleri yere götür, neler olacak motorunda, pistonlar segmanların hepsi değişebilir, krank ve üst kapak kontrol edilecek, olursa kapakçı ayarlar yoksa yenisi alınacak, siboblar vs. çok şey olabilir, o iş 2500 e  olmaz, sakın haa, yarım yamalakta yaptırma, 1-2 piston bozuk sadece onları yapalım gibi laflar duyarsan hemen kaç oradan...

Şanlıurfada olan varsa bilir bakışmaz otoyu arac şuan orda yani kimin agzi acilsa orayi öve öve bitiremez bilmiyorum yinede bekleyip görecez 

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Biz sizin verdiğiniz bilgilerle yorum yapıyoruz, yanlış anlamayın. Belki usta farklı gördü adamı direk zan altında bırakmayalım. Siz kitlendi dersiniz, belki sadece üst kapak contası yandı. Belki sadece segman atacak, motorun durumu sökülmeden belli olmaz. Size verdiği rakam alt sınır olabilir, başlayınca arkası gelebilir. Bu kadarını tahmin etmedik diyebilir. Umarım anlatabilmisimdir. ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Bir saat önce, Baver Yazar yazdı:

Şanlıurfada olan varsa bilir bakışmaz otoyu arac şuan orda yani kimin agzi acilsa orayi öve öve bitiremez bilmiyorum yinede bekleyip görecez 

Serkan' a katılıyorum, yanlış anlama olmasın aman diyim :flowers:  tamamen iyi niyetle ve sizin dediklerinize göre yorum yapıyoruz, çok duyduk böyle işlerde sıkıntı yaşayanları, o yüzden....  neyse, dedikleri kadar iyi ustalarsa sorun yok, bekleyip görelim dediğin gibi, bakalım ne diyecekler...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ana kol yatak sarar. pistonlar silinidiri çizer. genelde aşırı hararette piston sıkışır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Baver Yazar
49 dakika önce, Serkan Toker yazdı:

Biz sizin verdiğiniz bilgilerle yorum yapıyoruz, yanlış anlamayın. Belki usta farklı gördü adamı direk zan altında bırakmayalım. Siz kitlendi dersiniz, belki sadece üst kapak contası yandı. Belki sadece segman atacak, motorun durumu sökülmeden belli olmaz. Size verdiği rakam alt sınır olabilir, başlayınca arkası gelebilir. Bu kadarını tahmin etmedik diyebilir. Umarım anlatabilmisimdir. ;)

Anladim hocam yok yanlis anlasilma söz konusu degil burdaki herkes görmeden yorum yapiyo usta görerek sökmeden bilgi veremiyosa sizin bu bilgileri verebilmeniz bile ne kadar dogru bi yerde oldugumuzu gösterir :) insallah en ufak masrafla kurtulurum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...