İçeriğe Yönlendir

ELM 327 Bağlantı Sorunu

Sinan Kaya

Recommended Posts

Sinan Kaya

Merhaba arkadaşlar gecen sene aldıgım elm327 ile aracıma hız sabitleyici ile başlayıp bi kac özelligini aktif etme falan kullanıyordum.Yakın zamanda arıza söndürme icin taktıgımda forscan da cihazı görmüyordu aractan cıkarıyorum baglanıyor araca takıyorum kontak kapalı uyarısı veriyor.ELMconfig de hic baglanmıyor cihazdandır dedim yenisini aldım araca takmadan programı acıyorum cihaz ile baglantı kurulduktan sonra araca takıyorum baglanıyor ama bir iki dakika sonra yine kontak anahtarı kapalı uyarısı veriyor.Normal arıza cihazları baglattıgım zaman sıkıntı yok .Forscan 2,3,7 beta sürümünü kullanıyorum güncel driver ve eski driver yüklü genelde güncelde sıkıntı cıkarıyor 2017 de baglantı sorunu cıkarıyor 2010 da kullanıyorum daha önce bu sekilde kullanıyordum sorunsuz.Tamamı ile driver ve programları silip tekrar yükleme yaptım aynı şekilde sorunum devam ediyor ELMconfig 0.1.1.7 bu da diger kullandıgım programın sürümü basına gelen yada yardımcı olabileceklere şimdi den teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Ersin Özkaya
(düzenlendi)

Bende en son 2014 de anlik yakit tuketimini acmak icin baglanmistim elm confing ile.simdi ne yapti isem adaptoru tanimihkr hataso veriyor.ama cihaz saglam sadece icinde gelen program ile baglanabiliyorim (adini hatirlayamadim).ama o programda sadece veri okuma yapiyor.bende beklemedeyim.

Burdaki konudada belirttim hatayi:

tarihinde Ersin Özkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Enteresan. Ben daha bugün şu linktekileri kurup bağlandım hatasız çalıştı bir deneyin isterseniz.

High Speed Bus, Medium Speed Bus ikisini de kullandım hata kodlarını okuyup sildim. Bir de araç hareket ettikten sonra otomatik kapı kilitleme parametresini değiştirdim. Problemsiz çalıştı...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hamit Akkuş

bendede ecu okuma hatası var. nasıl çözülür acaba.

Yorum bağlantısı
Ersin Özkaya
(düzenlendi)
19 saat önce, Emre Şimşek yazdı:

Enteresan. Ben daha bugün şu linktekileri kurup bağlandım hatasız çalıştı bir deneyin isterseniz.

High Speed Bus, Medium Speed Bus ikisini de kullandım hata kodlarını okuyup sildim. Bir de araç hareket ettikten sonra otomatik kapı kilitleme parametresini değiştirdim. Problemsiz çalıştı...

Bende bizzat burdan indirdim ama adaptir hatasi veriyor.deli oldum.scan master ile sorunsuz baglaniyirum ama indada ozellikleri acma ozelligi yok.

tarihinde Ersin Özkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Tuna Demir
On 23.03.2017 at 18:18, Ersin Özkaya yazdı:

Bende bizzat burdan indirdim ama adaptir hatasi veriyor.deli oldum.scan master ile sorunsuz baglaniyirum ama indada ozellikleri acma ozelligi yok.

merhaba bende aynı sorunu yaşıyorum. sorunu çözebildiyseniz bana tarif edebilirmisiniz?

Yorum bağlantısı
Ersin Özkaya
4 saat önce, Tuna Demir yazdı:

merhaba bende aynı sorunu yaşıyorum. sorunu çözebildiyseniz bana tarif edebilirmisiniz?

Uzun zamandır deneme fırsatım olmadı ama sonuç degismemisti.ayni hatayı veriyordu.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...