İçeriğe Yönlendir

C Max 2 - Aracım Tekliyor Siyah Duman Atıyor

Cemil Kaynak

Recommended Posts

Cemil Kaynak

Merhaba arkadaşlar;

Aracım 2011 Ecoboost Tit.X Paket

17.03.2017 tarihinde istanbuldan aksaray iline seyahat ettim. Kayınçoma nişan yapmaya gittik aracım doluydu. 19.03.2017 tarihinde tekrar Aksaray dan İstanbula dönüş için Aksaray merkezden PB petrolden aracımı fulledim. 2-3 km sonra aracımda performans düşüklüğü başladı. Düşük viteste ve devirde aracımı sanki biri tutup tutup bırakıyor fakat vitesi yükseltip devride yüksek tutarsam o zaman bu titreme veya sarsıntıyı hisstemiyorum ama aracımda performanslı gitmiyordu. Sonrasında yol kenarında durdum arabayı dinledim rolanti hareketli sabit değil ve eksozdan da siyah duman atıyor. 1 yıldır aracımı kullanıyorum siyah duman görmedim. Yola çıkmadan 1 hafta once de 10.000 bakımı yaptırdım sorunsuzdu.

İstanbuldan Aksaray a 1,5 depoyla gittim. Fakat Aksaraydan İstanbul a 3 depo benzin ile evin önüne zor geldim. Muazzam bir yakıt sarfiyatım başladı. Aracım 1-2-3 viteslerde düşük tevirde titriyor ve sarsıntılı gidiyor. İşimden dolayı (Muhasebeciyim beyanname haftası) sanayiye gidemedim. Bu cumartesi günü sanayiye gidicem bakalım bana ne çıkacak.

Yakıt kaynaklı bir sorun çıkarsa BP den aldığım yakıt fişim ve yol güzergahındaki yakıt fişlerim duruyor, İşlem yapabiliyormuyum?

Yorum bağlantısı
Ali Gök

bişey soracam şimdi. giderken kaç km ortalama ile gittiniz

normalde 1.5 depo aksaraya gitmek için fazla değilmi . bana göre giderkende çok yakmışsınız . muhtemelen gölbaşında mı doldurdunuz deppoyu istanbuldan sonra 

eğer yakıt kaynaklı ise fişleriniz işe yarayacaktır. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cemil Kaynak
(düzenlendi)

Giderken otobanda 140 ın altına düşmedim. Boluda biraz yavaşladım kar vardı. 

Gelirken 120-130 arası geldim. Gölbaşı tarafı olabilir.

Giderken aracımda 6 kişi ve bagajda tepeye kadar doluydu. Gelirken bagajım boştu.

tarihinde Cemil Kaynak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ersin Alan

yakıt aldıktan sonra dedğiniz göre adi yakıt hazırda bekleyen bir sıkıntıyı tetiklemiş olabilir iyi bir ustaya göstermenizde fayda var cok gecikmeden

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Temiz
(düzenlendi)
1 saat önce, Ersin Alan yazdı:

yakıt aldıktan sonra dedğiniz göre adi yakıt hazırda bekleyen bir sıkıntıyı tetiklemiş olabilir iyi bir ustaya göstermenizde fayda var cok gecikmeden

Bence de sonra başına daha büyük iş geliyor aman dikkat!

tarihinde Erhan Temiz tarafından düzenlendi
imla hataları
Yorum bağlantısı
Cemil Kaynak

Cumartesiye kadar araba evin önünde yatacak. cumartesi günü hareket ettiricem.

Yorum bağlantısı
Erol Güven

Muhtemelen yakıt kaynaklı aldığınız yakıtı bitirin yeniden kaliteli bildik yerden yakıt alıp öyle deneyin.

Yorum bağlantısı
Cemil Kaynak

Cumartesi günü Maslak Atatürk Oto Sanayideydim. Şafak otoda bilal usta arabayı bilgisayara bağladı hata çıkmadı. Sonra bindi arabaya teste çıktı. 20 dk sonra geldi araç tekliyor ve boğuluyor dedi. Bujileri ve bobinleri söktü kontrol etti bujiler kurum bağlamıştı. Temizledi kurumu bujilerim sağlam mış. 1 tk bobin geldi bobinleri denedi gene birşey çıkmadı benim buji ve bobinler sağlam çıktı. Sonrasında aracı lifte kaldırdı çalışır vaziyet alttan ışıkla baktı turbonun ordan ufak ufak duman atıyordi. Katalitik konvertör dolu olabilir dedi onuda söktü gene bişey çıkmadı.

Bu gün turbo sökülecek bakalım ne çıkacak. Bilal usta sorunu bulana kadar kademe kademe gidicem dedi.

Yorum bağlantısı
Cemil Kaynak

Turbda sağlam çıktı. 3 numaralı silindirde basınç düşük çıktı motor üst kapak açıldı. Enjektörler temiz fakat sübaplar değişecek. Usta bu gün bu hasar yakıt kaynaklı dedi. Ben de BP müşteri hizmetlerini aradım ve başıma gelen sıkınıyı aktardım. Yakıt kalitesizliği ile ilgili şikayetimi aldı. bu gibi durumlar için özel bölümleri varmış. Benimle iletişime geçecek. Bakalım ne olacak.

Yorum bağlantısı
Abdullah Yeşilkaya

Aksarayda hangi Bp den aldınız.Ben yıllardır iki tane Bp var ikisindende yakıt alırım Aksarayın en temiz be güvenilir firmalarıdır

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cemil Kaynak
(düzenlendi)
On 01.04.2017 at 22:22, Abdullah Yeşilkaya yazdı:

Aksarayda hangi Bp den aldınız.Ben yıllardır iki tane Bp var ikisindende yakıt alırım Aksarayın en temiz be güvenilir firmalarıdır

Aksaray merkezde Şevket Özmen - Pek.Nak.Gıd. ikamet ettiğimiz eve 300mt yakınındaydı.

Bp den aradılar o istasyondan yakıt numunesi alınacak.

Yorum bağlantısı
Cemil Kaynak

Dün akşam Bp den aradılar ve yakıt kalitesi Bp standartlarındaymış. Yapabilecekleri bişey yokmuş. Araç aksarayda olsaymış ve araçtaki yakıttanda numune alsalarmış daha net sonuçlara ulaşabilirlermiş.

Ustam enjektörlerimi temiz bir şekilde yerinden çıkarttı kontrollerini yaptırdı sorunsuz. 1Tk orjinal Sübap sipariş verildi.

Üst kapak rektefiyeye verildi. İnşallah araç toplandığında sorun kalmayacak ve ben de tekrar gönül rahatlığıyla binicem.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Geçmiş olsun demek ki kalitesi bu kadarmış Bp nin.

Sizin oraya yakın araçtan numune alabilecek bir ekibi yokmuymuş tüm ekip aksarayda mıymış garip

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cemil Kaynak
(düzenlendi)

Çağlar bey maalesef. Ben bu iş icin 6 kisi 2 veya 3 gün aksarayda kalmam gerekecekmiş ki hakliligima bir sebep olsun. Istanbula gelmem hata oldu.

Bir de sanki dalga geçer gibi yardımcı olabileceğim başka bir konu varmı diyor. yok dedim aracımın hasar alması bana kar kaldı dedim kapattık.

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Cemil Kaynak

Aracım toparlanıyor.

-Üstkapak rektefiye oldu

-Sübaplar değişti yeni gelen sübaplar ayarlandı

-Enjektörler temizlenip bakımı yapıldı

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Bekir Çelik
1 saat önce, Cemil Kaynak yazdı:

Aracım toparlanıyor.

-Üstkapak rektefiye oldu

-Sübaplar değişti yeni gelen sübaplar ayarlandı

-Enjektörler temizlenip bakımı yapıldı

Hocam yaptığınız / yapacağınız tamirat ve değişimleri masraflarıyla birlikte yazar mısınız size zahmet? Takipteyiz.

Yorum bağlantısı
Cemil Kaynak
Bir saat önce, Bekir Çelik yazdı:

Hocam yaptığınız / yapacağınız tamirat ve değişimleri masraflarıyla birlikte yazar mısınız size zahmet? Takipteyiz.

Tabiki...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cemil Kaynak
On 11.04.2017 at 15:20, Bekir Çelik yazdı:

Cumartesi günü aracımı teslim aldım. Aracım tabiri caizse saat gibi çalışıyor. aklıma gelen işleri yazıyorum.

Ustamın ellerine sağlık. Sanayide bir arkadaşınızın olması harika oluyor.

Yağ bakım seti (Yağ,Hava -Polen filt.

Antifiriz

İntercooler temizliği

1tk. Sübap

Üst kapak conta tk.

Silindir conta tk.

Üst kapak rektefiye

Manifolt bas.sensör

enjektörler bakım ve test

İşçilik

Toplam 2,850 TL

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Fatih Aldemir
On 03.04.2017 at 15:52, Cemil Kaynak yazdı:

Aksaray merkezde Şevket Özmen - Pek.Nak.Gıd. ikamet ettiğimiz eve 300mt yakınındaydı.

Bp den aradılar o istasyondan yakıt numunesi alınacak.

Batman Merkezdeki BPde de sorun çıkmıştı..Sanayide bi tanıdık usta söylemişti..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cemil Kaynak
19 saat önce, Bekir Çelik yazdı:

Geçmiş olsun. İşçilik olarak ne alındı acaba?

1.000 TL

13 saat önce, Fatih Aldemir yazdı:

Batman Merkezdeki BPde de sorun çıkmıştı..Sanayide bi tanıdık usta söylemişti..

Fatih bey arabada sorun hissttiğiniz anda eğer benzin kaynaklı olabileceğiniz düşünüyorsanız hemen o petrole aracı geri götürmeniz lazımmış ben onu öğrendim.

Çünki pompa ile araç deposundan alınan numune haklılığınızı daha fazla arttırıyor. Eğer aracınızla Km yaparsanız sonra benim durumum oluşuyor. Benzinleri kendi standartlarında çıkıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...