İçeriğe Yönlendir

Mondeo III - Alt Takım İle İlgili Sorular

Ersin Alan

Recommended Posts

Ersin Alan
1 saat önce, Kemal Korkmaz yazdı:

Mehmet Hocam benim Mondeo'nun halatını da sabitlemişti o ses için iki tane amortisör değiştirdim . Mehmet hoca Erciyes'te sadece iki tane cırt ile işi halletmişti sağolsun...

Yani olay amortisör değil sadece bir halatmış öyle mi 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
2 saat önce, Kemal Korkmaz yazdı:

Mehmet Hocam benim Mondeo'nun halatını da sabitlemişti o ses için iki tane amortisör değiştirdim . Mehmet hoca Erciyes'te sadece iki tane cırt ile işi halletmişti sağolsun...

;);)

24 dakika önce, Ersin Alan yazdı:

Halatı tutan parçanın kırılması ve salıncakmı şase mi ona çarpması. İki tane cırt kelepçe ile sabitlemiştik Erciyesteki etkinlikte ses kesilmişti. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz
9 saat önce, Ersin Alan yazdı:

Evet aynen öyle...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
17 saat önce, Koray Erol yazdı:

Arkadaslar benimde bu konuda bi sikintim var soylediginiz kabloya baktim ama evet o sallaniyor da sabitlenmis durumda.ayni kablodan bahsediyoruz degil mi sert bi metal korumali kablo mu?

Sesin nasıl ne zaman geldiği ve ne sesi olduğuna bakmak gerek.. 

Bu kablo tık tık ses yapar durur.. 

Lok sesi yapmaz. Tak sesi de yapmaz.. Araç kanala alıp sallanıp ses duyulmaya çalışılmalı. 

Yorum bağlantısı
Ersin Alan

Malesef yoğun bir çalışma dönemindeyim bir türlü vakit bulamadım bakmaya bakıp sonuca varcam inşallah 

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Ersin Alan
On 27.03.2017 at 00:24, Mehmet Kaya yazdı:

;);)

Halatı tutan parçanın kırılması ve salıncakmı şase mi ona çarpması. İki tane cırt kelepçe ile sabitlemiştik Erciyesteki etkinlikte ses kesilmişti. 

Dediğiniz gibi yaptım ses olayı tamamen son buldu şu sırlar frene basınca titreme olayı mevcut forumda baktığım kadarıyla mk3 lere bizim diskler pek yetmiyor şimdi ön diskleri değişmek istiyorum ebc denildi ancak bulmak zor doğrusu ate brembo vs diyen var ne almalıyım uzun süre sorunsuz binmek için mk3 uyumlu fiyat çok sorun değil 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
(düzenlendi)
On 21.07.2017 at 23:41, Ersin Alan yazdı:

Dediğiniz gibi yaptım ses olayı tamamen son buldu şu sırlar frene basınca titreme olayı mevcut forumda baktığım kadarıyla mk3 lere bizim diskler pek yetmiyor şimdi ön diskleri değişmek istiyorum ebc denildi ancak bulmak zor doğrusu ate brembo vs diyen var ne almalıyım uzun süre sorunsuz binmek için mk3 uyumlu fiyat çok sorun değil 

Klasik mondeo el fren halat sorunu.Geçmiş olsun.

Diskler Tornada düzelecek kalınlıktaysa çizdirip tekrar kullanmanızı tavsiye ederim.

Değiştirecekseniz de MK3 mondeo için @Mehmet Ozyurek derki TRW disk ve Kale Balata en uyumlusu der

tarihinde Mehmet Kaya tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersin Alan
3 saat önce, Mehmet Kaya yazdı:

Diskler Tornada düzelecek kalınlıktaysa çizdirip tekrar kullanmanızı tavsiye ederim.

Değiştirecekseniz de MK3 mondeo için @Mehmet Ozyurek derki TRW disk ve Kale Balata en uyumlusu der

Diskleri 9 ay önce değiştim aklımda ebc performans diski alıp (mehmet abi Süha beyin konusuna yönlendirmişti orda soruna kalıcı çözüm oluyordu) uzun süre sorunsuz kullanmak istiyorum 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sert bir kullanıcı değilseniz, Kaliteli bir disk işinizi görür.. 

On 23.07.2017 at 09:22, Mehmet Kaya yazdı:

Hocam dönem dönem kalite değişiyor.. 

Trw disk Trw balata da denenebilir.. Kale balatadan memnun olmayan da gördüm yakın zamanda.. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Kale balata genel olarak yumuşaktır. Fiyatı uygundur. Biraz çabuk biter ve tozlanma yapar. Ses yaptı diyen çok nadirdir.

Yorum bağlantısı
Ersin Alan
(düzenlendi)
10 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Sert bir kullanıcı değilseniz, Kaliteli bir disk işinizi görür.. 

Hocam dönem dönem kalite değişiyor.. 

Trw disk Trw balata da denenebilir.. Kale balatadan memnun olmayan da gördüm yakın zamanda.. 

Trw disk ve balatayo int tavsiye edebileceğiniz yer var mı ebc performans diski ve balata int bir yerde buldum malesef düşündüğümden çok fazla bir maliyet ortaya cıktı trw fiyat performans olarak işimi görür dite düşünüyorum 

tarihinde Ersin Alan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
18 saat önce, Ersin Alan yazdı:

Trw disk ve balatayo int tavsiye edebileceğiniz yer var mı ebc performans diski ve balata int bir yerde buldum malesef düşündüğümden çok fazla bir maliyet ortaya cıktı trw fiyat performans olarak işimi görür dite düşünüyorum 

Sponsorumuzdan sordunuz mu 

Yorum bağlantısı
Mehmet Furkan Cıbıl

Bizde bugün aracın ön Disk balata ve amortisörler hariç, ön takımları değiştirdik. Toplam parça + işçilik 1100 TL ödedik.
Rulmanlardan gelen uğultu, bozuk yoldaki tangırtı kesilmiş. Direksiyon hafiften sertleşmiş ama güven veriyor.
Şuan lık memnunuz. Tokatta bi kurumsal firmada yaptırdık. İnşallah uzunca bozulmadan kullanırız

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

Fiyat ne aldınız? Bende aradım bulamadım.

Fiyat ne aldınız merak ediyorum?

Yorum bağlantısı
Ersin Alan
20 dakika önce, Ömer Türkşanlı yazdı:

Fiyat ne aldınız? Bende aradım bulamadım.

Fiyat ne aldınız merak ediyorum?

Ebc özel siparişle gelecek dendi 1200 tl artı balata Green Stuff 340 tl 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersin Alan

Ebay aslında olabilir lakin hiç ordan alışveriş yapmadım paypal vs uğraşmak istemiyorum trw bakıcam artık bir iki yıl idare etsin yeter  

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Erhan Akyıldız

Benimde ön taraftan lokurtu geliyor. En ufak bir yol bozukluğunda lok lok ses geliyor iki taraftanda. Amartisörler sağlam takozlar değişmiş. Ustama sordum connect takozu takmışlarsa o ada yapar dedi. Bakalım fırsat olursa iyi bir inceleme olacak. Bazı arkadaşlar baya bi ön takıma girmiş ama sesi kesememiş. İnşallah bize olmaz

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Erman Uzun

Aracımda bir süredir bende de lok lok mu tak tak mı ne ses geliyor fakat yalnızca frene basınca oluyor arka soldan geliyor ses el fren halatını kontrol ettim gayet sabit cırtla tutturulmuş zaten ses yalnızca frenleme de geliyor bozuk yollarda vs sorun yok fren mesafesi vs de de sorun yok birde dikkatimi cekti geri geri giderken frene basınca ses gelmiyor neden olabilir 

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mehmet Kaya
Yukarıdaki konuda ilerleme kaydedemedim 

Peki arka Balata klaperler fren Merkezi sökülüp kontrol edildi mi ?
Yorum bağlantısı
Erman Uzun
3 dakika önce, Mehmet Kaya yazdı:

Peki arka Balata klaperler fren Merkezi sökülüp kontrol edildi mi ?

Tatilden yeni döndüm hafta içi halletmeye düşünüyorum ancak ustaya gitmeden bir fikir edinmek istiyorum acaba muayene zamanı geldi aracın muayenede bu na bakarlar mı

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
Tatilden yeni döndüm hafta içi halletmeye düşünüyorum ancak ustaya gitmeden bir fikir edinmek istiyorum acaba muayene zamanı geldi aracın muayenede bu na bakarlar mı

Şayet frenlerde sorun varsa Muayeneden daha önemli.
Yorum bağlantısı
Erman Uzun
On 7/13/2018 at 18:18, Mehmet Kaya yazdı:

Şayet frenlerde sorun varsa Muayeneden daha önemli.

Fren mesafesi tutması vs bu konularda sıkıntı yok yalnızca frenleme esnasında ses var sanki demir demire vuruyor gibi ama daha tok bi ses var 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
Fren mesafesi tutması vs bu konularda sıkıntı yok yalnızca frenleme esnasında ses var sanki demir demire vuruyor gibi ama daha tok bi ses var 

Balatalara baktırın. Bir an önce
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...