İçeriğe Yönlendir

K&N Filtre ve Race Chip hakkında

Murat Öngür

Recommended Posts

Murat Öngür

Merhaba

öncelikle kn filtre için ne düşünüyorsunuz ? araca olumsuz bir etkisi olur mu ? Dizel araçlarda bazen sıkıntı olabileceği söyleniyor ama doğrumu dur değilmidir bilemiyorum.

Performans a katkısı olur mu ?

Bir de race chip var http://www.racechip.com.tr/ bu chip araca zararı olurmu ? Olmaz ise performans ve tasarruf açısından tatminkar olur mu ? 

Özellikle kullanan var ise tecrübelerini paylaşmanızı rica ediyorum...

Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

k&n filtre kullanıyorum şükür hiç sıkıntı yaşamadım

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
10 dakika önce, Ömer Türkşanlı yazdı:

k&n filtre kullanıyorum şükür hiç sıkıntı yaşamadım

Ne kadar zamandır kullıyorsunuz ?

normal kağıt filtrelere göre artıları nedir ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı
Ne kadar zamandır kullıyorsunuz ?
normal kağıt filtrelere göre artıları nedir ?

Artıları uzun ömrü ve sök temizle tak olması, ayrıca geçirgenliği. Ben 3000km oldu eski sahibi forumdaş abimiz takmış 100bin civarı yanlışım yoksa 40bin kullanmış
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
(düzenlendi)

Şu anki aracımda kullanıyorum.38,000 km oldu henüz temizlemedim.Daha önceki mondeo'da 40,000 de temizletmiştim üstünede fırça yemiştim.40,000 deki filtre temiz gerek yok demişti :) Amerika sitesinde temizlik periyodu olarak 50,000 mil yani 80,000 km verilmiştir. Ama şimdi herkes cevap yazacaktır Burası Türkiye yollarımız pis diye. Bizlerin kafasındaki düşünceler yanlış sadece, başka söze gerek yok.

Faydası ise kağıtr filtreler takıldıktan kısa bir süre sonra hava geçirgenliği tozlanma oranında azalır.Ve zamanla tıkanma oranına paralel yakıtta hafif artış olur.Bunda ise tozlar fiitre dışında tutularak hava geçirgenliği performansı düşmeden devam eder ve yakıtta hiçbir fark göremezsiniz.18 senedir kullandığım  filtre hakkındaki tecrübelerimdir.

Chip yumuşak bir ayar yada yazılım yapılısa adam gibi araba kullanan için zararlı değildir. Ancak dbf'li araçlarda tıkanmaya yol açtığı vakit ford için serviste temizlik yapılıyor ve 600 tl bir masrafı vardı geçen yıl.Tasarruf lafı palavradır kesinlikle inanmayın.Yol bilgisayarı 1 litre eksik gösterir sadece ama depo ölçümü yapılınca 1 litrenin gerçekleşmediğini görürsünüz.

Şehir içinde gaza biraz fazla yüklenilincede +1 litre tüketimde artış olmaktadır.Yazdıklarım kulaktan dolma bilgi olmayıp şu anki aracımda 6 senedir yazılım var yine tecrübelerimi aktarmış bulunuyorum.

tarihinde M.Fatih Yüce tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
11 dakika önce, M.Fatih Yüce yazdı:

Şu anki aracımda kullanıyorum.38,000 km oldu henüz temizlemedim.Daha önceki mondeo'da 40,000 de temizletmiştim üstünede fırça yemiştim.40,000 deki filtre temiz gerek yok demişti :) Amerika sitesinde temizlik periyodu olarak 50,000 mil yani 80,000 km verilmiştir. Ama şimdi herkes cevap yazacaktır Burası Türkiye yollarımız pis diye. Bizlerin kafasındaki düşünceler yanlış sadece, başka söze gerek yok.

Faydası ise kağıtr filtreler takıldıktan kısa bir süre sonra hava geçirgenliği tozlanma oranında azalır.Ve zamanla tıkanma oranına paralel yakıtta hafif artış olur.Bunda ise tozlar fiitre dışında tutularak hava geçirgenliği performansı düşmeden devam eder ve yakıtta hiçbir fark göremezsiniz.18 senedir kullandığım  filtre hakkındaki tecrübelerimdir.

Chip yumuşak bir ayar yada yazılım yapılısa adam gibi araba kullanan için zararlı değildir. Ancak dbf'li araçlarda tıkanmaya yol açtığı vakit ford için serviste temizlik yapılıyor ve 600 tl bir masrafı vardı geçen yıl.Tasarruf lafı palavradır kesinlikle inanmayın.Yol bilgisayarı 1 litre eksik gösterir sadece ama depo ölçümü yapılınca 1 litrenin gerçekleşmediğini görürsünüz.

Şehir içinde gaza biraz fazla yüklenilincede +1 litre tüketimde artış olmaktadır.Yazdıklarım kulaktan dolma bilgi olmayıp şu anki aracımda 6 senedir yazılım var yine tecrübelerimi aktarmış bulunuyorum.

baya detaylı oldu tşk ederim.

14 dakika önce, M.Fatih Yüce yazdı:

Bir de kn ler yağlı olduğundan dizel de sıkıntı olur mu ? 

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Dizel yada benzinli motorların taze ve temiz havaya ihtiyaçları aynıdır.2 motorda aynı prensiple çalıştığına göre niye sıkıntı olsunki ?

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
14 dakika önce, M.Fatih Yüce yazdı:

Dizel yada benzinli motorların taze ve temiz havaya ihtiyaçları aynıdır.2 motorda aynı prensiple çalıştığına göre niye sıkıntı olsunki ?

KN yağlı filtre olduğu için sordum , yağın zararı olabilir diye okumuştum dizel araçlara , ondan sordum.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

o yağ kelimesi tozun yapışma teknolojisini içeriyor. benzine mazota ilgisi yoktur.

ve ilave olarak, mazot zaten kendisi yağdır, vıcık vıcık yani tdci ın her emişi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
12 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

o yağ kelimesi tozun yapışma teknolojisini içeriyor. benzine mazota ilgisi yoktur.

ve ilave olarak, mazot zaten kendisi yağdır, vıcık vıcık yani tdci ın her emişi

Teşekkürler

Abi peki senin race chip ile ilgili bilgin var mı ? 

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Bir süredir bende kullanıyorum. Ama ben en geç 5000km'de bir temizliyorum. Söktüğümde genelde çok pis oluyor açıkçası. 

Temizlenebilir olması dışında ben bir artı görmedim. Elbette geçirgenliği daha iyidir. Ama ben fark edemedim o farkı. 

Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

Filtrenin yağı, filtre tozu tutsun amaçlı yağ ve yağlama siz tarafından yapılmakta. Çok yağlarsanız Hava Akışmetre bozabilir, ince ve hafif bir kat yağ kâfi olacaktır.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
3 saat önce, Murat Öngür yazdı:

Teşekkürler

şahsen yazılımla gelen beygiri daha çok seviyorum tercih yapılacak ise, garantideki veya filo aracım olsa race chipin pratikliği tercih edilebilir. en sık rastlanan, devre üstündeki vidalar ile oynayan birşey deneyenler.. o an risk büyüyüor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Teşekkürler

Factory ayar ile alt devirler keyifli olur, kati suretle ekonomi olmaz. Araca sıfır zarar verir. Ancak ayarlar ile oynayıp enjektör veya yüksek basınç pompasını 5 10.k içinde yemek çok kolay. Aynı durum bilinçsiz yazılım yapanlarda da oluyor. Ehil kişiler firmalar ile muhatap olunmalı
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür

Herkese tşkler

Kn hava filtresini cumartesi aldım , şuan için bi deişiklik hissetmedim çünkü ancak 4 km kullandım.

Bu arada yazılımdan da vazgeçtim şuan için .

On 24.03.2017 at 19:08, Mustafa Arıkan yazdı:

Bir süredir bende kullanıyorum. Ama ben en geç 5000km'de bir temizliyorum. Söktüğümde genelde çok pis oluyor açıkçası. 

Temizlenebilir olması dışında ben bir artı görmedim. Elbette geçirgenliği daha iyidir. Ama ben fark edemedim o farkı. 

temizleme kiti ile mi temizliyorsunuz ?

Yok sa başka bir şey ile mi ? 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Konuyu görünce benim de ilgimi çekti, orjinal hava filtresine 45 tl verdim, kn yi kaça aldınız?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Konuyu görünce benim de ilgimi çekti, orjinal hava filtresine 45 tl verdim, kn yi kaça aldınız?

Hem zengin arabasına bin hemde rakam sor, ne kadar ayıp
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
1 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Hem zengin arabasına bin hemde rakam sor, ne kadar ayıp

Abi yavaş yavaş alışıcam zenginliğe, sonradan görme olmiyim :D

Dün Karamürsel köylerini gezip geldim, makine çok iyi.

Yorum bağlantısı
Misafir
2 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Hüseyin ile takıl, o tam olmuş :)

şimdi şu racechipten alsak bişi denesek dsg falan sıkıntı olurmu? hayır kendim için değil bir arkadaşımın arkadaşı için soruyorum :fiuw:

Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

şimdi şu racechipten alsak bişi denesek dsg falan sıkıntı olurmu? hayır kendim için değil bir arkadaşımın arkadaşı için soruyorum :fiuw:

Benim icin sordun anladim al sen benim dsg de deneriz taş gibi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir
2 dakika önce, Fatih Keskin yazdı:

Benim icin sordun anladim al sen benim dsg de deneriz taş gibi

abi senin daha gebze viraj testin yapılmadı önce onu denicez dimi? @Servet Aydın

7 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Bişey olmaz ama bızıklarsan olur :f1:

panzehir almaktan yıldım valla yine kana karışacak bişeyler cıkıyo hep 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
3 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Yazılım yapardım ben benzinli haram beygirli aracım olsa

Dizelde lazım olmaz mı diyorsun abi?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...