İçeriğe Yönlendir

Lacetti Bi-xenon + Bmw Angel Eye

Serdar Güngör

Recommended Posts

Serdar Güngör
(düzenlendi)

Çok sevdiğim bir abim arabamın farlarına Bi-xenon montajı yaptı.Kullandığı malzemeler, Kısa Far için D2S Valeo mercek,Uzunlar için Halojen focus visteon h7 mercek ,Sinyaller için Mondeo mk3 mercek ve Gündüz ledi içinde eski tip bmw angel halkalar kullandı.Kısalar D2s 4300k xenon,uzunlar H7 Cree Led 9600lm. Kendisine tekrardan teşekkür ediyorum.

P0njy9.jpg
gq2Q73.jpg
ZZMl8G.jpg
oj0Jbb.jpg
ld3AMJ.jpg
V0PjkZ.jpg
LyZjko.jpg
vbX3kz.jpg
1LVR1j.jpg
nRj4zV.jpg

tarihinde Serdar Güngör tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Güle güle kullanın ama bi xenon değil bu sistem :)
Fotoğraflarin çoğu açılmadı bende nedense.

Yorum bağlantısı
Serdar Güngör
2 dakika önce, Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Resimlerin bazıları bende de açılmıyor anlamadım ?

Bi-xenon değilse nedir peki bu sistem ?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
10 dakika önce, Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Sanıyorum uzunlarda bi-xenon sadece kısalar açıkken çalışıyor. Yoksa dediğiniz gibi düz mercek takılmış olur.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

duble xenon hem de.. bi bunun yanında bisiklet kalır. :nazar. o mk3 mercelkerinin birgün yerini bulacağını biliyordum valla

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serdar Güngör
18 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Sanıyorum uzunlarda bi-xenon sadece kısalar açıkken çalışıyor. Yoksa dediğiniz gibi düz mercek takılmış olur.

Videoda farlar kapalı olduğu için uzunlarda ki cree led sellektör yapıyor :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

güle güle kullan abi, müziği duyunca birden commodore 64 oynadığım günler aklıma geldi :)

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Güzel ama sakıncalı durum var. İki merceği far motoru ve diğer iki topuz zor taşıyacak. Kısa sürede farda sallanma başlar. Topuz yerlerine silikon sıkılırsa gevşeme yapmaz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Güngör
(düzenlendi)

@Servet Aydın Abi 2 aydır takılı şu ana kadar problem yok :) Zaman ne gösterir bilemem tabi

tarihinde Serdar Güngör tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

Oktay Toker işi olduğu belli ama tövbekar idi, şeytan gözü yapmıyordu günah diye!!!! [emoji33][emoji33][emoji33]
Şaka yapmıyorum ciddiyim, zamanın behlinde bana kazık atmadan önce (çöpe attığım Punto far faciası) sormuştum ve Şeytan işi o yapmam demişti....
Kırmızı park lambasına günah deyip yapmıyordu demek ki ticaret insanları değiştirebiliyormuş...

Dostum güle güle kullan demeyi çok isterim, benim yaşadığım sıkıntıları inş yaşamazsın.
Servet abi haklı 3 merceği far ayar motoru ve far topuzları taşıyamayacaktır, bir gün çukurdan geçerken düşecektir onlar. Çünkü ciddi ağırlık yapıyorlar ve topuzlar plastik malum....

Bol şimşekler...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Serdar Güngör
2 saat önce, Ömer Türkşanlı yazdı:

Oktay Toker işi olduğu belli ama tövbekar idi, şeytan gözü yapmıyordu günah diye!!!! emoji33.pngemoji33.pngemoji33.png
Şaka yapmıyorum ciddiyim, zamanın behlinde bana kazık atmadan önce (çöpe attığım Punto far faciası) sormuştum ve Şeytan işi o yapmam demişti....
Kırmızı park lambasına günah deyip yapmıyordu demek ki ticaret insanları değiştirebiliyormuş...

Dostum güle güle kullan demeyi çok isterim, benim yaşadığım sıkıntıları inş yaşamazsın.
Servet abi haklı 3 merceği far ayar motoru ve far topuzları taşıyamayacaktır, bir gün çukurdan geçerken düşecektir onlar. Çünkü ciddi ağırlık yapıyorlar ve topuzlar plastik malum....

Bol şimşekler...

Ömer Oktay abiye focusumunda farlarını yaptırmıştım ve hiç sıkıntı çekmedim. Bu farda da elime bir daha böyle far geçmez,çalışma alanı iyi diyerek farın içerisine 3 adet mercek monte etti.Sizin bahsettiğiniz ağırlığı sanırım biliyordur? Dediğim gibi yaklaşık 2 aydır takılı ve taşlı bozuk yolda da kullandım şu ana kadar sıkıntı yok umarım olmaz.

26 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Serdar, kısa far ışık deseni hizası nasıl?

V0Pkmy.jpg

nRjXZ5.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

V0Pkmy.jpg
nRjXZ5.jpg

Dostum ben çok üzüldüm başıma gelenler ile ilgili konu bile var forumda, inş sen üzülmezsin. Yoksa sana asla lafım yok sakın yanlış anlama, yaşadıklarımı kimsenin yaşamasını istemem inan. Tüm samimiyetimle....
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Güngör
1 dakika önce, Ömer Türkşanlı yazdı:

Dostum ben çok üzüldüm başıma gelenler ile ilgili konu bile var forumda, inş sen üzülmezsin. Yoksa sana asla lafım yok sakın yanlış anlama, yaşadıklarımı kimsenin yaşamasını istemem inan. Tüm samimiyetimle....

Konuyu hatırlıyorum Ömer. Her insan yanlış yapar. İnanıyorum ki O da böyle olsun istemezdi.Netice de bu işden ekmek yiyor. Neyse olmuş ile ölmüşe çare yok,sağlık olsun...

2 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Hizası çok başarılı olmuş

Ciddi misin ? Bana biraz yüksek gibi geliyor ?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Ciddi misin ? Bana biraz yüksek gibi geliyor ?

Ben iki farın eşitliğine baktım Serdar. Yüksek olup olmadığını ancak canlı görmek gerekiyor.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

Hayırlı uğurlu olsun serdar abi güle güle kullan

Gece aydınlatması nasıl oldu

Yorum bağlantısı
Halit Bebek

Arac bambaska olmus. Guzel

B6 Variant @hbebek61 on instagram

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Resimlerin bazıları bende de açılmıyor anlamadım ?
Bi-xenon değilse nedir peki bu sistem ?

Dedikleri dibi duble xenon :)
Benim yazılanlardan anladığım kisalarda d2s sabit kısa merceği, uzunlarda da perdesi sökülüp uzun merceği yapılmış h7 mercek var, yani hareketli hem kısa hem uzun işlevi gören bir mercek, doğal olarak bi xenon mercek yok :)
Yorum bağlantısı
Serdar Güngör
1 saat önce, Ali Gök yazdı:

Hayırlı uğurlu olsun serdar abi güle güle kullan

Gece aydınlatması nasıl oldu

Sağol Ali teşekkür ederim. Gece videosunu da bir ara çekecem :good1:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Oktay Toker işi olduğu belli ama tövbekar idi, şeytan gözü yapmıyordu günah diye!!!! [emoji33][emoji33][emoji33]

Bol şimşekler...

Seytan isi o yapmam deyip vergisiz is yapmak mi... Ikilem kotu...
  • Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
23 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

:D

Yorum bağlantısı
Serdar Güngör
4 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Diğer yapanlar vergi veriyor mu acaba ? 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Diğer yapanlar vergi veriyor mu acaba ? 

Sanmam ama seytan isi deyip yapmamazlik da yapmiyorlardir, di mi?
Yorum bağlantısı
Serdar Güngör
13 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Sanmam ama seytan isi deyip yapmamazlik da yapmiyorlardir, di mi?

Yapmak istemediği için böyle bir söz sarf etmiş olabilir. Ömer'in başına bu geldi diye herkesin başına gelebilir diyemeyiz. Yiğidi öldür ama hakkını ver demişler,Sonuç da hepimiz insanız hata yapabiliriz ama insanoğlu böyle 100 tane far yaparsın göze görünmez,1 far yapamazsın başına bela olur.Bence bu Oktay abi konusunu uzatmamak ve yerden yere vurmamak lazım.İstisnalar kaideyi bozmaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...