İçeriğe Yönlendir

Focus 1 - Boya Damlaları Çıkmıyor Yardım

Emin Onuk

Recommended Posts

Emin Onuk
(düzenlendi)

Arkadaşlar aracımın benden önceki sahibi rütuş yapmak için boya kardırmış ama renk tam olmamış yaparken de kaputun uç kısmına damlatmış. aracı ben alınca pasta çila yaptırdım ama çıkmadı. Akşam olduğu için foto atamadım. Nasıl bu damlalardan kurtulabilirim yardımcı olabilecek kimse var mı?

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

damla olarak görünen yer rotüş olmasın? taş izi için mesela

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Aktay
2 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

damla olarak görünen yer rotüş olmasın? taş izi için mesela

+1
Zaten rötuş boyası arabanın boyası gibi olmaz. Maksat oradaki kötü bölgeyi bir nebze olsun kapatmak. 

Yorum bağlantısı
Emin Onuk

Fotolar bunlar. nasıl kurtulurum bunlardan

z33mXR.jpg

GBBvVb.jpg

yEEPQn.jpg

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bunlar boya damlasindan ziyade sanki oraya bir sey damlamis ve boyayi bozmuş gibi.

Yorum bağlantısı
Emin Onuk

Boyatmadan bunlardan kurtulmanın yolu yokmu

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Polat

Asit gibi bir şey sanki vernigi kaldırmış yakmış ama boyanması gerekiyor gibi geçmiş olsun

Yorum bağlantısı
Emin Onuk

ayhan abi bende senin gibi düşünüyorum yanlardada vardı onları pasta cila ile çıkardım ama bunlar çıkmadı

rütuş boyası olduğu kesin gibi duruyor abilerim. çünkü sol arka tamponun orda ufak bi yeri aynı bu renkten yapmaya kalkmış orayı ben boya kardırdım düzelttim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Boyanması en güzeli çamaşır suyu akmış masa örtüsü olmuş bu

Yorum bağlantısı
Emin Onuk

kaputuda boyatmak istemiyorum. boyamadan çözülmes ise bu şekilde bırakacağım

Yorum bağlantısı
Emin Onuk

normalde bu kadar dikkat çekici değil yakından çektiğim için böyle

Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

Buna benzer benim aracın motor kaputunda da vardı. Benim usta tuz ruhu döktü çıktı. Çok şaşırmıştım. Kaybedecek birşeyiniz yok. Ufak bir bölgede plastik aksama değdirmeden deneyebilirsiniz. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Üzerine boya aktığından emin iseniz zımpara ile o iş hallolur. Ama dediğim gibi boya damladığından emin olmanız lazım.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

çekinme boyat, değer kaybı falan olmaz merak etme, resmini çek yeter.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Özer
On 25.03.2017 at 14:35, Sani Gerşon yazdı:

Bunlar boya damlasindan ziyade sanki oraya bir sey damlamis ve boyayi bozmuş gibi.

aynen.

orjinal boya ise selilozik tiner gibi solventli sıvılarla hafif hafif silerek denemek lazım bence.

On 25.03.2017 at 21:15, Serkan Aktay yazdı:

Buna benzer benim aracın motor kaputunda da vardı. Benim usta tuz ruhu döktü çıktı. Çok şaşırmıştım. Kaybedecek birşeyiniz yok. Ufak bir bölgede plastik aksama değdirmeden deneyebilirsiniz. 

genelde kapalı otoparklarda betonun içinden sızan çimontolu sıvıların bıraktığı kirecimsi (gri/beyaz tonlarda) lekeleri tuz ruhundan ziyade lavabolarda kullandığımız kireç sökücülerle temizlenmekte.

Yorum bağlantısı
Emin Onuk

ben şimdi selilozik tinerde deneyeyim mi yoksa boyacıya falan mı gidip göstereyim

Yorum bağlantısı
Erdem Özer

yakınlarda boyacı varsa gitmek daha uygun olur. yoksa bir elinize tinerli bez diğerine ıslak bez alarak deneye bilirsiniz.

tinerle ufak bir kısma uygulama yaptıktan sonra boyada yumşama olursa ıslak besle üzerinden geçip operasyonu iptal ederseniz. deformasyon fazla olmayacaktır. 

Yorum bağlantısı
Ali Can YALÇIN

Eğer boya olduğundan eminseniz boyanın olduğu yerleri zımpara ile çıkarabilirsiniz ardından pasta daha iyi duruma gelir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...