İçeriğe Yönlendir

Formula 1 2017 Sezonu

Kemal Korkmaz

Recommended Posts

Kemal Korkmaz
(düzenlendi)

Avusturalya GP

2017 sezonun açılış yarışı Avustralya GP’sinde pole pozisyonu son sektörde harika bir performans gösteren Lewis Hamilton’ın olurken, Ferrari’den Vettel 2’inci, diğer Mercedes pilotu Bottas ise 3’üncü oldu.

Sıralama turlarının başından itibaren rahat olan Mercedes ve Ferrari tempoyu belirleyen iki ekip oldu. Sıralama turlarının başlangıcından itibaren üstünlüğünü ortaya koyan Hamilton sıralama turlarının son bölümünde de farkını ortaya koyarak sıralama turlarını lider tamamlamayı başardı.

Ferrari’den Sebastian Vettel, son dakikada attığı turla Mercedes ikilisinin arasına girmeyi başarırken, bu 3’lüyü Kimi Raikkonen ve Verstappen takip etti. Yerel kahraman Ricciardo ise spin atarak sıralama turlarının son bölümüne erken veda etti.

Bakalım yarın damalı bayrağı hangi pilot ilk geçecek…

44a291a83db048cd1f74a3bce04b6df1.jpg

tarihinde Kemal Korkmaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 6
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
(düzenlendi)

Eskien bir yarışı dahi kaçırmazdım.10 seneyi aşkın bir süredir tek bir yarış seyretmedim :) Yarın oturup seyretmek istesem yayınlayan kanal varmı ?

tarihinde M.Fatih Yüce tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz
15 dakika önce, M.Fatih Yüce yazdı:

Eskien bir yarışı dahi kaçırmazdım.10 seneyi aşkın bir süredir tek bir yarış seyretmedim :) Yarın oturup seyretmek istesem yayınlayan kanal varmı ?

Tabiki Abi  S sport Kalanından yayınlanacak Digitürk 87.kanal  D smart 78. kanal ve  Turkcell tv+ tan yayını var 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

uzun yıllardır formula 1 izliyorum işim gereği bu tip takip isteyen yarışları kaçırmam,bu sene Ferrarinin ( Hayatımda tek sevdiğim kırmızı)  yeni kurallarla kendine gelişi heyecanlı bir sezon olacak gibi gözüküyor,bu seneki araçların sesleride eskiye nazaran daha iyi.digitürk play spor extra paketiyle bu sene serhan acarı izlemek daha zevkli olacak...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Evet bayağı yenilikler var bakalım nasıl olacak...

Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

yeni kurallarla beraber sanırım pilotlara daha çok iş düşecek,açıklamara bakarsak daha hızlı yarışlar özellikle virajlardaki hız 15km civarı artmış buda yarış sonlarında doğru dayanıklılık sorunu olabiliceği şekilde yorumlandı,hamilton vücüdundaki çürüklerden bahsetti extra kas çalışması yapmışlar ;) yarın sabah ilk yarış saat 08:00 kaçırmayın :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrullah Aydoğdu

Nihayet bir şeye benzemiş. Kırmızısız çekilmez oluyordu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
30 dakika önce, Erdem Bozkurt yazdı:

yeni kurallarla beraber sanırım pilotlara daha çok iş düşecek,açıklamara bakarsak daha hızlı yarışlar özellikle virajlardaki hız 15km civarı artmış buda yarış sonlarında doğru dayanıklılık sorunu olabiliceği şekilde yorumlandı,hamilton vücüdundaki çürüklerden bahsetti extra kas çalışması yapmışlar ;) yarın sabah ilk yarış saat 08:00 kaçırmayın :) 

1 G yanal ivme artmış, okuduğuma göre. Yeni lastikler müthiş tutuyormuş, çok iyi kas kuvveti lazım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Yarış bitti [emoji469] damalı bayrağı ilk sırada Vettel geçti ikinci sırada Hamilton üçüncü sırada ise Bottas oldu . Güzel bir yarış oldu Vettel Hamiltonu pit stop stratejisi ile geçti..
5eafee32f0d970293f303f534ddff361.jpg
00a8c02df0b6b2d96ca246e394a76375.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

Mercedesin ikramıyla hızını gözardı edemiyeceğimiz Ferrari ilk yarışı kazandı,kendisini çok sempatik bulduğum vettelin kazanması izlemek büyük keyif,başlangıç böyle güzel bir sezon olacak o kesin.....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Evet haklısınız Ferrari eski günlerine döner belki..[emoji469][emoji964]

Yorum bağlantısı
Burak Genç

Bu sene arabalar biraz genişledi mi yoksa bana mı öyle geldi ? Sanki 1980 sonlarındaki o geniş arabalara benzettim bu yarıştakileri.

Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz
15 dakika önce, Burak Genç yazdı:

Bu sene arabalar biraz genişledi mi yoksa bana mı öyle geldi ? Sanki 1980 sonlarındaki o geniş arabalara benzettim bu yarıştakileri.

Evet lastikler biraz genişledi...

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Kemal Korkmaz

Bu hafta Sonu Çin [emoji630] Formula 1 yarışı var ayrıntılar Cumartesi sıralama turlarından sonra...

Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

Bugunki antremanlar sis nedeniyle aksamış,bakalım yarış zamanı hava nasıl olacak? uzak doğu yarışları sabah erken saatlerde olması biraz handikap :) sabah erken kalkıp f1 sesi dinlemek başka keyif evde uyuyanlar hariç ;) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir
11 saat önce, Kemal Korkmaz yazdı:

Bu hafta Sonu Çin emoji630.png Formula 1 yarışı var ayrıntılar Cumartesi sıralama turlarından sonra...

şu yarışları başka bir yerden canlı izleme şansımız var mı Kemal abi?

Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz
2 saat önce, Doğuş Bağ yazdı:

Şu an yarışlar Sadece S Sport kanalında ama yarış esnasında bazı internet siteleri canlı olarak veriyor..

Yorum bağlantısı
Burak Genç
3 saat önce, Doğuş Bağ yazdı:

Ben tivibu aldım sırf bunun için. Bir çok yarışı RTL veriyor. Bu arada Almanca da gelişiyor :D

Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

tr cell tv de hangi kanalda veriyor yarışı...

Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Yayın S Sport kanalında bazı platformlarda var sadece

Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

F1 çin sıralama turları avusturalyanın aynısı olsu mercedes ferrari mercedes sıralamalar,güzel bir yarış olacak yarın saat 9da ekran başına ;) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz

Mercedes sanırım ek güç ünitesi kullanıyor.

Serhan da böyle birşeyden bahsetti yayın sırasında.

sıralama çok yakın geçti ama yarın yarışta Ferrari'nin yine iyi olacağını düşünüyorum.

lastikleri daha yavaş tüketiyor, bu da süper yumuşaklarla daha uzun tur atabilmek demek.

2007 yılından beri ilk kez bu kadar iyi başladılar. Umarım bu sene bir şampiyon çıkarırız artık.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Sıralama turlarında ilk sırada Luis Hamilton ikinci sırada Sebastian Vettel üçüncü sırada ise Valtteri Bottas olacak bakalım damalı bayrağı ilk sırada kim geçecek..[emoji964][emoji964][emoji469][emoji469]
6ceb5366fee84f5ca59433ae8f5fb891.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

Yarış başındaki sanal ve normal güvenlik aracı girmesi yarışın ahengini bozdu malesef,hamilton vettel max verstaapen yarış sonucu,güvenlik aracı girmese daha zevkli bir yarış olabilirdi heleki yağmur yağması bambaşka olurdu haftaya bahreyn yarışıyla sezona devam..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...