İçeriğe Yönlendir

Formula 1 2017 Sezonu

Kemal Korkmaz

Recommended Posts

Kemal Korkmaz

Ferrariler ilk cepte
Sebastian Vettel ilk sırada Kimi Raikkonen ikinci sırada Valtteri Bottas üçüncü sırada yarışa başlayacak...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sezonun 4. Yarışı Rusya Gp sıralama turları birazdan başlayacak. Antremanlarda Vettel iyiydi bakalım neler olacak...?:f1:

77de bekliodum sayende izledim saol
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Gerçi birazdan sınav görevine gideceğim ama, Digiturk'te nerede bilen var mı?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Dsmart 77 de 1500 de yarış başlayacak

Rus uzun düzlük harici geçme az gibi olacak sanırım. Başka viraj göremedim

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

İlk telsiz konuşmasına bakarsak Alonso bu yarış sonrası hondaya benzin döküp yakabilir :)

Dediydim tam.. Alonso yol ortasında bıraktı çıktı :sandalye:7612279530de70198e3be2f7cef23b53.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

bottas-vettel-rai-hamilton 4'lüsü yarış sonucu,ilerleyen zamanlarda bu sıralamalar kırmızıya daha çok dönecek gibi,bugun ferrari mercedesle aradaki farkı kapattığını gösterdi hatta lastikleri daha iyi kullandığı açık,yarış başında mercedes çok iyi başladı sonlara doğru 2-3 tur daha olsaydı vettel büyük ihtimal bottası gecerdi güzel bir yarış izledik....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

Bottasta birazcık kedi fare ilişkisi var malum böyle bir sonuca çok ihtiyacı vardı :) bu gazla ne kadar gider bakalım...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Alonso neye kızdı. Ben izleyemedim.

Daha sezonda finiş göremedi. Bir öncekinde şanzıma n patladı ondan önce piston aşağı indi.. Bugün yarış öncesi bir telsiz vardı.. Siz ordan ayar yapın dedi o an dedim bu sefer alonso patlayacak.. Ve patladı
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Benden yarışı izleyemedim. Ama sonuç güzel olmuş. Valtteri Bottas ilk virajda geçtiği ferrarilere bir daha yol vermemiş. İlk zaferini kazanmış ..[emoji1319][emoji1319]

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Kemal Korkmaz

Bu Hafta Formula 1 yarışının 5. ayağı olan İspanya Gradprix'i  vardı 

İspanya da Pole pozisyonunda 1. sırada Luis Hamilton 2. sırada Sebastian Vettel 3. Sırada Valtteri Bottas vardı. 

Yarış Hamiltonun liderliğinde başlasa da ilk turda Vettel geçildi. İlk piststoplarda Hamilton Vettel den yerini aldı 

daha sonrasında pek fazla bir değişiklik olmadı .

Yarışın Sonucu

1. Luis Hamilton 

2. Sebastian Vettel

3 Danniel Ricciardo

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Kemal Korkmaz

Bu hafta sonu En sevdiğim yarış olan Formula 1  Monaco Gradpix var . Yarın sıralama turları Pazar günü büyük yarış bakalım gamalı bayrağı kim önde tamamlayacak....

1e163499975c37219375902207ec081f.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Formula 1 Monaco Grandprix'i kazananı Ferrari Pilotu Sebastian Vettel oldu ikinci sırada dünkü Pole pozisyonunun kazananı yine Ferrari pilotu buz adam Kimi Raikkonen oldu üçüncü sırada ise Redbul Racing pilotu Danniel Ricciardo oldu.
aeea35e93379e87998138fd12b78792b.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

Bu yarış bence kiminin hakkıydı,vetteli ilk pite alsalar kimi kazanabilirdi belki  ama kimi pite girdikten sonra vettelin turlarıda yabana atılacak gibi değii,pistin kısa ve dar araçların eskiye göre daha geniş olması geçişi çok zorlaştırıyor piiten çıkıp x pilotun arkasında kalmak epey vakit kaybettiriyor,vettelin ferraride ilk pilot olması stratejilerde aslan payı onun...buz adam seronamide gerçekten buz gibiydi :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Aynen bende katılıyorum yarış  Kimi'nin hakkıydı 

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Kemal Korkmaz

Bu hafta sonu Formula 1 Kanada Grandprixi vardı.

Yarış Luis Hamiltonun pole pozisyonu ile başladı ve kazananda yine Luis Hamilton oldu. Hamilton Kanada'daki 6. galibiyete ulaştı...

Yarış Sonucu 

1- Luis Hamilton

2- Valtteri Bottas

3- Danniel Riccardo

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Kemal Korkmaz
(düzenlendi)

Bu Hafta sonu bizde Bayramın 1.günü Formula1 Azerbaycan Grandpix'i vardı 

Yarış son zamanların en çok konuşulan yarışlarından biri olacak gibi . Hamilton ve Vettel arasında yaşananlardan dolayı farklı sonuçlar oldu.

Cadde pisti Olan Bakü de Pole pozisyonunda başlayan Luis Hamilton yarış içerisinde yaşanan temaslar ve güvenlik aracı girişlerinden dolayı Hamilton yarışı 5. sırada tamamladı. 

Hamilton ve Vettel arasındaki olay ise Güvenlik aracı arkasında iken Hamilton'un aniden fren yapması ve Vettel'in arkadan hafifçe dokunup sonra da yanına gelecek yavaşça Hamiltona çarması sonucu oluştu. Bunun üzerine Vettel'e 10sn cezası verildi .

Yarışı Vettel 4. sırada tamamladı ...

Yarış için bir ayrıntı daha  Tarkan Bakü de Formula 1 pistinde 20 bin kişiye konser vermiş...

Yarış Sonucu 

1. Danniel Riccardo

2- Vatteri Bottas

3- Lance Stroll

1650aad99ed788ea23b3d00ea1720e74.jpg

tarihinde Kemal Korkmaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz
Teşekkürler Kemal.. 
Tarkan haberine şaşırdım [emoji4]

Bende şaşırdım albüm yeni ya ondan muhtemelen
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Kemal Korkmaz
(düzenlendi)

Bu hafta Sonu 2017  Formula 1 yarışının 9. ayağı olan Avusturya  Grandprix'i vardı . 

Yarışa pole pozisyonunda başlayan Bottas yarışı 1. tamamlayarak kariyerindeki 2. zaferini kazanmış oldu. 

Son turlarda liderlik için  Bottas'a yetişen Vettel atak yapma şansını bulamadı ve yarışı 2. olarak tamamladı.

Son turlarda Ricciardo  Hamilton'un baskısına rağmen 3. tamamlayarak podyuma çıktı. 

Yarış Sonucu 

1- Valtteri Bottas

2- Sebastian Vettel

3- Danniel Ricciardo

Bundan Sonraki beş yarış boyunca Formula 1 Avrupa Kıtasında olacak. Bu hafta sonu Britanya Grandprix var...

149051afcbdd2c8ed5f57e088bb7e838.jpg

Takımlar Sıralaması 

158e451616b8988064d3c2590021698c.jpg

Sürücüler Sıralaması 

96174c083dc4c079564c8c2e904a2ab2.jpg

tarihinde Kemal Korkmaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Harikasın Kemal.. Sen de olmasan motor sporlarından haberimiz olmayacak :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...