İçeriğe Yönlendir

Mondeo 4 - 2.0 Tdci Titanium Mondeo'dan 2.0 Ecoboost Selective Gecis

Feridun Özturan

Recommended Posts

Feridun Özturan
(düzenlendi)

2011 model 2.0 tdci titanyum mondeom var. Ama benim gözüm 2011 veya 2012 model 2.0 240 hp selective lerde Yanlış bir karar almamak için yorumlarınızı paylasmanizi rica ediyorum. Ikisi arasında performans açısından tatminkar bir fark varmıdır yada yakıt farkı nasıl olur.

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

bütçe varsa ekonomik zorluk yoksa benzin üzmez diyorsanız  geçilebilir. şehir içi 12-13 litre civarı tüketecektir girdiğiniz trafik kullandığınız güzergaha göre ama fabrka verisi olan 11 litrede tutturulabilir

Yorum bağlantısı
Ergin Keçeci

240 lık selective iş yerimde kullanıyorum. tam depoda menzil olarak 450-500 km arası gösteriyor. çok fazla yakıt sarfiyatı var. performans çok çok iyi ama.

Yorum bağlantısı
Feridun Özturan
2 saat önce, Ahmet İhsan Akşen yazdı:

https://www.sahibinden.com/otomobil-karsilastir?categoryId=3530#!/otomobil-karsilastir?supercode[0]=28151009004&supercode[1]=28151009002&supercode[2]=0

Performans her türlü önde olacaktır ama yakit...
Fazla bilmiyorsa araca bence değer, her gün şehir içi kullanılacaksa üzer :)

Bu karşılaştırma yı bilmiyordum çok iyi oldu paylaştığınız. Yorumlardan anladığım kadarıyla verilerin baya üzerinde bir yakıt söz konusu ecoboost motor için daha düşük bekliyordum açıkçası. 

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Zaten fabrika verisi 10.9 litre bunun üzerine 2 litre eklenmeli 13leri falan rahat görürsünüz

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Fatih Aslan

dur kalk şehir içi yazın 13 - 14 litre hafif kış geldi 15 -16 lar var gibi.

Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz

Uzun dönem 10,5 şehir içi ortalama ile kullandım aracı. Menzil 650-700 arası değişiyordu full depoda.

Kullandığım şehir Antalya. Kullanım şekli gerektiği zaman tam performanslı normal zamanda sakin. Boş yol bulunca 200+ şeklindeydi. Fikir vermesi için söylüyorum.

Performans kesinlikle 2.0 TDCI'ın önünde.

Motoru ve şanzımanı çok beğenmeme rağmen yedek parçadaki yetkili servise olan bağımlılık yüzünden aracı elden çıkardım. 

Piyasada parçası bulunmuyor. Motor ve aktarma organı parçaları için piyasadan aldığınız fiyat arttırılmış servis fiyatları ile aynı oluyor. Bunun nedeni parçaları otosandan almaları.

50 bin Km kullanmış biri olarak tavsiyem; yakıt bu araçta 2. planda düşünülmeli.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

şu an kullandığnız geçmişini bildiğinz araca yazılım yaptırın.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...