İçeriğe Yönlendir

Malatya içerisinde bir shell istasyonundan mazot almam sonucu enjektörler arızalandı.

Bekir Memur

Recommended Posts

Sani Gerşon

Geçmiş olsun. Fişiniz ve başka yerden almadıysanız deponuzdaki tüm yakıtı, direkt shell ile iletişime geçin.

2 dakika önce, Murat Atagenç yazdı:

Işte bu yüzden korkuyorum dizelden. 

Geçmiş olsun.

Dizelden değil, istasyondan korkun.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Land, fiesta ve mazda. Bir kaç sefer kango.

Benim tdi a 10 numara yağ koysan onu da yakar premium
Yorum bağlantısı
Erdal Aydın

2 senedir opetten benzin/motorin alıyorum. Özellikle benzinde shell daha çabuk bitiyor, hissiyat değil gerçek, benim gözlemim budur.

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Olayın marka ile değil de istasyon kaynaklı olduğunu zaten herkes biliyor.

Kışın aracıma bakım yaptırırken bir tane Ford Focus ve Linea geldi serviste. İkisi de dizel ve mazottan dolayı problem yaşamışlar. Linea'yı görmedim ama Focus'tan çıkan mazot aynı fotodaki gibiydi. Hatta fotoğrafını da çektim. Mazotun alındığı istasyon şehir içinde bir Opet bayi.

Ses, çekiş veya deponun az gitme olaylarının bende psikolojik olduğunu düşünüyorum. Ülkemizde temiz olmak şartı ile satılan mazotlar arasında büyük farklar olmayacağı kanısındayım.

Depo az gitme olayı da depoyu tam doldururken pompanın atma limitlerinin farklı olmasından kaynaklanabilir. Farklı pompalar 1-2lt (veya da fazla) eksik-fazla doldurabilir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Kaan
(düzenlendi)

İstasyonların sık sık numuneler alınarak denetlenmesi gerekir, bu denetlemeleri  düzgün olarak yapamayan, firma, istasyonlardan araçlara gelecek zararlardan direk olarak mesuldür.

tarihinde Ümit Kaan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Öngür

enjektörler tamamen bozulmadı ise 

opetten yarım depo mazot alıp ! içine liqy moly yada würth enjektör temizleyici ile 150 km kadar uzun yol yap enjektörlerin düzelecektir.

Bu arada bu mazot shell in değil istasyoncunun suçu , ya kaçak mazot yada deposu hiç temizlenmemiş

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür

birde bu resmi ve bu istasyonu shell Türkiye ye şikayet ederdim ben olsam.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Benim tdi a 10 numara yağ koysan onu da yakar premium

Gizli özellik olmasın?
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Ben sürekli Shell' in kendi istasyonundan alıyorum. Tek şikayetim sürekli bir şeylerin kampanyası oluyor, kartla ödeme yaparken İcetea veya sakız veya kraker bir şeyler satmaya çalışıyorlar.. :) İstasyon önemli.. ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Ben sürekli Shell' in kendi istasyonundan alıyorum. Tek şikayetim sürekli bir şeylerin kampanyası oluyor, kartla ödeme yaparken İcetea veya sakız veya kraker bir şeyler satmaya çalışıyorlar.. [emoji4] İstasyon önemli.. [emoji6]

Bende o sunumlar üstün F16 sebebiyledir
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Bir saat önce, Murat Öngür yazdı:

opetten yarım depo mazot alıp ! içine liqy moly yada würth enjektör temizleyici ile 150 km kadar uzun yol yap enjektörlerin düzelecektir.

Bu arada bu mazot shell in değil istasyoncunun suçu , ya kaçak mazot yada deposu hiç temizlenmemiş

würt attıktan sonra enjektörler tam bozulursa petrol katkı maddesi bozmuş bizle ilgisi yok diyebilir bana göre yanlış uygulama

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Bir saat önce, Servet Aydın yazdı:

Gizli özellik olmasın?

Vagcom'dan açtırdım :D

Yorum bağlantısı
Bekir Memur
3 saat önce, Murat Öngür yazdı:

Enjektörler ağır hasar gördüğü için meme diye tabir edilen tarafları değişti tekrardan ayarlandı

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Geçmiş olsun gerçekten can sıkıcı bir durum. Ben yaklaşık 1 yıldır sürekli totalden alıyorum(kart indirimi ve kampanyalar sağolsun), focusta-kangooda şimdi de s maxte kullanmaya başladım, bir yamuğunu görmedim henüz iyi anlaşıyoruz. Shell km olarak daha az gidiyordu focusta.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuz Erdoğan

Bütün mağdurlar beraber bayiyi şikayet edin shell'e

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sorun shell değil.. İstasyon sorunudur.. 

Ben uzun süredir shell kullanıyorum.. 

Bu güne kadar da Shell Bp ve Opet dışında bir markadan yakıt almadım.

Her ne kadar sorun istasyon sorunu olsa da, shell'in denetlemesi gerekirdi. Bence Shell ile irtibata geçin ancak numune isterler. 

Numunesiz ve satış belgesiz bir sonuç elde edemezsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
istasyonunu denetleyemeyen marka bence kelektir.

Siz nerden alıyorsunuz yakıtı?
Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

Kötü marka yok, sahtekar istasyon sahibi var... Esasen hemen hemen bütün markaların rafineriden aldıkları yakıt birebir aynı, sadece ufak katkılar ile farklılaştırıyorlar... Dürüst ve legal yakıt satan, deposu temiz hiçbir markanın istasyonu sorun çıkarmaz. Hemen her markada illegal satan istasyon var, ancak bazı markaların denetim mekanizması daha iyi çalıştığından illegal istasyon daha az...

Neticede her türlü markadan daha önemli olan istasyonun güvenilir olması. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Marka, elemanını denetleyemiyorsa ben benzin almadan önce istasyon ile kanka olmak zorunda değilim. Seyahat ediyor olabilirim. 

Süt alıyorsun bakkaldan diyelim bozuk  çıkıyor. Dağıtıcı denetleyecek şartları, yoksa vermeyecek lisansı iptal edecek. Marka burda muhatap. Evet siz sebebi anlatıyorsunuz ama sorumluluk markada.

ben her süt almadan önce ordan geçiyor olduğum bakkalı çevredeki kahvelere "abi bu bakkal iyi adam mıdır" diye soramam.

markalı ürün zaten bu demektir. Yoksa markasız satılır.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar
Marka, elemanını denetleyemiyorsa ben benzin almadan önce istasyon ile kanka olmak zorunda değilim. Seyahat ediyor olabilirim. 

Süt alıyorsun bakkaldan diyelim bozuk  çıkıyor. Dağıtıcı denetleyecek şartları, yoksa vermeyecek lisansı iptal edecek. Marka burda muhatap. Evet siz sebebi anlatıyorsunuz ama sorumluluk markada.
ben her süt almadan önce ordan geçiyor olduğum bakkalı çevredeki kahvelere "abi bu bakkal iyi adam mıdır" diye soramam.
markalı ürün zaten bu demektir. Yoksa markasız satılır.

Sıkı denetim hileyi zorlaştırıyor, azaltıyor ancak hırsıza kilit yok hocam... :)

Hep söylüyorum asıl sorun adalet mekanizması işlemiyor değil kasten işletilmiyor. 17. Kez ürettiği üründe taklit tağsiş listesine girip halen üretime devam eden süt ürünleri üreticisi var bu ülkede. Üretim izni ürettiği ürün tahlili neticesinde sabah iptal edilip, öğleden sonra yeni izin ile üretimine aynı mekanda aynı şartlarda devam eden et ürünleri üreticisi var (üstelik hemen herkesin tanıdığı kadar büyük çapta bir firma).

Toplumsal ahlak önemli elbette, adalet mekanizması insanlara güvensizlik değil güven verecek kadar iyi çalışmalı. Ama o mekanizmayı işletenlerde aynı toplumun aynı ahlak yapısına sahip bireyleri işte...

Neticede adalet gerçekten işlediğinde konu ayırt etmeksizin hiç bir alanda çözülmeyecek sorun yok...
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

hırsızın kilidi elini kesmektir. Kilit değil. 

aman esnaf üzülmesin aman cart olmasın curt olmasın. Sonuç bu. Zabıta birkaç yıldır dükkanların önünü işgale bakamıyoruz esnafı rahat bırakın diyorlar bize dedi bana geçen gün.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar
hırsızın kilidi elini kesmektir. Kilit değil. 

aman esnaf üzülmesin aman cart olmasın curt olmasın. Sonuç bu. Zabıta birkaç yıldır dükkanların önünü işgale bakamıyoruz esnafı rahat bırakın diyorlar bize dedi bana geçen gün.

Ben son 1-2 yıldır ısrarla ve kendimden emin bi şekilde şuna inanmaya başladım;

Bu ülke üzerinde oynanan en büyük oyun adaletin "kasten" işletilmeyişidir. Çok sık rastlanmayan ve gerçekten iyi işlediği durumlarda ise medya aracılığı ile özellikle adalet yok, sisteme güvenmeyin reklamının yapılmasıdır.

Zira ülkedeki bütün problemlerin çözümünün ön şartı adalet sisteminin sağlıklı işletilmesi ve insanların buna inanması. Sistem sağlıklı işlese bile, insanlar sisteme güvenmediğinde yine birşey değişmiyor. Bunu yıllardır çok iyi bilip özellikle buna oynayan hainlerin bu ülkedeki varlığından şüphem yok artık...

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

bugün şile yolunda hız limiti 70 ben 100 ile gidiyorum arkamdan hışımla harfiyat kamyonu geldi beni solladı bastı gitti. Bu nedir? Devlet nerdedir?

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Hocam, afedersin ama sen ben ne anlarız bu işlerden. İnşaat biterse ülkenin ekonomisi batar, Allah saklasın. Demi ama. Hafriyat önemli.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...