İçeriğe Yönlendir

Araba Kullanırken Başka Şeylerle İlgilenmenin Üzücü Sonucu

Ümit Kaan

Recommended Posts

Ümit Kaan

İsmi Sitora B. olarak açıklanan kız, telefonunu direksiyonunun yanına koyduğu ve şarkı söyleyerek, zaman zaman da telefona bakarak araç kullandığı esnada trafik kazası yapıyor ve hayatını kaybediyor. yolda seyir halindeyken, telefonuyla, kamerasıyla onla bunla uğraşanlara uyarı olur diye düşünüyorum, YOLDAYKEN GÖZÜNÜZÜ YOLDAN AYIRMAYIN, CANINIZIN VE BAŞKA CANLARIN TELAFİSİ YOK.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Fevzi Göktaş

Kırmızı ışıkta o zaman broadway var. Yeni taktığım  teyp ile uğraşırken ayağım fren de olmasına rağmen araba yavaş yavaş kaymış, Farkında değilim.sağdan gelen ticari doplo önümüzden çarptı geçti. Ne korkmuştum. Az bir hasar ile atlattık ama suç benimdi.

Salise ile oluyor bu işler

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Polat

Son zamanlarda trafikte şerit ihlali yapan araçların bir çoğunda yanlarından geçerken gördüğüm telefon görüşmesi yapması çok mecbur kalmadigim sürece kesinlikle telefon ile uğraşmam çünkü telafisi yok.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Erol Güven

Güzel bir paylaşım olmuş.  Araç kullanırken telefonun ne kadar tehlikeli olduğunu görüyoruz .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Video ile fotoğraflar çok alakalı değil. Ben inanmıyorum bu video ile bu fotoğrafların doğruluna.

Sağ taraftan vuruyor otobüs ama videoda kız öne eğiliyor. Mümkün değil ki?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir
On 27.03.2017 at 12:34, Sani Gerşon yazdı:

Video ile fotoğraflar çok alakalı değil. Ben inanmıyorum bu video ile bu fotoğrafların doğruluna.

Sağ taraftan vuruyor otobüs ama videoda kız öne eğiliyor. Mümkün değil ki?

Muhtemelen frene basıp, tutunamadığı için öne çökmüş olabilir mi?

Video sonunda çıkan önerilerde bir iki haber kanalının konu ile ilgili haberi var sanırım. Yabancı dil olmayınca pek anlamadım maalesef.

Yorum bağlantısı
Murat Birinci

İstediğiniz kadar video koyun. İşe yaramaz. Ne zaman ki kendi başına gelir işte o zaman doğal empati olacağı için artık o saatten sonra "kişi" daha dikkatli olacaktır. Hep söylerim. Trafik dahil kültürlerin hepsi "ahlak" ile doğru orantılıdır.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Fevzi Göktaş
3 saat önce, Murat Birinci yazdı:

İstediğiniz kadar video koyun. İşe yaramaz. Ne zaman ki kendi başına gelir işte o zaman doğal empati olacağı için artık o saatten sonra "kişi" daha dikkatli olacaktır. Hep söylerim. Trafik dahil kültürlerin hepsi "ahlak" ile doğru orantılıdır.

Evet Ahlak.Peygamberlerin bile gönderilme sebebi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Mustafa Orak

gps ile konum ararken üstüme kıran sürücüyü farketmemiştim az daha kaza yapıyorduk dikkatli olmakta fayda var.

Yorum bağlantısı
Sadık Taşyürek

ne kadar konuşulsa, ne kadar yazılsa da, ne kadar uyarılsa da ne yazık ki boş boş boş.

millet o elindeki milyonluk akıllı cep telefonunu akıllıca kullanmaktan bi haberdar, ama sosyal medyada Nirvana yapmış.
Zaten bir çoğunun dedikodu yapmaktan ve yazışmaktan başka da bir işine yaramaz o telefon.

Kimisi kendince o kadar akıllı çözüm bulmuş ki, telefonu başörtüsüyle kulağının arasına sıkıştırılmış öyle konuşuyor, dahiyane. [emoji106]

Son zamanlarda toplumun Kronik hastalığı. millet sosyal medya manyağı olmuş. yolda yürürken, otobüste, uçakta, araba kullanırken bile elinde cep telefonu çat çat çat çat yazışıp duruyor.
Cinsiyet ayrımı yapmak istemiyorum ama şöyle bir gözlemim söz konusu. erkekler araç kullanırken elde telefon çoğunlukla işle ilgili görüşüyor, bayanların ise bir çoğu malum sebepler. şahsen bayanlara çoğu zaman şaşıyorum, çünkü konuşmaktan ziyade hem araç kullanıp hem yazabiliyorlar, nasıl beceriyorlar bilemiyorum. demek ki çok profesyonel sürücüler. [emoji4]

Yerine zamanına bakmaksızın konuşmadan yazışmadan duramıyor bu millet. e haliyle de müstehak kardeşim bu millete her şey müstehak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Büyük ihtimalle canlı yayın açmışa benziyor. Böyle yayın açanlar var.. Sürekli bakıp okuyup konuşuyorlar falan.. Yazık olmuş. Kaza dediğimiz şey zaten anlık oluveriyor. Her şey normal seyrinde devam ederken önünüzde ki ani bir fren yapabilir buna hazırlıklı olmak lazım her zaman ama olmuyor işte..

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

1996 yılında işten çıkıp eve giderken göztepede telefon çaldı açtım.Konu iş ile alakalıydı ve konuşurken göztepe sapağından köprü yoluna girilen virajda ciddi bir kazaya sebebiyet veriyordumki çok şükür son anda uyandım kimseye bir şey olmadan atlattım.Sağa çektim derin bir nefes aldım ve telefonu kapattım.O günden sonrada emekli olduğum 2010 ocak ayına kadar araç kullandığım süre boyunca telefonu hep kapalı tutmuşumdur. Trafikte araç kullanırken telefon ile konuşmayan yada oynamayan herhalde bir tek ben kalmışım hissine kapılıyorum çoğu zaman. Kullandıkları 4 tekerlekli nesne ile şaka olmayacağının kimse farkında değil.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Yeni sürücülerde bu daha fazla. Araç otomatik vites sağ el boşta zaten, WhatsApp a bakıversin ne olacak, sinyal vermeyi de kimse öğretmedi, ona da gerek yok.

Yorum bağlantısı
Recep Demirci

Şu ana kadar çok fazla elime almadım ve olabildiğince eşime diyorum aç sen görüş veya ben sonra arıyorum.GPS ile konum navigasyon işleri varsada sağda müsait bir yer bulup 4lüleri yakıp işimi bitirmeye çalışıyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Telefondan navigasyon zaten sakat.. Tam kavşağa girerken telefon geliyor her şey alt üst oluyor.. Bu sebeple yola çıkmadan navigasyon cihazından konum veya koordinatlar girilmiş olmalı.. 

Diğer amaçlar için telefonu hepimiz kullanıyoruz maalesef.. 

Telefonla konuşmak, whatsapp'tan yazmak kadar tehlikeli.. Çünkü konuşma anında geçilen yolları kavşakları çoğu sürücü hatırlamıyor. O kısım yok.

Whatsapp vb yazışmalar sürücüyü olaydan koparmıyor ancak önünü görmüyor. Ekrana baktığı süre zarfında olaylara hakim değil.. 

Bize TESLA lazım. :)

Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

bence siz beceremiyonuz gibi geldi, :p ne marifetli insanlar var, 5-6 işi aynı anda yapıyorlar..:ohooh:

WQPjbP.jpg

şakası yok bunun tabi, artık uzaktan duruma aykırı olan araçların ne ile meşgul olduğunu anlıyoruz, önde yavaş gidiyorsa tel le konuşuyor vites değiştiremiyor, ışıklarda köşelerde durup ilerlemiyorsa ya msj vb, ya da makyaj.. 

3 saat önce, Sadık Taşyürek yazdı:

şahsen bayanlara çoğu zaman şaşıyorum, çünkü konuşmaktan ziyade hem araç kullanıp hem yazabiliyorlar, nasıl beceriyorlar bilemiyorum. demek ki çok profesyonel sürücüler. emoji4.png
Yerine zamanına bakmaksızın konuşmadan yazışmadan duramıyor bu millet. e haliyle de müstehak kardeşim bu millete her şey müstehak.

çok proflar Abi, kaza da yapmazlar, eski bir söz aklıma geldi; bayan şoför kaza yapmaz, yaptırır.. (istisnalar, benden ve bir çok erkekten iyileri de var tabii ki)

ne kadar nasihat, musibet olsada bilinç, prensip olmadıktan sonra en fazla 3 ay sonra her şey unutulur..

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...