İçeriğe Yönlendir

Mondeo Mk3 2.0 Tdci Bulunamayan Arıza

Fatih Aslan

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Enjektörün mevcut durumunun, karakterler tanımı... 

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
(düzenlendi)
1 saat önce, Fatih Aslan yazdı:

evet usta aracı bilgisayara bağladı enjektörlerde hiçbir kod yoktu 00 yani. sırasıyla kodları not ettik beyine sırasıyla girdi. hiç birşey değişmedi durum aynı yani.

sırayı da yanlış girmiş olabilirler. motor üzerindeki dizilimle beyindeki ateşleme dizilimi farklı. Enjektör kodlarını enjektör üzerinden mi okudunuz? Eğer o şekilde yaptıysanız kodlama silindir sırasına göre 1, 3, 4 ,2 şeklinde yapılmalı.

tarihinde Harun Kocaçalışkan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Aslan
Bir saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Yakıtı o kadar etkilemeyebilir.. Rolantiyi bozar. Dumana sebep olur. Yeniden kodlanmalı mutlaka. Aksini bir ustanın söylemesi çok yanlış. 

Her şeyi değişti o enjektörlerin. 

Abi sen bi erzurum sanayisine girsen, sanayiye sanayi demenin çok yanlış olduğunu görecen.

burda büyük sıkıntı yaşayanlar ya trabzona gider yada ankaraya.

erzurumdaki sanayicilerde abartı sayacaksınız ama muhabbet etsen para alır. teşis koyar doğru olsun olmasın para alır. böyle aç kalmıyolar işte.

bizim ustaların aynen tavrı şu. yaaawww takılma kod işine okadar bu senin şanzımanındandır. hiç kod olmadanda gider bu araba..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Liman

MK3 sıralaması bu FORScan da görünen

ve bu durumda Bursa'daki enjektörcülerin çoğu da hatalı biliyor bu sırayı. :)

Üst sıra enjektör, alt sıra silindir numarası.

ecu_inj_en_zps8hv0r6yp.png

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben Nevşehirdeki ustamı hiç yönlendirmedim.
10 numara yaptı işini ve yeni kodları bana da vermişti.
Yeni kodlama yetkili serviste yapılmıştı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Liman
Ben Nevşehirdeki ustamı hiç yönlendirmedim.
10 numara yaptı işini ve yeni kodları bana da vermişti.
Yeni kodlama yetkili serviste yapılmıştı.

Zorla getiricen beni oraya anlaşıldı. [emoji2] [emoji12]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Aslan
19 saat önce, Mustafa Liman yazdı:

MK3 sıralaması bu FORScan da görünen

ve bu durumda Bursa'daki enjektörcülerin çoğu da hatalı biliyor bu sırayı. :)

Üst sıra enjektör, alt sıra silindir numarası.

ecu_inj_en_zps8hv0r6yp.png

bilgisayarı araca bağladı. enjektörlerin üstündeki kodları bi kağıda yazdık. sonra bana numaraları söylememi istedi. oda bilgisayara yazdı. sıralama 1, 3, 4, 2 şeklindeydi.

yanlız daha önceki bir ustada aynısını yapmıştı. bu son usta baktığında hiç kod girilmemiş dedi. 00 görünüyordu kodlar. yoksa şimdidemi sildi kendiliğinden anlamadımki.

ha bide motorun üstünde bikağıtta yazan kodlarla enjektörlerin üstündeki kodlar farklı yani benden önceki enjektörleri değişmiş gibi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Aslan

şu forscan programını leptopa yüklesem bide kablo bulsam ben yapamammı acaba bu işi?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bir saat önce, Fatih Aslan yazdı:

bilgisayarı araca bağladı. enjektörlerin üstündeki kodları bi kağıda yazdık. sonra bana numaraları söylememi istedi. oda bilgisayara yazdı. sıralama 1, 3, 4, 2 şeklindeydi.

yanlız daha önceki bir ustada aynısını yapmıştı. bu son usta baktığında hiç kod girilmemiş dedi. 00 görünüyordu kodlar. yoksa şimdidemi sildi kendiliğinden anlamadımki.

ha bide motorun üstünde bikağıtta yazan kodlarla enjektörlerin üstündeki kodlar farklı yani benden önceki enjektörleri değişmiş gibi.

Motorun üstünde neredeki kodlar.. Enjektör üstündedir.. 

14 dakika önce, Fatih Aslan yazdı:

şu forscan programını leptopa yüklesem bide kablo bulsam ben yapamammı acaba bu işi?

Forscan nedir bilmiyorum. Benimki IDS ile girilmişti.. 

Yorum bağlantısı
Fatih Aslan

bi etiket yapıştırılmış enjektörlerin az üstünde, kodlar yazıyor. ama enjektörlerin üstündeki kodlarla aynı değil.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Demekki daha önce de revizyon gördü ve işlem doğru yapıldı... 

Yorum bağlantısı
Mustafa Liman
On 29.03.2017 at 13:14, Fatih Aslan yazdı:

bi etiket yapıştırılmış enjektörlerin az üstünde, kodlar yazıyor. ama enjektörlerin üstündeki kodlarla aynı değil.

Tüm Mondeo'larda külbütör kapağının sol üstünde o etiket fabrika çıkışı olarak var.

Yazan kodlar orijinal enjektörlerine ait.

DSC_1321_zpsfqhlmcxa.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eşref Ziya

bence ilk önce kompresyon ölçümü yapmalısınız. belki araç bir silindiri çalışmıyordur ilk önce ben olsam kompresyon ölçtürün...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersin Alan

Ankara da uzman pompa var tavsiye ederim inşallah sorunuz cözülür 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Aslan
On 08.04.2017 at 03:48, Ersin Alan yazdı:

Ankara da uzman pompa var tavsiye ederim inşallah sorunuz cözülür 

uzman pompa ve seçkin pompa gel halledelim diyor.

mayısta gidecem bakalım.

sorunu ankarada çözersem yaptığım işlemi burada detaylı anlatırım.

belki bi müslümanın işine yarar.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ersin Alan

Seçkin pompa bilmiyorum ama uzman hakkında olumlu duyumları olmuştu inşallah kısa sürede basit bir şekilde hallolur 

Yorum bağlantısı
Fatih Aslan

Başka konu açmadan burdan devam edeyim.

mayısın 6 sında ankarada olacam.

bu sorun için uzman dizelimi tavsiye edersiniz yoksa seçkin dizelimi?

yada önereceğiniz başka bir yer varmı?

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mesut Aybek

Ayni araba bende de vardı ayni şikayetlerle birlikte. motorun sol önde bulunan hortum çok ince bir şekilde yırtılmıştı. Araba yüke binmeden kendi belli etmiyordu. Rölantide durduğunu yerde de anlamak zordu. Ben çalıştığı yerde bütün hortumları kontrol ettim buldum ve hortumu değiştirdim. Hortumun arka aşağı kısmından yırtılmıştı.Sorun çözüldü.inşallah sizde kısa zamanda sorunu çözersiniz.

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Fatih Aslan

Sorunu bayağı uğraştan sonra çözdüm.

Ankara Seçkin pompaya gittim. Enjektörler için Erzurum da Yetiş pompada yaptığım revizyonun üstüne yine arızalı dediler ve yine revizyon yaptılar.

sonuç yine birşey değişmedi. orada bayağı bi kavga dövüş benim artık bıçak kemiğe dayanmış nolacaksa olsun misali çullandım bunlara.

Sonra bunların baş ustası geldi bende bir deniyeyim dedi denedi. çekişteki güçsüzlüğü hissetti.

elimde 4 adet temiz çıkma enjektör var onları takalım senin araca eğer sorun çözülmezse senin enjektörlerinde bir sıkıntı olmadığını anlarız dedi.

olur dedim. taktık ki benim enjektörlere öre renkleri bayağı yaldır yaldırdı.

aracın çekişi bariz bir şekilde arttı. konu uzunda kısa keseyim. taktığı enjektörlere 850 tl verdim işim bitti.

Artık bu aratan huylandığım için ben bu aracı sattım ve 2011 model 2.0 ecoboost mondeo aldım.  araç tam bir canavar.

1 haftadır kullanıyorum. bu araç hakkında internette pek fazla bilgi yok. birazdaha kullanıp aracın performansı ve yakıt durumu hakkında detaylı bir anlatım yapmayı planlıyorum.

herkesin özellikle yakıt durumunu merak ettiğini biliyorum. şimdilik şunu söyleyeyim. performansına göre az ama kişiye göre çok yakan bi araba.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Aslan

ha ayrıca cr2 enjektörler yok sökülünce yeni püskürtme kodu alacak filan, yok öyle bişe. bikaç firmanın birazdaha fazla para kazanmak için çıkardığı uyduruk bişey.

Yorum bağlantısı
Coşkun Basan

Yeni aracınız hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin inşallah sorunsuz binmeyi nasip etsin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...