İçeriğe Yönlendir

Plaka Değişiklik Yardım..

Erkan Gültekin1

Recommended Posts

Erkan Gültekin1
(düzenlendi)

İstanbulda yaşıyorum ve yeni bir araç alma arefesindeyim, plaka değişikliği yapmak istemiyorum malum plaka 34 zaten, ama özel plaka için bir takım işlemler yapılıyormu yoksa farklı yollarlamı bu tür işler yapılıyor hiç bilmiyorum bilen duyan gören abilerimiz arkadaşlarımız varsa fikirlerini merak ediyorum.

34 EG ile başlayacak her plakaya talibim böyle bir imkan olanak varmıdır acaba ? Döner sermaye katkılı yada katkısız :) 

(Konuyu doğru yeremi açtım bilemiyorum)

tarihinde Erkan Gültekin1 tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
(düzenlendi)

EG 001-999 serisi Bahçelievler 'de 0001-9999 serisi Bayrampaşa 'da görünüyor. Adresiniz Bahçelievler veya Bayrampaşa ise olabilir. Değilse prosedürü işletirler mi bilemiyorum.

tarihinde Recep Selim Kaya tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1
Bir saat önce, Recep Selim Kaya yazdı:

EG 001-999 serisi Bahçelievler 'de 0001-9999 serisi Bayrampaşa 'da görünüyor. Adresiniz Bahçelievler veya Bayrampaşa ise olabilir. Değilse prosedürü işletirler mi bilemiyorum.

Adresim maalesef maltepe Anadolu yakasında :) Bir trafikçiyemi sorsam acaba? Çok teşekkürler bu arada...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Benim bildiğim kadarı ile anlatacak olursam;

Plaka farklı bir ilden olacak 34 ile başlayan alıp 34 ile değiştiremiyorsunuz.

Diğer ilden aldığınızı düşünürsek örnek olarak 42 ile başlasın noterde satış sırasında notere plaka değişecek diye bilgi veriyorsunuz

buna istinaden yaklaşık 100 ₺ gibi bir fark alıyorlar noterde.

satış işlemi bitiyor aracınıza 42 üzerinden sigorta işlemi yaptırıyorsunuz sigortacının düzenlediği diğer evraklar ile emniyete gidiyorsunuz.

emniyette plaka seçeceğim diyorsunuz hay hay efendim ne olsun diyorlar

şu şu diyorsunuz size bir rakam söylüyorlar 500₺ diyelim siz 300 ₺ olmazmı diyorsunuz (pazarlığınızı yapın)

devamında size bir hesap numarası veriyor o hesaba parayı yatırıyorsunuz makbuz ile gelip plaka evrağınızı alıyorsunuz

devamında plaka basan yerden yeni istedğiniz 34 lü plakanızı alıyorsunuz.

sonra sigortacınızla görüşüp sigortanızı zelil ettirip yeni plakanıza göre düzenleme yaptırtıyorsunuz....

Ben bu şekilde 34 olan plakamı 42EEM01  yaptırttım 400₺ dedikleri ücretide  300₺ olarak ödedim.  42EEM42 için 500₺ dediler bi kuruş inmediler :D

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
1 dakika önce, Veli Uncu yazdı:

Benim bildiğim kadarı ile anlatacak olursam;

Plaka farklı bir ilden olacak 34 ile başlayan alıp 34 ile değiştiremiyorsunuz.

Diğer ilden aldığınızı düşünürsek örnek olarak 42 ile başlasın noterde satış sırasında notere plaka değişecek diye bilgi veriyorsunuz

buna istinaden yaklaşık 100 ₺ gibi bir fark alıyorlar noterde.

satış işlemi bitiyor aracınıza 42 üzerinden sigorta işlemi yaptırıyorsunuz sigortacının düzenlediği diğer evraklar ile emniyete gidiyorsunuz.

emniyette plaka seçeceğim diyorsunuz hay hay efendim ne olsun diyorlar

şu şu diyorsunuz size bir rakam söylüyorlar 500₺ diyelim siz 300 ₺ olmazmı diyorsunuz (pazarlığınızı yapın)

devamında size bir hesap numarası veriyor o hesaba parayı yatırıyorsunuz makbuz ile gelip plaka evrağınızı alıyorsunuz

devamında plaka basan yerden yeni istedğiniz 34 lü plakanızı alıyorsunuz.

sonra sigortacınızla görüşüp sigortanızı zelil ettirip yeni plakanıza göre düzenleme yaptırtıyorsunuz....

Ben bu şekilde 34 olan plakamı 42EEM01  yaptırttım 400₺ dedikleri ücretide  300₺ olarak ödedim.  42EEM42 için 500₺ dediler bi kuruş inmediler :D

%95 oranında ben de aynı işlemleri gerçekleştirdim.

Şöyle anlatayım.

16 plaka olan aracımı "sadece ikamet ettiğim bölge trafik şubesinden" plaka değişikliği talebi ile noterde işlemleri gerçekleştirdim. Dediğiniz gibi 100tl fark ödendi. Sonrasında ikametim olan bölge trafik şubeye gittim ve varolan 16 plakama trafik sigortası yaptırdıktan sonra elindeki harf grubundan "örnek aa bb cc dd" ile olanların arasından istediğim harf grubunu almam halinde 3000TL, sonuna rakam da belirlemem istersem 5000TL fiyat istediler. Kabul etmedim. Sağolsun polis abiler son numaramı takip eden biçimde verdiler. Ve plakamı bastırdım. Peşinden trafik sigortam için zeyilname düzenlendi ve prosedür tamamlandı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Aracın mevcut plakası, Bahçeli evler veya bayrampaşa harici bir ilçede olmalı..

Aracı Bahçelievler veya Bayrampaşada ikamet eden birisi plaka değişikliği şartıyla almalı.

Plakayı değiştirip, istediğiniz plakayı takmalı ve siz ondan sabit plaka olarak satın almalısınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Şimdi, Mehmet Ozyurek yazdı:

Aracın mevcut plakası, Bahçeli evler veya bayrampaşa harici bir ilçede olmalı..

Aracı Bahçelievler veya Bayrampaşada ikamet eden birisi plaka değişikliği şartıyla almalı.

Plakayı değiştirip, istediğiniz plakayı takmalı ve siz ondan sabit plaka olarak satın almalısınız.

Emmi bildiğim kadarı ile aynı ilde plaka değişikliği olmuyordu sanki, yanlış mı hatırlıyorum acaba?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir
13 dakika önce, Erkan Gültekin1 yazdı:

Adresim maalesef maltepe Anadolu yakasında :) Bir trafikçiyemi sorsam acaba? Çok teşekkürler bu arada...

oturduğun ilçeye ait olmayan plakayı alamıyorsun, ayrıca 2 hafli yada 3 harfli özel istek plakalar için kapı 1000 liradan açılıyor.

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Bu arada bende şunu soruyum;

Trafik sigortası fiyatlandırılırken plaka iline göre mi yoksa ikamet iline göre mi hesaplıyorlar?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Şimdi, Murat Atagenç yazdı:

Bu arada bende şunu soruyum;

Trafik sigortası fiyatlandırılırken plaka iline göre mi yoksa ikamet iline göre mi hesaplıyorlar?

İkisi de etken.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik
38 dakika önce, Erkan Gültekin1 yazdı:

Üç harfli plakalarda E ile başlayanlar maltepe de bilgin olsun. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1

Vay vay vay tahminimden daha öte bir prosedür söz konusu. Ya aracı aldığım kişi ataşehirde hadi gel 1-1,5 saat trafikte zaman geçirelim bayrampaşaya gidelime ikna edip birde olmama durumu ve fiyatın şişkin cıkması söz konusu. 

En iyisi yol yakınken bu işten vazgeçmek... :)

Bir saat önce, Murat Ersel Çevik yazdı:

Üç harfli plakalarda E ile başlayanlar maltepe de bilgin olsun. 

Murat abi kesin senin bildiğin biri vardır buralarda eskisin :)

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Trafiğe erken git, giderken de bikaç spor gazetesi al, sıcak bir giriş yap, laf lafı açar kim bilir belki tam istediğin olmasa da yakın bişeyler olur.

Not:Aynı taktiği çarşamba kullanmayı düşünüyorum :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrullah Aydoğdu

Merhaba Erkan Bey, vazgeçmezseniz ve prosedür bu kadar ise ikametgahı bahçelievlerde olan bir arkadaştan rica edebilirim. Aklınızda bulunsun.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
22 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Emmi bildiğim kadarı ile aynı ilde plaka değişikliği olmuyordu sanki, yanlış mı hatırlıyorum acaba?

Aynı ilçede olmaz Sani. Aynı ilde olur..

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1
Bir saat önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Trafiğe erken git, giderken de bikaç spor gazetesi al, sıcak bir giriş yap, laf lafı açar kim bilir belki tam istediğin olmasa da yakın bişeyler olur.

Not:Aynı taktiği çarşamba kullanmayı düşünüyorum :)

Köksal hocam sende maltepelisin :) Birde expertiz için bildiğin iyi bir yer varmı ? E5 paralelinde yoksa baktığım araba nissan bostancıgüney oto'ya gideceğim..

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik
13 dakika önce, Erkan Gültekin1 yazdı:

Vay vay vay tahminimden daha öte bir prosedür söz konusu. Ya aracı aldığım kişi ataşehirde hadi gel 1-1,5 saat trafikte zaman geçirelim bayrampaşaya gidelime ikna edip birde olmama durumu ve fiyatın şişkin cıkması söz konusu. 

En iyisi yol yakınken bu işten vazgeçmek... :)

Murat abi kesin senin bildiğin biri vardır buralarda eskisin :)

Artık yok. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
51 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

harf grubunu almam halinde 3000TL

ooo ucuza gitmneyelim plakayı isteyen vardı

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
7 dakika önce, Erkan Gültekin1 yazdı:

Köksal hocam sende maltepelisin :) Birde expertiz için bildiğin iyi bir yer varmı ? E5 paralelinde yoksa baktığım araba nissan bostancıgüney oto'ya gideceğim..

@Mehmet Cihat ben Kartaldayım, bana da ayarla bi plaka :)

Erhan hocam bildiğim bir expertiz yok ne yazık ki, sattığım 2 aracı Doğuş otonun orda biyere götürdüler 250 tl verdiler, benim içim acıdı, ben oraya götürmezdim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat
(düzenlendi)

köksal abi 4 ay önceye kadar kartaldan istediğin plakayı alırdık ama artık alamayız :D

2 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

KY vardı galiba bizde 

tarihinde Mehmet Cihat tarafından düzenlendi
d
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1
Bir saat önce, Mehmet Cihat yazdı:

erkan bey eg yok ama eg nin arkasına bir harf daha olur mu :D

Olmazmı yine yeterli olur  :) Ama nasıl yani ??? :flowers:

Bendeki durum şu; Hanımın adı Eda oğlumun adı EGE :) 

Velevki birgün kızım olursa adı da Ece oldumu tamamdır bu iş :) 

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat
(düzenlendi)

EGE ECE nedir abi gözünü seveyim basit bişey seç :biggrin::biggrin:

tarihinde Mehmet Cihat tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1
(düzenlendi)
Bir saat önce, Mehmet Cihat yazdı:

EGE 10.000 ECE 15.000 abi gözünü seveyim basit bişey seç :biggrin::biggrin:

Ufff ne diyorsun.. Egk olabilir egg olabilir GEE olabilir ..

Birde bunlar liste fiyatlarımı %kaç iskonto var :fiuw:

tarihinde Erkan Gültekin1 tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
4 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Erhan hocam bildiğim bir expertiz yok ne yazık ki, sattığım 2 aracı Doğuş otonun orda biyere götürdüler 250 tl verdiler, benim içim acıdı, ben oraya götürmezdim.

en güzel ekspertizi orası yapıyor yanılıyorsun ben a3 alırken gittim 200 tl verdim aracın dosyası oldu elimde bakılmadık yer bırakmadılar ve hepsinin çıktısını dosya ekinde verdiler. eminim doğuş otoya gitseydim bir sayfa bile vermezlerdi bana. auto tam dan bahsediyorum vergi dairesinin yanında olan. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...