İçeriğe Yönlendir

Fiesta VI - 2010 1.4 TDCİ mi yoksa 1.6 TDCİ mı ?

ömer can çolak

Recommended Posts

ömer can çolak
(düzenlendi)

merhaba arkadaşlar, 2013 benzinli fiestamı sattım cuma günü yine fiesta alıcam 2 tane fiesta yakaladım biri 2010 model 1.6tdci bir diğeri 1.4tdci , modeller farkındansa yakıt değerlerini bilen varsa yazabilir mi sonuçta 2013 fiesta titanium aracımı yakıttan dolayı sattım. günde 50 km yol yapıyorum .

ayrıca bu 1.6tdci 2. el piyasası nasıl ilanlarda ilan sayısı çok az gibi me geldi. 1.4 çok fazla var ilanda.

2010 model 1.6tdci yakıt değerleri ( 1.6 kullanıcılar)

2010-2012 model 1.4tdci yakıt değeri ( 1.4 kullanıcılar)

Kesin verileri yazarsanız sizin verdiğini değerlere göre araçlara pazarlık atıcam.:nazar:

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

1.6 hem daha az satilmistir hem de alan satmiyordur pek. 2013 kac litre yakiyordu ki?

Yorum bağlantısı
Rıfat Çakar

Ben de 1.6 tdci bakıyorum ama bulamadım henüz. :( 

Yorum bağlantısı
ömer can çolak

2013 benzinli 33krş yakıyordu, 6.4 lt/100km.

Çağlar bayur fikirlerine hep saygı duymuşumdur, benzinli fiesta dan beni büyük dertten kurtarmıştın :)

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
4 dakika önce, ömer can çolak yazdı:

2013 benzinli 33krş yakıyordu, 6.4 lt/100km.

aslinda iyiymis yakiti. trafiksiz bir yol sanirim. dizel illaki daha az yakacaktir bu durumda. 

https://www.spritmonitor.de/en/search.html

bu siteden karsilastirma yapabilirsiniz. Tam olmasa da asagi yukari bir fikir olusur kafanizda.

Bu arada yanlis hatirlamiyorsam 1.4tdci da intercooler yok. Sahipleri genelde bundan dertli. Performans düsüklügü oluyor ve yakita etki ediyor

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
10 dakika önce, ömer can çolak yazdı:

büyük dertten

estağfirullah paylaşımla yücelir bilgi , işe yaradı ise ne mutlu.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
ömer can çolak

Işin itiraf kısmına gelecek olursam yazın klima v.s. 35krş bulacaktı benzinli, bendeki değişim tamamen performans+yakıt

Yorum bağlantısı
Sertaç Karginer

1.4 kullanmış biri olarak 1.6 tercih edilmeli performans olarak fark çokkken yakıt olarak fazla bir fark yok diyebilirim.

Yorum bağlantısı
ömer can çolak

Nekadar yakıyo sizin 1.4tdci... 1.6 ne yaktığını biliyomusunuz

Yorum bağlantısı
Sertaç Karginer
Nekadar yakıyo sizin 1.4tdci... 1.6 ne yaktığını biliyomusunuz

Benimki 5-6lt arası yakardı 1.6 nında bu civarlarda yaktığını söyleyebilirim.
Yorum bağlantısı
İsmail Bayat

2009 1.4 tdci fiesta kullanıcısıyım. Ankara şartlarında her yer yokuş malum fazla basmayarak 5-5.5 litre aralığında yakıyor. Günlük ortalama 60 km yol yapıyorum. Bulunduğunuz yer düz bir yerse eğer 1.4 tdci fazla zorlanmayacaktır fakat yokuşlu biryerse araba bazen gitmeyebiliyor :)

Yorum bağlantısı
Eray Çalışkan

2006 model 1.6 tdci kullanıcısıyım yaklaşık 1.5 yıldır. Ondan önce de 2 yıl 1.4 tdci kullandım. 1.6 motor fazla yakar gibi bir algınız kesinlikle olmasın aksine daha az bile yakıyor diyebilirim. İzmir içinde hiç dikkat etmeden 4.8 ve 5.2 litre arası kullanıyorum. Kesinlikle 1.6 alın derim ben. Daha az satılması zamanında da bayilerden daha az satılmasından dolayıdır. Zaten fordun bildiğimiz 1.6 dizel motoru sadece 95 beygirlik(2009 öncesi 90) versiyonu bilinmedik nadir bir motor değil yani

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Can Çelik

2012 1.4tdci motorunu kullandım şöyle söyleyim şehiriçi yakıt değeri 5.5 gördüm yol bilgisayarında 5.4 indim en fazla ,normal kullanımda daha fazla inemedim.

çekişi çok iyi değil motor hacminden dolayı fakat yakıt sizi üzmez.

Yorum bağlantısı
Misafir

3 sene 1.6 TDCi fiesta kullandım hem de chip vardı. O ufak depoyla bile tek depoda bodrum a gittim İstanbuldan, gittiğimde çeyrek vardı.
Şehir içi ortalama 5.5, şehirlerarası 4-4.5 arasında geziyordum.

Yorum bağlantısı
Rıfat Çakar

@Sani Gerşon Ben 1.6 dan önce 1.4 kullandığım için net biliyorum. Özellikle uzun yol ya da az trafik varken bariz 1.6 dizel daha ekonomikti. Pazar sabahları 3'lü değerlerle geziyordum. :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sercan Eskin

2011 1.4 Tdci kullanıcısıyım. Antalya şehir içi 5.1 lt ortalama ile dolaşıyorum genellikle. Kışlık lastikker var 2 aydır 5.6 lt civarında şuan. Uzun yolda 1.4 motorun eksikliğini çok hissediyorum. 100 km/h hıza kadar 5 lt ortalamayı göremezsiniz. Antalya - Ankara arası 100 km/h hızı geçmeden 3.7 lt ortalama ile gittim. Ancak 1.6 motor olsaydı bu ortalamayı 100 km/h hızın üzerinde yapabilirdim. Şehirler arası yol yapmıyorsanız 1.4 idealdir, ancak uzun yol varsa kesinlikle 1.6 almalısınız.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...