İçeriğe Yönlendir

S Max - Genel Bilgi, Soru-Cevap

Köksal Yılmaz

Recommended Posts

• 7 ay sonra...
Kamil Olug

Merhaba abilerim kardeşlerim. Forumu uzun süredir takip ediyorum. Kullandığım araç 2007 S max 7 koltuk 2.0 tdci. Daha öncesinde focus 2 - mondeo 4 ve focus modellerini uzun yıllar kullandım. S max aracımı, mondeo tecrübelerime güvenerek fazla tecrübe etmeden 2. el olarak aldım. Araç üzerinde 18" jantlar mevcuttu. Kullandığım en sert ve konforsuz araç gibi gelmişti. Jantları 16" ile lastikleri de 225/65/16 ile değiştirdim. Araç kabul edilebilir bir süspasiyon konforuna ulaşsa da özellikle düşük hızlarda bozuk zeminde ciddi rahatsız ediyor. Sizlere danışmak istediğim konu acaba tüm S max sahipleri benzer sorunları yaşıyor mu? 18" jantla gelenlerde farklı bir spor yay kullanılmış olabilir mi? Bu arada aracın alt takımları ile ilgili hiçbir sorun yok. Herşey sağlıklı durumda. İlginiz için teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

205-55-16 focus 2 ile 235-50-18 s max arasında pek fark hissetmedim. S max yük durumuna göre çok az farkla biraz daha sert olabilir.

Yorum bağlantısı
Kamil Olug
19 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Altta bozuk parça var mı bi baktırın.

Computest yapan biryerde de baktırdım Mehmet Bey. Z rot dışında sorun yoktu onları da komple değiştirdim. Sanırım araç 7 kişilik olduğu için sert yay kullanılmış. 7 kişi full yüklü iken beklediğim konfor seviyesine ulaşıyor. Şimdilik kışlık lastik ve16" jantlarla kötü değil ama yazın 18" yine işkence olacak sanırım. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

5/7 koltukta yay aynıdır. standart hali fabrika çıkıışı çıt çıkmayan inanılmaz konforlu ve iyi yol tutuşludur. amortisör patlamışsa konforsuz hale gelir kütür kütür vurur. 18 jant ile kullanmıştım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben de bozuk bir şeyler olduğunu düşünüyorum.

Qashqai için de herkes bu model böyle diyordu ama travers burcunun birinin yine bozulmuş olduğunu tespit ettik.

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Computest yapanlardan ziyade biraz alt takım bilgisi ve daha önce SMAX görmüş bir ustadan fikir almanızı tavsiye ederim. 18 Jant ile böyle konforsuz olmamalı SMAX.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

S max süspansiyon olarak çok keyiflidir.Ne sert ne yumuşaktır.Yeterki doğru lastik seçin 18 jant 45 yanakta hem de.Şu an 2008 cmax 17 jant 50 yanak var ve S max i özlüyorum.Gerçi s max i özlemek için birçok neden var ama siz salıncak burçlarına lastik havalarına, rot miline, amortisörlere falan iyi bir rot balansçıda baktırın.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
41 dakika önce, Mustafa Yanar yazdı:

S max süspansiyon olarak çok keyiflidir.Ne sert ne yumuşaktır.Yeterki doğru lastik seçin 18 jant 45 yanakta hem de.Şu an 2008 cmax 17 jant 50 yanak var ve S max i özlüyorum.Gerçi s max i özlemek için birçok neden var ama siz salıncak burçlarına lastik havalarına, rot miline, amortisörlere falan iyi bir rot balansçıda baktırın.

Satıp 2011-13 c max alayım diyorum hata mı olur abi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Elbette, 2009 focus la takas yapın [emoji16]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
5 dakika önce, Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Elbette, 2009 focus la takas yapın emoji16.png

S-max den focusa geçilmez, 2007 jatko daha iyi olur.. :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
13 dakika önce, Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Elbette, 2009 focus la takas yapın emoji16.png

6 dakika önce, Serkan Toker yazdı:

S-max den focusa geçilmez, 2007 jatko daha iyi olur.. :D

Sedana tövbe desem yeri :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
12 saat önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Sedana tövbe desem yeri :D

Ben zaten mesaj sayım artsın diye yazdım.. :D

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
18 saat önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Yeni c max kullanmadım.Focus 3 kullandım ama bendeki 2008 makyajlı c maxı daha çok beğendim.Şeytan dürtüyor s max manuel al diye ama çok masraf açar diye korkuyorum.

Yeni c max tahminen daha iyidir.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Emir Emre Demir

Selam herkese... Arkadaslar bir sorum olacak sizlere. 6000cd teyp var aracta, torpido bolumunde aux cikisi var. Baglanti kablosu ile telefonuma bagladim ( samsung) ancak muzik caldiramadim. Bunun icin iphone ya da mp3 calar mi gerekiyor. Tsk.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
3 saat önce, Emir Emre Demir yazdı:

Selam herkese... Arkadaslar bir sorum olacak sizlere. 6000cd teyp var aracta, torpido bolumunde aux cikisi var. Baglanti kablosu ile telefonuma bagladim ( samsung) ancak muzik caldiramadim. Bunun icin iphone ya da mp3 calar mi gerekiyor. Tsk.

Aux bağlantısı yapılmamış olabilir mi? Bende sony var aux girişini samsung telefonla kullanıyorum(marka model farketmemesi lazım).

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
On 04.02.2018 at 15:52, Mustafa Yanar yazdı:

Yeni c max kullanmadım.Focus 3 kullandım ama bendeki 2008 makyajlı c maxı daha çok beğendim.Şeytan dürtüyor s max manuel al diye ama çok masraf açar diye korkuyorum.

Yeni c max tahminen daha iyidir.

Abi f3 dar ve basık f2 ye göre kuzende var arada kullanırım. 2008 c max de güzel, c max 2 lerin bayaa kaliteyi arttırdığını yazmıştı her iki aracı da kullanan bir üyemiz :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
11 saat önce, Emir Emre Demir yazdı:

Teypten aux u sectiniz mi?

Normal kulaklik takinca kulakliktan muzik sesi geliyor mu?

Yorum bağlantısı
Emir Emre Demir

Aux u sectigim zaman herhangi bir yazi yok. Sadece aux yaziyor ve oyle duruyor. Samsung kullaniyorum yazmis bir arkadas demekki samsung ile de calisiyor anlasilan.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

telefonun/ ses kaynağının markasının herhangi bir farkı yok.

kabloyu değişip deneyin. sıkça takılan kablolardan kaynaklı ses çıkmama sorunu oluyor, 5 dolarlık mp5 çalar bile taksanız değişmez , kulaklık çıkışı olah her cihazda aynı sonuç alınır.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Torpidoda ise Daha önce torpidoyu söken biri kabloyu koparmış da olabilir.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Tuncay Atak

Arkadaşlar hepinize hayırlı günler.Yaklaşık bir buçuk yıldır s max kullanıcısıyım aracım 2008 model ve şu an 160000 km oldu. Sizlerden bir kaç konuda tecrübe ve yardımlarınızı rica ediyorum.

1.Aracımın hız sabitlemesi çoğunlukla devreye girmiyor girdiğinde de belirli bir süre sonra 150-200 km sonra devreden çıkıyor bir kaç sonra tekrar devreye alabiliyorsun. Bir türlü çözüm bulamadım.

2. Bagaj kilidi ve depo kapak kilidi kapalı kaldı daha doğrusu durup dururken kitli kaldı ve dahada açmıyor oto elektrikçiye götürdüm akşama kadar uğraştı ama halledemedi ford servisine gittim sadece arıza tespiti için 500 tl gibi bir rakam istediler, böyle bir sorun yaşayan var mı ve nasıl çözüm buldu?

3.Radyatör alt muhafazası köpek leşi üzerinden geçtik yanlışlıkla ve kırılıp dağıldı almak istedim piyasada yok servis 650 lira istedi. Mondeo'nunki c max'inki 60-70 lira ama iş s max e gelince fiyatlar uçuk ve bulamıyorum hiç bir parçasını.

Bu konularda yardımcı olursanız sevinirim

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...