İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Sprey Boya Nasıl Çıkar?

Nuri Aldemir

Recommended Posts

Nuri Aldemir
(düzenlendi)

2005 model füme renkli aracımızın arka kapısı beyaz simli Sprey boya ile boyamışlar. Nasıl çıkar ne ile çıkar?

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Sentetik tiner sıkıntı yaratır mı kaportada onu düşünüyorum. Selülozik direk boyayı kaldırır da sentetik sanki yüzeydekini alır diye hatırlıyorum.

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Polat
Şimdi, Metin Akbal yazdı:

Sentetik tiner sıkıntı yaratır mı kaportada onu düşünüyorum. Selülozik direk boyayı kaldırır da sentetik sanki yüzeydekini alır diye hatırlıyorum.

Hocam tiner konusu tehlikeli yanlış secim aracın saçı ile tanismaniza neden olabilir :)

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
4 dakika önce, Oğuzhan Polat yazdı:

Hocam tiner konusu tehlikeli yanlış secim aracın saçı ile tanismaniza neden olabilir :)

O yüzden emin olamadım zararsız olan sentetik mi selülozik mi diye :) Benzer olay benimde başıma geldi bi tinerle sildik  ama hangisi onu kestiremedim şu an.

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Polat

Bilenler bizi aydinlatsa çok memnun kalacam çünkü bende hep karistiriyorum, geçenlerde ellerime bulaşan rötuş boyasını çıkarmak için kullandım tineri ellerim tertemiz oldu,işte o tineri kullanmak faciaya neden olur, ama hangisi olduğunu hatırlamıyorum.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Selülozik tiner eriticidir. Sentetik olan gazyağına benzer. Ev boyarken kullandığımız. Zaten selülozik olan teneke kutuda satılır diğeri plastik şişede..

Yorum bağlantısı
Murat Demir
27 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

O yüzden emin olamadım zararsız olan sentetik mi selülozik mi diye :) Benzer olay benimde başıma geldi bi tinerle sildik  ama hangisi onu kestiremedim şu an.

Selülozik plastiği eritir cinsten.Zararlı olan selüloziktir.Sentetik denenebilir.

Yorum bağlantısı
Nuri Aldemir

Dediğiniz gibi  hırdavatçıya gittim durumu anlattım bir tiner verdi ama hangisi olduğunu unuttum resmini eklerim beze sürüp boyanan yeri sil dedi. Dediği gibi yaptım Çıktı . Tek sıkıntı alta benim oje ile küçük taş izlerini de çıkardı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nuri Aldemir
20 saat önce, Metin Akbal yazdı:

Boyacı bana selülozik tiner vermiş yani üstünde öyle yazıyor teneke içinde bez ile uygulayınca bir sıkıntı yaratmadan çıkarttı. 

Yorum bağlantısı
Nuri Aldemir
6 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

okuyunca bile sinir oldum :( Bi insan neden bunu yapar? Gecmis olsun..

Ben çizmediklerine şükür ediyorum. İnsanlık nereye gidiyor onu gösteriyor.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

İnsanligin bir yere gittigi yok bence.. yapanin insanlikla alakasi yok... akli sira eglenen gencler yapiyor bence benimde birgun anteni,bigun ceki demiri kapagini caldilar.. dikiz aynalarinda sira sanirim... Allah beterlerinden korusun...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...