İçeriğe Yönlendir

Kaza yaptım suç benim mi ?

Baver Yazar

Recommended Posts

Baver Yazar

Merhaba arkadaşlar geçen sene 9 martta çok büyük bir kaza yaptım. Hemen kazanin nasil oldugunu anlatayim. Çift gidiş çift geliş olan bölünmüş yolda sol şeritten gidiyorum önüm boş lakin sag şeritte benle alakasi olmayan bir volkswagen crafter çok yavaş bir şekilde seyir halinde. Aracla aramizda 25 30 metre civari bi mesafe kaldı ben yanından gecip gidecekken aniden sag şeritten sol şeride atladı frene bastım kurtaracagımı düşünürken crafterdaki elemanda frene bastı ben kendimi sag şeride attım ve sag şeritte olan traktöre arkadan çarptım. Traktör perte çıktı arabaya 10 bin lira masraf edip işin içinden çıktım. Şimdi soruya gelecek olursak oncelikle kontrol etmeden direk sol seride atliyor üstüne frene basıyor ve zaten traktörün arkasindan ilerledigi için hızı ortalama 20 30 km arası olması lazım frenede basınca durmuş oluyor polise derdimi anlatamadim crafter şoförünü kazadan sonra göremedim suç tamamiyle bana kaldı. 1 hafta once crafter şoförünü buldum durumu anlattim ben gelir mahkemede anlatirim dedi durumu anlatacagi seylerin ekspert raporuna etkisi olur mu tüm suç bana kaldi hem sigorta çok yüksek cikiyo hemde sagdan soldan aldigim borçlari halen ödüyorum 

Yorum bağlantısı
Ali Gök

araç kamerası yoksa suçlu siz çıkarsınız . yada adam gidip ben önüne atlayıp fren yaptım kazaya sebebiyet verdim suçlu benim diye ifade vermeli ...

Yorum bağlantısı
Baver Yazar
10 dakika önce, Ali Gök yazdı:

araç kamerası yoksa suçlu siz çıkarsınız . yada adam gidip ben önüne atlayıp fren yaptım kazaya sebebiyet verdim suçlu benim diye ifade vermeli ...

Adam onu kabul etti ben gelir önüne atladim fren yaptim kazaya sebep oldum derim diyo peki gelip bunu derse sonuc degisebilir mi

7 dakika önce, Aydın Akdeniz yazdı:

kamera tek şahit. 

Hocam olay tam köprü girişinde oluyor ve gelen arabalari çeken bi kamera var ama polisler kapali oldugunu söylüyor bu konuda emniyetinde suçu yokmudur ? Ve bisey daha olayin uzerinden 1 seneden fazla gecti ama henüz mahkemeye dair bisey olmadi takriben ne zaman mahkeme başlar veya biseyler yapmalimiyiz

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Mahkemede suçlu benim diyecek adam, kaza esnasında bir yere gitmezdi diye düşünüyorum. Görmemiş olma ihtimalini göz ardı ederek tabi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Baver Yazar
3 dakika önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Mahkemede suçlu benim diyecek adam, kaza esnasında bir yere gitmezdi diye düşünüyorum. Görmemiş olma ihtimalini göz ardı ederek tabi.

Adamla şans eseri sanayide karşılaştık beni benzetti sordu bende evet dedim adam hic bisey demiyebilirdi o zaman niye gittin dedim korktum biri öldü falan sandım dedi adam korkudan gitmiş vicdan azabi yasiyorum falan dedi numarasini verdi. Pek dikkat etmeden bakmıs ama son anda beni görmüş aynada.frene basma sebebi ise traktörle kendi arabasinin arasindan gececegimi düsünmüs

Asil sordugum sey mahkemede suclu bendim dese mahkeme sonucu ne olur

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

sorun yok o zaman gidin karakola böyle böyle olay oldu diyin tutanak tutturun işiniz çözülsün

Yorum bağlantısı
İsa Acar

Geçmiş olsun Baver Bey; hukukçu bi arkadaş görürse konunuzu, en net cevabı verecektir umarım [emoji106]

Yorum bağlantısı
Fevzi Göktaş

Geçmiş olsun. Sanırsam bu emniyetin ana yollarda ki hiç bir kamerası çalışmıyor. Konuşmak ile olmuyor bu işler 

Yorum bağlantısı
Baver Yazar
1 saat önce, İsa Acar yazdı:

Geçmiş olsun Baver Bey; hukukçu bi arkadaş görürse konunuzu, en net cevabı verecektir umarım emoji106.png

Bende bekliyorum zaten :)

45 dakika önce, Fevzi Göktaş yazdı:

Geçmiş olsun. Sanırsam bu emniyetin ana yollarda ki hiç bir kamerası çalışmıyor. Konuşmak ile olmuyor bu işler 

Kamera calismis olsa tam kameranin karsisinda oluyor olay

41 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

Davayı kim kime karşı açtı.

Emniyete sorgu icin gittigimde davaci oldugumu suçun servis şoföründe oldugunu soylemistim mahkeme icin sikayetiniz yeterli demisti ordaki görevli polis

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Kaza sonrası emniyete sorguya çağrılmak hangi sebeple oldu. Konuyu anlamadım da

Yorum bağlantısı
Erdal Aydın

Büyük geçmiş olsun, allah beterinden korusun.
Yalnız bir şeye takıldım, traktör nasıl perte çıktı? Tankla falan mı carptiniz?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Traktör pert olduysa sizin araba duman olmuştur o zaman

Yorum bağlantısı
Baver Yazar
Bir saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

Kaza sonrası emniyete sorguya çağrılmak hangi sebeple oldu. Konuyu anlamadım da

7 yaralı çıktı 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Baver Yazar

DPdrXO.jpghttp://i.hizliresim.com/ALkvYL.jpghttp://i.hizliresim.com/W0Qy68.png

41 dakika önce, Erdal Aydın yazdı:

Büyük geçmiş olsun, allah beterinden korusun.
Yalnız bir şeye takıldım, traktör nasıl perte çıktı? Tankla falan mı carptiniz?

Altta carptigim araba ve fotograflar mevcut hocam ford focus 2011 model 

36 dakika önce, Evren Erakçora yazdı:

Traktör pert olduysa sizin araba duman olmuştur o zaman

Altta fotograflari ekledimhocam

Yorum bağlantısı
İsa Acar

Allahım nasıl bir kaza [emoji33] tekrar tekrar büyük bir geçmiş olsun [emoji43] sebep olduğu kazanın sonuçlarını bildiği halde tanıklık ederim diyene de helal olsun doğrusu [emoji15]

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Focus kale gibi maşallah. Ama bence çok hızlı geliyorsunuz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Baver Yazar
29 dakika önce, İsa Acar yazdı:

Allahım nasıl bir kaza emoji33.png tekrar tekrar büyük bir geçmiş olsun emoji43.png sebep olduğu kazanın sonuçlarını bildiği halde tanıklık ederim diyene de helal olsun doğrusu emoji15.png

Çok teşekkürler allah razı olsun hocam ama sonuçta suç adama çıkarsa sigortası karşılamayacak mı ?

11 dakika önce, Evren Erakçora yazdı:

Focus kale gibi maşallah. Ama bence çok hızlı geliyorsunuz.

Hocam ben hızı tam hatirlamamakla beraber 110-120 arasi tahmin ediyorum ama şöyle bir durum var bu servis traktor gibi en yüksek hizi 30 km olan bir aracin arkasindan yola atlayip birde üzerine fren yapiyor benim hız 70 80 bile olsa kurtarmam imkansiza biniyor o fren hareketiyle

Ayriyeten katiliyorum focus gercektende beni sasirtti ve bu kadar buyuk bir kazada şasi oynamasi yok

Yorum bağlantısı
Murat Gedik

Böyle kazalarda araba daha hızlı olduğu için traktörde daha fazla hasar oluyor galiba. Çok geçmiş olsun. Bide traktör sürücüsü korumasız olduğu için çok daha fazla tehlikeye maruz kalıyor. Traktör devrilirse çok büyük ihtimal altında kalıyor. Çok kötü.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Baver Yazar
1 saat önce, Murat Gedik yazdı:

Böyle kazalarda araba daha hızlı olduğu için traktörde daha fazla hasar oluyor galiba. Çok geçmiş olsun. Bide traktör sürücüsü korumasız olduğu için çok daha fazla tehlikeye maruz kalıyor. Traktör devrilirse çok büyük ihtimal altında kalıyor. Çok kötü.

Birde tekerine denk getirdim ondan dolayi traktörde cok fazla hasar çıktı kinetik enerji hızla dogru orantili. Traktör sürücüsü degilde yan tarafta teker uzerinde oturan bi genç vardi o teker altına girmişti dalak falan patlamıştı

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Suçlu benim demesi yetmez. Dosya kapanmadı ise ifadesi alınır. İfadesine göre yeniden kusur tespiti yapar diye düşünüyorum.
Size %25 de suç verseler. Sigorta yönünden durumunuz malesef değişmez.
Araç kamerası şart.
Geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...