İçeriğe Yönlendir

Direksiyonda titreme

Alptuğ Güler

Recommended Posts

Alptuğ Güler

Selamlar..

2002 2.0 Mondeo mk3 aracim özellikle tümseklere çıkarken ya da inerken direksiyonda titreme oluyor..Ayrica sanki direksiyonum da biraz ağır gibi??Gerçi modelin geneli mı böyle onu bilemiyorum??Titreme her zaman olmuyor sert bir tumsekte hissediliyor ama..Sebebi nedir.. Direksiyon kutusu mu acaba??

Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Mehmet Furkan Cıbıl

Direksiyon mondeoların ağır oluyor.
Fren yaparken de aynı titremeyi yapıyor mu?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum bağlantısı
Alptuğ Güler

Evet Fren yaparken de titreme yapıyor ama o sanırım disklerle alakalı..Bu farklı bir şey..Yani tümsek bir yere teker sert girdi mı direksiyon titriyor hakimiyeti kaybetcek gibi oluyorum..Ayrıca direksiyonda da hafif boşluk var gibi geliyor..

Yorum bağlantısı
Mehmet Furkan Cıbıl

Abi disklerde olduğu gibi balatalarda da sıkıntı olabilir. Fakat direksiyon daki boşluk sen frene bastığında yada tümsekten geçtiğinde boşluğun büyüklüğü kadar direksiyon kendi başına dönebilir.
Boşluk küçük olduğu için titreme gibi hissedebilirsin belkide. Ustalar daha iyi bilir gerçi ama belkibir fikir olur.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
2 saat önce, Alptuğ Güler yazdı:

tümsek bir yere teker sert girdi mı direksiyon titriyor hakimiyeti kaybetcek gibi oluyorum..Ayrıca direksiyonda da hafif boşluk var gibi geliyor..

Önce bir rot balansçı görmeli.. 

Muhtemelen bozuk parçalar var. 

Yorum bağlantısı
Haldun şenel

Amartisör patlaksa eğer tümsek veya çukurlardan geçerken teker basket topu gibi seker buda direksiyon titremesine sebep olabilir

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alptuğ Güler
(düzenlendi)

Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim..Direksiyon kutusu arızası diye tahmin ediyordum  ama hafta sonu bir rot balansciya gideyim o zaman.. insallah ufak tefek bir arizadir :) 

tarihinde Alptuğ Güler tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Haldun şenel
Amortisör patlaksa eğer tümsek veya çukurlardan geçerken teker basket topu gibi seker buda direksiyon titremesine sebep olabilir

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...