İçeriğe Yönlendir

Mk3 ön panel.

Emre Yaşar

Recommended Posts

Emre Yaşar

Arkadaşlar merhaba. Eski bir mk3 kullanıcısı olarak yeniden mk3 Mondeo almak üzereyim. Alacağım aracı sorgulama yaptığımda ön far, panjur, tampon, tampon demiri ve ön panelin değiştiğini öğrendim. Aracın genel görünümü açısından kazalı bir görüntüsü yok. Simetrisi düzgün. Bu kazada Hasar kaydı 3300 tl civarında. Airbag falan açmamış. 

Soru: Ön panelinde değiştiğini öğrenince bu alışverişten vazgeçecektim ki, mk3 lerin  ön paneli plastikmiş. Dolayısıyla ufak bir tıklamada kırılması normal gibi geldi. Gerçekten mk3 lerin ön panali plastik mi?  Böyle bir araç sizce alınır mı? Lütfen acil cevap. Şimdiden teşekkürler. 

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

3300 tl böyle bir onarım için düşük bir bedel değil mi?

Yorum bağlantısı
Emre Yaşar
(düzenlendi)

Arkadaşım mesajda parçaların hepsinin eşdeğer parça kullanıldığı yazıyor. Yan sanayi parçalar. Benim hesabımla, Kabaca bir hesapla parçalar 2500 tl tutuyor. Geri kalan parada işçilik diye düşündüm. Bilmiyorum siz ne dersiniz, yanlış mı düşünüyorum. 

Mesaj: (1/2) ***2213 sasi nolu araca ait Degisen Parca Bilgileri: RADYATOR FAN DAVLUMBAZI(1 adet, Esdeger), ON TAMPON(1 adet, Esdeger), RADYATOR (MOTOR)(1 adet, Esdeger), ON TAMPON DEMIRI(1 adet, Esdeger), FAR KOMPLE SOL(1 adet, Esdeger), ON PANJUR(1 adet, Esdeger), ON TAMPON IZGARASI(1 adet, Esdeger), FAR KOMPLE SAG(1 adet, Esdeger), ON PANEL(1 adet, Esdeger), ON PANJUR NIKELAJ(1 adet, Esdeger), FISKIYE:FAR YIKAMA,SAG(1 adet, Esdeger), ON AMBLEM(1 adet, Esdeger), ANTIFIRIZ 4 LT (1 adet, Esdeger), KAPAK:FAR YIKAMA FISKIYESI,SAG(1 adet, Esdeger), EK BILGI: Araca ait detay bilgileri (plakasi B002

tarihinde Emre Yaşar tarafından düzenlendi
...
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

2 hafta önce mk4 mondeosu olan bir arkadaşıma karda kayarak gelen Q5 çarptı.Çarpma nerdeyse 10 hız ile gerçekleşti fakat ön panel plastik olduğu için kırıldı,ön tampon yırtıldı,sol far ayağı kırıldı,gündüz farı çatladı ve göremediğimiz neler var henüz bilmiyoruz.İş yoğunluğundan hala servise aracı bırakamadı öyle geziyor.Hasar fotoğrafı ve söylemlerine göre 5.000 TL yi bulabilecek bir masraftan söz etmiş servis.Açıkcası en ufak darbe bile ön kısımda çok büyük hasarlara neden olabiliyor ancak bu hasar aracın genel yapısını kesinlikle bozmuyor ancak parasal olarak baya bir masraf çıkartıyor.Bu hasarı gözünüzle görmedikçe sadece tramerde çıkan tutara göre değerlendirmek çok zor iş.

Kısacası araç şase ve amortisör ayakları dahil genel yapıda bozukluk yoksa bence alınır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Yaşar
20 dakika önce, Ahmet Türedi yazdı:

2 hafta önce mk4 mondeosu olan bir arkadaşıma karda kayarak gelen Q5 çarptı.Çarpma nerdeyse 10 hız ile gerçekleşti fakat ön panel plastik olduğu için kırıldı,ön tampon yırtıldı,sol far ayağı kırıldı,gündüz farı çatladı ve göremediğimiz neler var henüz bilmiyoruz.İş yoğunluğundan hala servise aracı bırakamadı öyle geziyor.Hasar fotoğrafı ve söylemlerine göre 5.000 TL yi bulabilecek bir masraftan söz etmiş servis.Açıkcası en ufak darbe bile ön kısımda çok büyük hasarlara neden olabiliyor ancak bu hasar aracın genel yapısını kesinlikle bozmuyor ancak parasal olarak baya bir masraf çıkartıyor.Bu hasarı gözünüzle görmedikçe sadece tramerde çıkan tutara göre değerlendirmek çok zor iş.

Kısacası araç şase ve amortisör ayakları dahil genel yapıda bozukluk yoksa bence alınır.

Teşekkürler.  Yorumunuz beni daha çok cesaretlendirdi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Değişen parçalarda bişey yok.. Ama rakam çok ucuz.. 

Yan sanayi ghia farını nereden bulmuşlar.. Var mı bilmiyorum.. 

Bence çıkma parça kullanıldı ki. öyle ise daha iyi.. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Emre Yaşar

Mehmet bey bende bu Far'ın yan sanayisinin olmadığını düşünüyordum. Ancak sanırım var. Araştırınca bunu buldum. 

https://www.parcatreni.com/mondeo-komple-on-far-sol-2001-2006-69075.html

7 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Değişen parçalarda bişey yok.. Ama rakam çok ucuz.. 

Yan sanayi ghia farını nereden bulmuşlar.. Var mı bilmiyorum.. 

Bence çıkma parça kullanıldı ki. öyle ise daha iyi.. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Liman
(düzenlendi)

Rakam çok düşük, Verilen listedeki parçaların çoğunun yan sanayisi yok.
Çıkma ile bile bu rakama o işi yapmak zor. Çok iyi halletmişler.
Ben altını sürterek klima ve yağ soğutucu radyatörü borusunu patlattım geçen kış. 4.000 TL ye yakın hasar kaydı çıktı :)
Ona bile az demiştik hatta Mehmet ile :D

2 dakika önce, Emre Yaşar yazdı:

Mehmet bey bende bu Far'ın yan sanayisinin olmadığını düşünüyordum. Ancak sanırım var. Araştırınca bunu buldum. 

Trend farı bu. Mercekli yan sanayi yok malesef. Muhtemelen hatalı görsel konulmuş.

tarihinde Mustafa Liman tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Yaşar

Böyle bir kazayı çıkma parçayla yapmaları mümkün mü?  Yasal, resmî olarak soruyorum. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bir saat önce, Emre Yaşar yazdı:

Böyle bir kazayı çıkma parçayla yapmaları mümkün mü?  Yasal, resmî olarak soruyorum. 

Mümkün.. Veya pazarlığa göre...

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Sadece fara 2000 yazıyordu servis. Sonra hasar rakamı yüksek diye laf oluyor. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

meblağ başka hasar gören parçanın teknik sorunu başkadır. belliki far hizasından bir yere tıklamış yüksek çit, çöp tenkeesi kenarı da olabilir. kaputun alt tarafı.

burdaki parçalar sonradan arıza riski olamayan değişimi de aşırı ustalık gerektirmeyen hata yapılması zor parçalar. alımda sorun yaratacak bir değişim yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

kazanın yılına kimse değinmemiş ama belkide 2006 yılında oldu kaza ondan ucuz görünüyor göze.

not: parça değişimleri yeni tarihli olan kazaları içeriyorsa bilemiyorum sadece tahmin

bana görede ucuz. kaldıkı mk3 aranıyorsa ufak tefek böyle şeyler olacaktır zaten en yenisi 10 yaşında bu arabanın ...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Yaya panele gelene kadar patates olur. Plastik maliyet ve hafiflikten. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...