İçeriğe Yönlendir

Oto Yıkama Makinesi Tavsiye

Mustafa Özcan

Recommended Posts

Mustafa Özcan

Merhaba Arkadaşlar,

Oto yıkama makinesi almayı düşünüyorum.Tavsiye ettiğiniz kullandığınız bir ürün var mı?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Elektrik bağlantısı ev prizi olan var sanayi tipi olan var. Bir de hortum harici kovadan da su çekebilen var. Kullanımda büyük rahatlık getiriyor

Yorum bağlantısı
Özgen Acar

bizde bosch un  AQT 37-13 1700 Watt modeli var yetersiz kalıyor basınç konusunda,bunu baz alarak bakmanızı öneririm

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Özcan

'Karcher K 2 Araç Kitli Basınçlı Yıkama Makinası' bu ürünü kullanan var mı?

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
(düzenlendi)

Bu isin mercedesi kärcher dir.

bende nilfisk var. onun yari fiyati. ayni kategorideki kärcher e göre daha iyi, ici celik ve daha sessiz.

önemli olan hususlardan biri kac bar oldugu. püskürtme kisminin ayarli olmasi (sonradan da alinabilir). kovadan su cekip cekemedigi, deterjan haznesinin olup olmadigidir. (tercih meselesidir)

Bugune kadar baska arkadaslardan olsun bir cok makine denedim, ayrica benzin istasyonlarindakilerinde hemen hemen hepsini kullandim ama yapismis tozlar genelde yine yapisik kaliyor. ilk bakinca tertemiz görünsede kuruyunca tozlarin aynen kaldigini görüyorsunuz. bunun icin de en ya yikama aletine firca alacaksiniz va da ilk once elle sabunlayip sonra püskürtme yapacaksiniz

tarihinde Eren Gökmen tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
25 dakika önce, Mustafa Özcan yazdı:

'Karcher K 2 Araç Kitli Basınçlı Yıkama Makinası' bu ürünü kullanan var mı?

Ben aldım.. Makinenin referansları çok iyi. Ama henüz kullanma fırsatım olmadı.. 

İhtiyacın varsa,

Forumdan arkadaşımız "Nihat Palolu" Karcher bayisi..  

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mustafa Özcan
(düzenlendi)
Bir saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

Mekan nasıl yıkanacak olan ortam

Hem evin önlerini hemde araç yıkamada kullanacağız abi.Musluk suyu ile.

tarihinde Mustafa Özcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Girişe mutlaka kireç tutucu filtre takın. Bu makinaları sürekli kullanmayanlar için sıkıntı

Yorum bağlantısı
Taner Kültüroğlu

bende karcher k2 car modeli var çok memnunum tavsiye ederim. 110bar basıncı var otomobil ve bahçe temizliği için ideal. araç yıkama köpük hazneside var.

Yorum bağlantısı
Ahmet Said Avşar

bende de bosch 3311 var,110 bar max.basınç.elvette oto yıkamacıların ki gibi basınç isterseniz olmaz.ama ben memnunum 

Yorum bağlantısı
Ahmet Said Avşar
Bir saat önce, Özgen Acar yazdı:

bizde bosch un  AQT 37-13 1700 Watt modeli var yetersiz kalıyor basınç konusunda,bunu baz alarak bakmanızı öneririm

bu makinenin baya tazikli olması lazım :) ben yeni aldım 3311 i,110 bar.sizde ki 130 bar.

Yorum bağlantısı
Özgen Acar
3 dakika önce, Ahmet Said Avşar yazdı:

bu makinenin baya tazikli olması lazım :) ben yeni aldım 3311 i,110 bar.sizde ki 130 bar.

Belki de beklenti meselesi hocam bende hep benzinliklerde olan makinelerle kıyaslama oluyor sanırım:)

Yorum bağlantısı
Ahmet Said Avşar
12 dakika önce, Özgen Acar yazdı:

Belki de beklenti meselesi hocam bende hep benzinliklerde olan makinelerle kıyaslama oluyor sanırım:)

hocam onlar kompresörden basıyor :) mümkün deil o basınç.o basıncı almak için 2500 üstü makinelere bakmak lazım

Yorum bağlantısı
Özgen Acar
3 dakika önce, Ahmet Said Avşar yazdı:

hocam onlar kompresörden basıyor :) mümkün deil o basınç.o basıncı almak için 2500 üstü makinelere bakmak lazım

ondan dolayı çok memnun kalamadım :)

Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

K2 basıncı hiç iyi değil Köpük atmak için foam lance kullansan yorulur makine tavsiyem k7 2 yıldan fazladır kullanıyorum gayet iyi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Karcher k2 yi 5 yıl kullandım, k5 e geçtim 2 yıldır. Basınç farkı hissedilir derecede iyi. Bütçenin yettiği en pahalı karcher en iyisidir.k3-k4 gereksiz (ne ucuz ne güçlü) K5 bizim gibi kullanıcılara rahatlıkla yeter. Güzel bir foam lance ile köpük keyfi tavan yapar ;)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Bende almak istiyorum ayrı konu açmadım ortalama fiyatları ne kadar bunların. Çok pahalı olmayanlardan foam lance olsun yeter tazyik çok fazla olmasa da olur koçtaş ta karcher markalı gördüm bikaçtane fiyatı uygun olanlardan önerdiğiniz bir model varmı 

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Ben de @Nihat Palolu dan k2 almıştım her zaman değil ama arada da olsa çıkarıp yıkama yapıyorum . Performans olarak bu işi prof.olarak yapanların makinaları gibi güçlü değil belki ama bizimki zaten keyif ve hobi işi çok uzun çalıştırma süresi yok arada dinlendirmek lazım köpük aparatı da var ama yavaş yavaş da olsa güzel iş çıkartıyor . Tekrar alsam alırmıyım hayır gücüm yetse k5 altını almam mesela

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

yıllardır karcher kullanıyorum gerçekten çok sağlam bir makine tepe tepe kullanıyorum tavsiye ederim bende 100barlık olan var gayette yeterli,özeliikle geniş alanları yıkamak içinde çok güzel 1 kova suyla koca balkonu yıkıyorum...

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Geldim :)

Önce şuradan başlayayım ; oto yıkama makinesi diye bir makine yok, ''basınçlı su püskürtme makinesi'' var.

Oto yıkama makinesi, istasyonlarda kullanılan fırçalı yıkama makinesi.

Karcher tüm ihtiyaçları karşılamak için amatör, profesyonel ve endüstriyel tip makineler üretiyor.

Amatör modeller K harfiyle başlıyor ve kendi içinde K2 K3 K4 K5 K6 K7 serileri var.

Amatör modellerin asıl amacı su tasarrufu için, o nedenle yıkama ne için kullanılacaksa uygun seriyi seçmek gerekiyor.

Plastik sandalye yıkamak için de makineye ihtiyacımız olabilir, karavan yıkamak için de.

O nedenle 6 farklı seri var. Bana göre otomobil yıkamak için en az K5 serisi alınmalı.

K2 modeli giriş sınıfı olduğu otomobil düşkününe pek zevk vermez, basınçtan ziyada su debisi düşük, zaten makine alınırken kaç bar diye bakıp almak doğru değil.

Bar arttıkça kullanıcı bu makine dahi iyi diyor ama asıl neden debinin fazla olması, yani püsküren su miktarı fazla.

Daha önce hiç basınçlı su püskürtme makinesi kullanmamış biri, ya ne var ben alt tarafı araba yıkayacağım deyip eli tetik mekanizmasına değdiğinde, makineyi ilk düşüncesinden daha fazla kullanmaya başlayınca küçük makinenin yetersiz geldiğini anlıyor :)

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Mustafa Özcan

K5 almak mantıklı gibi ama fiyatı da beni düşündürüyor.:unsure2:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...