İçeriğe Yönlendir

Mondeo II - Tekleme Sorunu

Adem Gökalp

Recommended Posts

Adem Gökalp
(düzenlendi)

İyi akşamlar.3 ay önce 99 model ghia mondeo aldım.özellikle düşük viteste lpg de ve benzinde tekleme yapıyor.bobin buji buji kabloları değişti.elektrik tesisatı elden geçti ama sorun çözülmedi yardımcı olursanız sevinirim.Ankaradayım.

tarihinde Adem Gökalp tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Teklemeyi biraz açarsanız yaşayan arkadaşlar daha rahat fikir yürütebilir. Nasıl ve ne şekilde, hangi durumlarda ne derecede yapıyor gibi.

Yorum bağlantısı
Kağan Eroğlu

Sorun benzindeyken de var mı? Eğer tüpte sıkıntı yaşıyorsan Lpg Ecu'suna baktır, benim de benzer bir sorun vardı Ecu bozuk dediler elden geçirttim ama tüp basıncında ve rolanti ayarlarında sıkıntı var şu an için idare ediyorum tamirine 200-300 lira sıfırına 700 civarı bir şey istemişlerdi.

Yorum bağlantısı
Adem Gökalp
(düzenlendi)

aracım hem benzinde hem lpg de tekleme yapıyor...üstte yazdım..ateşleme bobini,buji kabloları,bujiler değişti.elektrik tesisatı elden geçti,şimdi ısı sensörü arıza gösteriyor onu değiştircem,ayrıca gaz kelebeğini temizleticem..bide benzin pompasına baktırcam bu konuda bilgisi olan varsa yardım bekliyorum.düşük vites yüksek vites her şekilde tekleme yapıyor..araçtan soğutuyor insanı..

tarihinde Adem Gökalp tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yıldırım Mustafa

Lpg ayarına baktırdınız mı 

Yorum bağlantısı
Adem Gökalp

Yüksek devirdede sorun var.lpg tesisatına baktırcam

Başına böyle bi durum gelen varmı.mondeo rahat güzel dediler aldım ama böyle olunca can sıkıntısı.

Yorum bağlantısı
Yıldırım Mustafa

Moralini bozma mondeo rahat ve güzel arabadır sorunun çözüldüğünde iyiki almışım diyeceğinden eminim her marka ve modelde buna benzer sorunlar oluyor zaten. Forumda tecrübeli üyelerin tavsiyesi olacaktır.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Adem Gökalp

şimdi arabam lpg ye hiç geçmiyor...bilgisayara bağlattım ısı sensörü arızası gösteriyor...sıcaklığı algılayamadığından dediler...ilk önce ısı sensörünü değiştircem..sonra lpg tesisatını elden geçirtcem..gaz kelebeğine ve benzin pompasına baktırcam bakalım ne olcak...yinede bilgisi olan varsa  yardımcı olursa  sevinirim.

Yorum bağlantısı
Emre Uluer

maf sensörünü temizlettirip bir dene istersen. bende de tekleme sorunu temizleyince geçti... kendinde yapabilirsin  maf temizliği  video işine yarar belki...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Adem Gökalp

Emre bey tskler.lpg tesisati elden gecti.elektrik tesisati elden gecti.bobin buji buji kablolari akü degisti.enson hava akismetre ve gaz kelebegini temizletin dediler onuda yaptircam sonucu yazarim.

Yorum bağlantısı
Adem Gökalp

bugun maf sensörünü temizlettim.ama yine  fark olmadı başka tavsiyesi olan varmı arkadaşlar..

Yorum bağlantısı
Adem Gökalp

Kompresor olculdu mekanik hic bir problem yok dendi.elektrik tesisati.lpg tesisati.aku.bujiler.buji kablolari .degisti.hava akismetre temizlendi.dun bilgisayara baglattim p3504 bilinmeyen ariza kodu cikti.haftasonu ford yetkili servisine gidicem daha ne yaptirabilirim bilmiyorum

Hem benzinde hemde lpg de yapiyor

Yorum bağlantısı
Emre Gürkaynak

Bende de tekleme sorunları vardı.  Sonuç küçük bir tel birbirine deyiyormuş. Krank sensoru teli mi ne dedi. Tesisat eski olduğundan birbirine deyiyormuş. Kabloyu değiştirdi, sorun hallerde.  

Yorum bağlantısı
Adem Gökalp

Elektrik tesisatinin motor bolumunu actirip tekrar toplattim.usta tesisatin cok iyi sotun yok dedi.

Yorum bağlantısı
Adem Gökalp

Mehmet bey merhaba.aractaki tekleme sorunundan dolayi hava akismetreyide balata spreyi ile temizlettim tekleme eskiye gore azaldi fakat kesilmedi.ustam hava akismetreyi tekleme durumunda fisini cek devam et bide oyle dene dedi bende tekledigi yerde fisini cektim ama arac calisip stop ediyor devam edemedim fisi takip devam ettim.ustayi aradim.nasil olur aracin fisi cekik halde gitmesi lazimdi dedi bi ara gel bakalim dedi.tekrar gidiccem bu konuda bilginiz varmi sizce maf sensoru arizalimi?

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun
3 saat önce, Adem Gökalp yazdı:

Mehmet bey merhaba.aractaki tekleme sorunundan dolayi hava akismetreyide balata spreyi ile temizlettim tekleme eskiye gore azaldi fakat kesilmedi.ustam hava akismetreyi tekleme durumunda fisini cek devam et bide oyle dene dedi bende tekledigi yerde fisini cektim ama arac calisip stop ediyor devam edemedim fisi takip devam ettim.ustayi aradim.nasil olur aracin fisi cekik halde gitmesi lazimdi dedi bi ara gel bakalim dedi.tekrar gidiccem bu konuda bilginiz varmi sizce maf sensoru arizalimi?

Maf sensörünün fişi çekilince normalde motor çalışır ama biraz afallayarak çalışır. Araç hareket eder, güzelce kalkış da yapılır ama giderken tekleme sallama yapar. Hani ateşlemenin yaptığı sert ve vurarak tekleme değil de, viraz daha hafif sallar arabayı. Maf da olabilir, cihazda arıza görünüyor mu ona da bakmak lazım 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
3 saat önce, Adem Gökalp yazdı:

Bence maf bozuk değil... Ama bilemedim neden yapar bunları.. 

Yorum bağlantısı
Adem Gökalp

Araci bilgisayara bagladihimizda  maf sensoru ile alakali bir ariza gostermiyor.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Vesile ile. Arıza kodu parça komple arızalı ise okunur. Maf gibi anlık bilgi yollarken arada sırada eksik miktar yollarsa mesela arıza kodu oluşturmaz ancak düzgün de çalışmaz

Yorum bağlantısı
Adem Gökalp

Inanin caglar bey daha neresine baktirim bilemedim.isi bilen iyi ustada yok deneme yanilma yapiyolar ya tutarsa misali.ama senden para cikmis  kimin umrunda.forumda fikri bilgisi olan arkadaslardan yardim istiyorum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...