İçeriğe Yönlendir

Mondeo II - Tekleme Sorunu

Adem Gökalp

Recommended Posts

Adem Gökalp

Bugun lpg ciye gittim sorun hava akis metre dedi temiz cikma sifir ikinci el bisey bulmaya caliscam

Yorum bağlantısı
Mehmet Eren

Ben bir kaç yıl önce egryi devre dışı bıraktırarak çözmüştüm, onu denediniz mi

Yorum bağlantısı
Adem Gökalp

Bugun lpg ciye gittim sorun hava akis metre dedi temiz cikma sifir ikinci el bisey bulmaya caliscam

Egr ye baktirdim sorun hava akismetre dediler

Yorum bağlantısı
Mehmet Eren

Mafın sıfırı vardır abi nete bak, bu firman?n reklam?na izin vermiyoruz. da falan vardı diye hatırlıyorum

Yorum bağlantısı
Adem Gökalp

Simdi bi ford dan baska araca bakmayan Ankara dan yuksel usta diye biriyle gorustum bide o bakicak duruma gore hareket edicem.tskler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Eren

Bir de bilgisayara baglattırın fakir karısım durumunda böyle yapıyordu, benim konularıma bakın, ben de 2-3 yıl önce sıkıntı yasadım fakat kökten çözüldüydü. Siz de çözün mondeodan soğumayın, çok güzel bir arabadır. 

Yorum bağlantısı
Adem Gökalp

Tskler ayrica hava akismetrem orjinal degil yan sanayiymis.orjinalinin numarasini bilen yada aracinda orjinali olan numarasini yazabilirmi.saygilar

Yorum bağlantısı
Suat_Çelik
(düzenlendi)
On 26.04.2017 at 12:24, Adem Gökalp yazdı:

Inanin caglar bey daha neresine baktirim bilemedim.isi bilen iyi ustada yok deneme yanilma yapiyolar ya tutarsa misali.ama senden para cikmis  kimin umrunda.forumda fikri bilgisi olan arkadaslardan yardim istiyorum.

Adem bey. En son bir arkadaşımın arabasında sizdeki soruna benzer sorun vardı. Maf sensörünü temizlettik azalma oldu. Sonrasında ben söktüm maf sensörünün içindeki ampul gibi malzeme var. Onun üzerinde ince bir kir katmanı oluşmuş. Onu ince kumaş parçası  ve balata spreyi kullanarak, hassas bir şekilde sürterek temizledim. Arabanın çalışması düzeldi. Bir deneyin derim. İlave olarak Hava filtresinden Motora Giden siyah geniş boruda bir sensör daha var onunda kabloları vestenhaus a deydiğinden kablolarda kısa devre oluşabiliyor. O kısmı da kontrol edin ve temizleyin. Düzelebilir. 

tarihinde Suat_Çelik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Adem Gökalp

Cok saolun suat bey.onada baktirim ama map sensorumde orjinal degilmis onceden yan sanayisi takilmis.

Yorum bağlantısı
Adem Gökalp
On 4/30/2017 at 14:40, Çağlar Bayur yazdı:

Maf ta düzgün işleyen yansanayi ye henüz rastlanmadı zira bu parçada arayışımız vardı

http://www.otoclubturkiye.com/forum/index.php?/topic/290462-Doruk-Otomotiv---Online-Yedek-Parça---www.fordparcam.com şase no ile firmayı arayın. Sizdeki parçanın olması gereken numarasını söylesinler

Caglar bey serdar beyi aradim sase no verdim saolsun cok ilgilendi.cuma gunu yüksel oto klinik e gidicem kesin map sensoru derse serdar bey gondericek

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Adem Gökalp

Dun arabayi aldigim arkadasi aradim durumu anlattim.kendiside bana yaklasik 15.000 km once trigeri.baski balatayi degistirdigini arastirip donecegini soyledi ve aradi ustasi baski balata icerisindeki bilyanin uyumsuzlugunu volantinda tornada silinmesi gerektigini soylemis.bu konuda bilgisi olan varsa yardimci olabilirmi.tskler.

Map sensorunden buraya gectik hadi hayirlisi bakalim

Yorum bağlantısı
Fatih Emre

Mondeo Zetec motorda MAP sensörü yok diye biliyorum. MAF sensörü demek istediniz sanırım.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

debriyaj bilyası uyumsuzluğu cümlesi var olsa arabavitese geçmez? tekleme ile ilgisi olmaz? volant ile ilgili kısmda ise kalkışta titreme yapar, tekleme denmez ona

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Adem Gökalp

Saygideger form uyeleri;iyi aksamlar.yaklasik 40 gundur ugrasmis oldugum aracimdaki tekleme sorunum ANKARA da bulunan kiymetli ve tecrubeli Laz Yüksel ustam sayesinde çözulmustur ve aracimiz normale donmustur.Yüksel ustama gittim bu gune kadar yaptirdiklarim anlattim  Usta kaputu acti motoru dinledi ve aracta hava akis sorunu var dedi map sensorum saglam cikti.sorun Egr valfinin hava vakumlayicisindaymis.icini acti temizledi.yenisini almaya gerek kalmadan isimi cozdu Allah razi olsun beni buyuk bi sorundan kurtardi.telefon numarasi lazim olursa vetebilirim bundan sonra benim ustam Yuksel ustadir.saygilarimla.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Adem Gökalp

05326532663  Yüksel usta nin yeri Baskent sanayi sitesinde GO petrol altinda laz yuksel dendimi herkes taniyor.ayrica ustamin ricasi Cuma mubarek gun kendime izin verdim yinede arauin diyo.saygilarimla

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 10 ay sonra...
Ömer Sakallı
(düzenlendi)
On 26.04.2017 at 12:24, Adem Gökalp yazdı:

Inanin caglar bey daha neresine baktirim bilemedim.isi bilen iyi ustada yok deneme yanilma yapiyolar ya tutarsa misali.ama senden para cikmis  kimin umrunda.forumda fikri bilgisi olan arkadaslardan yardim istiyorum.

geçmiş olsun 

tarihinde Ömer Sakallı tarafından düzenlendi
.
Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Mehmet Emin ÖZDEMİR

öncelikle geçmiş olsun, umarım kısa sürede çözersiniz. bende 1997 ghia ilk aldığımda hem lpg hem benzinde tekleme sorunu vardı, denizli'den getireceğim için en azından baktırayım dedim, usta buji buji kablosu ve bobini değişelim düzelir dedi, ben sadece bujileri değiştirdim ona rağmen baya baya düzelmişti. iyi bir mondeo ustası sizin işinizi çözer. hangi şehirdesiniz.?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...