İçeriğe Yönlendir

Trafik Sigortasında Tavan Fiyat

Burak Kara

Recommended Posts

Gencay Bengli

Benim sigortacı çok iddalı konuşuyordu. Seneye bu rakamları ödemezsin diye. 2016 yılı 7. kademeden 559 tl ödemiştim. 2017 Eylülde Hamdi beyin teklifi ne olacak bakalım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz

Ufacık arabaya 1400 lira ödedim. 4. basamakmış, her taksit ayrı sigorta gibiydi.

Ortada dolaşan tavan fiyatlar umut verici görünüyor ancak hangi yaş grubunda bu fiyatlar görünecek açıklayan yok.

Kanunlaşacağı zaman 45-55 yaş dilimi içinde bu fiyatlar, 18-45 yaş tavan fiyatları şöyle şöyle deyip yüksek gösterilebilir.

Geçenlerde yurtdışı alışveriş limiti 150 euroya çıkıyor diye haber vardı. Gerçekleşen 30 euroya inmesi oldu.

Her şey beklenir, ayın 17 sini görmek lazım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ömer Budak
8 dakika önce, Selçuk Bakış yazdı:

Şöyle bir tablo yayınlanmış

WCCbL_1491974961_4849.Jpeg

Vay arkadaş Ankara'nın riski İstanbulu geçmiş... Hatta Bursa da İstanbulu geçmiş :shok:. Tabi haliyle liste sıralaması (eğer yüksekten düşüğe göreyse) hatalı olmuş...

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
2 dakika önce, Ömer Budak yazdı:

Vay arkadaş Ankara'nın riski İstanbulu geçmiş... Hatta Bursa da İstanbulu geçmiş :shok:. Tabi haliyle liste sıralaması (eğer yüksekten düşüğe göreyse) hatalı olmuş...

7. basamağa göre yüksekten düşüğe sıralanmış sanırım, ilk 4 sıra hariç :D

Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

Son duyduğum sigortacı arkadaştan sigorta ödemelerinde taksit kalkıyormuş,para peşin kırmızı meşin :) 

Yorum bağlantısı
İbrahim Halil Geloğlu

Sadece gerçekten düştüğüne inanmak istiyorum.

Yorum bağlantısı
Fevzi Göktaş

Daha dün connectt aracımıza yaptırdık 2006 model :429 gibi birşeydi. Az önce sigortacıma sordum 

Verdiği cevap 

"Hayir daha birsey belli degil ekranlarda duzenleme var bizde girip fiyat alamiyoruz"

Yorum bağlantısı
Ali Gök

3 saat önce, Erkan GÜLTEKİN yazdı:

Acaba geçmişte ödediklerimiz ile ilgili bilgisi olan varmı?6ad4aa6bccb55c109a38cdc30cceea63.jpg

Redmi Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bana kalırsa bu tablıda yanlış.  ben 5. basamaktayım kazam yok bişeyim yok 1000 liranın üzerindeydi rakam   

Yorum bağlantısı
İbrahim Halil Geloğlu

Basamak olayında diyelim ki 5, basamaktayım,  yapılmış olan poliçeyi iptal edersek 5 demi kalırız 6 damı. Yani 5, basamakta iken 1 yıl geçme zorunluluğu mu var kriterler nedir acaba. Otomobilde ve motorsikletin basamakları ayrı ayrı mı oluyor.Çünkü motorda 7 otomobilde 5 gözüküyorum. Otomobili ve motorsikleti satsam bir otobüs alsam eski indirimleri görmeden 4 den mi başlar. Bİraz karışık oldu ama inşallah kendimi ifade edebilmişimdir.

Yorum bağlantısı
Bekir Çelik

Ekim 2016'da 591 TL'ye sigorta yaptırdım İzmir'de. 5. Basamak imiş. Tavan fiyat uygulamasına göre zam yemişiz arkadaş, bu nasıl oluyor?

İzmir 686 TL 5.Basamak. Allah'tan kazamız belamız yok.

Bu basamak her yıl mı artıyor? Ekim 2017'de direkt 6. basamak mıyım acaba?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
3 saat önce, Erkan GÜLTEKİN yazdı:

Acaba geçmişte ödediklerimiz ile ilgili bilgisi olan varmı?

Arkadaşlar genelge yayınlandı.. 

Tavan fiyat uygulaması herkesi olumlu yönde etkiledi diyebilirim.

1- Mevcut poliçelerin satış ve trafikten çekilme durumu dışında herhangi bir şekilde iptali ve yeniden yapılması mümkün değil..

2- Herhangi bir şekilde prim iadesi söz konusu değil.

2 saat önce, Mustafa Arıkan yazdı:

SBM'nin sitesinden tüm teklifleri görebiliyorduk. Orayı da kapatmışlar. Poliçe bitimine 30 gün kala teklif görülebilir yazıyor artık. 

Oradan bakar azalmış mı artmış mı anlardık. 

Son 30 günden önce verilen fiyatlar zaten hatalı fiyatlardı Mustafa'cım. 

Son yaptırdığın poliçeyi yok sayarak geçmişe dönük fiyat veriyordu.. Yapılan bu uygulama doğru.. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
45 dakika önce, İbrahim Halil Geloğlu yazdı:

Basamak olayında diyelim ki 5, basamaktayım,  yapılmış olan poliçeyi iptal edersek 5 demi kalırız 6 damı. Yani 5, basamakta iken 1 yıl geçme zorunluluğu mu var kriterler nedir acaba. Otomobilde ve motorsikletin basamakları ayrı ayrı mı oluyor.Çünkü motorda 7 otomobilde 5 gözüküyorum. Otomobili ve motorsikleti satsam bir otobüs alsam eski indirimleri görmeden 4 den mi başlar. Bİraz karışık oldu ama inşallah kendimi ifade edebilmişimdir.

5. basamakta olan poliçe bitmeden herhangi bir şekilde poliçe iptal edilirse.. bir sonraki poliçe de 5. basamaktan başlar.. 

Her grup aracın indirimi kendi içinde değerlendirilir.. 5. basamakta olan otomobilini ve 7. basamakta olan motorsikletini satar, tekrar otomobil alırsan, 5. basamaktan devam edersin. Otobüs alırsan 4'ten başlarsın. 

14 dakika önce, Bekir Çelik yazdı:

Bu basamak her yıl mı artıyor? Ekim 2017'de direkt 6. basamak mıyım acaba?

Hasarsız geçirdiğin her yıl için bir basamak alırsın. Bu sene ekimde 6. basamak olacaksın inşallah.. 

1 saat önce, Erdem Bozkurt yazdı:

Son duyduğum sigortacı arkadaştan sigorta ödemelerinde taksit kalkıyormuş,para peşin kırmızı meşin :) 

Evet.. malesef bu bir olumsuz gelişme.. haber aldığım tüm şirketler taksit uygulamasına son vermiş.. 

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Halil Gümüş
4 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Evet.. malesef bu bir olumsuz gelişme.. haber aldığım tüm şirketler taksit uygulamasına son vermiş.. 

Elden taksit var mı?:fiuw:

sbm captivaya 516 yazıyor abi. Angara sigorta. Sen de var mı ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
22 dakika önce, Halil Gümüş yazdı:

Elden taksit var mı?:fiuw:

sbm captivaya 516 yazıyor abi. Angara sigorta. Sen de var mı ?

Elden taksite bakarız ;)

Ankara sigorta bende yok.. olmaz da.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
49 dakika önce, Recep Demirci yazdı:

@Mehmet Ozyurek abi bu uygulamadan sonra benim acaba trafik sigortası ne kadar çıkar yaş 36 ilk defa olacak.

Bursa, 4. basamak tavan fiyat 831 lira :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
1 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Bursa, 4. basamak tavan fiyat 831 lira :)

Sizin işte kolayladı artık Abi. Tavan fiyatı ver geç indirim çıkarsa sürpriiz :D

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
12 dakika önce, Selçuk Bakış yazdı:

Sizin işte kolayladı artık Abi. Tavan fiyatı ver geç indirim çıkarsa sürpriiz :D

Eskiden sürekli fiyat araştırıyorduk.. 

Artık sigortacılık yapacağız, komisyonlarımız yarıya düştü ama olsun :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Çanakkale 7. basamak. Sevinmem gerekiyor sanırım :) 

Benim başka bir teklifim var. @Mehmet Ozyurek gelecek poliçe için şimdiden taksit ödemeye başlasak :) Poliçe kesilince de bedava gibi hissederiz. Nasıl fikir? :crazy:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
3 dakika önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Çanakkale 7. basamak. Sevinmem gerekiyor sanırım :) 

Benim başka bir teklifim var. @Mehmet Ozyurek gelecek poliçe için şimdiden taksit ödemeye başlasak :) Poliçe kesilince de bedava gibi hissederiz. Nasıl fikir? :crazy:

Açıklanan tavan fiyat senin mevcut fiyatından yüksek sanki Recep :)

Taksit yasak... Paran oldukça ödersin diyim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Said Avşar

@Mehmet Ozyurek abi ben 26.12.2016 da 847 tl ye yaptırdım.şimdi 8 buçuk aylık farkı alamıyor muyum?

eğer alınmıyor ise ben aracı satsam sonra da alsam 224 tl.

sigorta yaptırmaya kalksam yeni fiyat 224 tl oynar mı?

neticede sigorta firması tarafından rencide edilmek zorunda mıyım? asıl merakım bu :) 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...