İçeriğe Yönlendir

Golf 7 - Kaput Koruma Filmi Kaplattık:)

Tuna İşgören

Recommended Posts

Tuna İşgören
(düzenlendi)

Merhabalar

Aracımı teslim aldığımdan bu yana aklımda olan birşeydi .. internette bu konu ile ilgili çok şeyler yazılıp çiziliyor kaputa zarar verdiği verniği yerinden söktüğünü falan yazanlar var..  
Öncelikle şunu belirteyim bu film kaplaması uzun süre kalırsa eğer kaputa zarar verebilir kesin verir demiyorum kullanılan ürüne göre değişir..  Ben bu yaz ayını geçirdikten sonra söktürüp tekrar kaplattiricam malum yaz ayında kaput güneşten kavruluyor ve film boyaya iyice yapışıyor .. bu şekilde yapılırsa eğer bir zararı olacağını düşünmüyorum 

Önce kaputumuz hazırlandı.. aracım zaten temizdi ancak altında toz kalmaması açısından bir kez daha temizlendi.

0a6c1bc31169bdddf1358cfbe53745b3.jpg

Aracın kaputu ölçülüp malzeme kesildi

ed40f365ca3f0d58d32273bcd8a16e0c.jpg

Kaplama işlemine geçildi 

010692b1fe7fa62cc64efc95a8218557.jpg

9f9134923d7d3f58709a6653f3d3a94b.jpg

3bbfd078b6287ee9663820694f662aab.jpg

8fe315fa70d5f64c9fa5c586a4b25fda.jpg

1f2a833ea4fadf0a0087243d1ddf92f2.jpg

Bu uygulamayı şiddetle öneriyorum.. kaputtaki taş vuruklarına tahammülü olmayanlara özellikle :) kaput korumayı boşver seramik yaptır diyenlere kulak asmayın yolda giderken gelen taş parçasına seramik asla karşı koyamaz

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
Linkler düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Hayırlı olsun, bende hem seramik hem de kaput koruma var.

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Hocam ben seramiğe karışıyım yani o uygulamaya verilen paraya karşıyım.. yikama sonrası ayda 1 sonax BSD işlem tamam

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

yolda mermi gibi gelen taşa ne seramik (zaten imkansız) nede sizin film işe yarar, hayırlı olsun ama taş minicik değilse hasardan kaçış yok, üzgünüm....

bu arada seramik milyar değil, nasiol al kendin uygula (123 tl.), 4 ayda birde sonax npt (aslında 6 ay dayanır) sık ve sil, gerisi Allah a kalmış :)

araba 3 kat seramik kaplı, birkere bunu yazayım, taş delip geçiyor bu arada, düzenli şampuanla yıkarım (meguiars) kafama estikçe 6 ay etkili Sonax NPT yi sıkarım, üstünede yine kafama eserse BSD çekerim, hep gıcır kalır araç, seramik eskimez bile :D

taş, ah bu taşlar, kaçış imkansız, önü korudun (zerre kadar olan taştan, milimlik taştan) yandan gelir, tır geçer fırlatır, sık uzun yol yapsanız anlarsınız, taştan hiçbir şekilde koruma olmaz,  yapacak birşey yok, tüm yollar kaymak asfalt olmadıkça ve kamyonlardan kurtulmadıkça yok ne yazıkki...

film kuş bomasından sağdan soldan dökülen sıçrayan şeylerden güzel koruyor yalnız, sıkıntısı uzun yıllar kaldığında diğer kısımlarla renk farkı olmasında, bunuda aşarız aslında, filmsiz yerleri asla UV korumasız bırakmayarak, seramikle waxla vs. yani :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Leonda vardi mermi gibi taş geldi defalarca bodruma tatile giderken gayet iyi korudu. Hatta bir kaç yerde dediğin gibi taş izi vardı abi söktürüp yenisini kaplattım kaputta nokta iz oluşmamış:)

Yorum bağlantısı
Mustafa Özcan

Hayırlı olsun.Güle güle kulanın.En kısa zamanda bende yaptırmayı düşünüyorum.:)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Bir saat önce, Tuna İşgören yazdı:

Leonda vardi mermi gibi taş geldi defalarca bodruma tatile giderken gayet iyi korudu. Hatta bir kaç yerde dediğin gibi taş izi vardı abi söktürüp yenisini kaplattım kaputta nokta iz oluşmamış:)

hımm, ilginç gerçekten, bana kallavileri denk geliyor nedense, araba çekiyormu ne :D

kışın deli oldum, gece farketmedim gidiyorum, pat virajı bir döndüm, ahanda tuzlama aracı, kaçış yok, hoop yağmur gibi yedik tokadı, Allahtan yanlarda birşey yok, sadece ön tampon alt kısımlarında noktalar oluşmuş, led beyaz ışıkla bakınca görünüyor, film olsa demedim değil hani, bunlardan koruyor harbiden, ufak şiddetli taşçıklardan...

neyse olan oldu artık, kaput çok kötüleşirse boyatırım kusursuz olur, o zaman filmde çekeyim bari, bakalım kötü şanstan kurtaracakmıyım :)

şimdi derler değer düşer diye, yoo düşmez, hiçbirşey olmaz, hatta boyattığımı bile anlayamazlar zaten, ölçselerde hemde :D

senin arabada yepis yeni, bunada yapmayacağızda kime yapacağız değilmi ....

:nazar::nazar:

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Valla abi tabi kaya gelirse film kazimaz :D tampon ve yan çamurluklarida kaplatmayi düşünüyorum.. tampon olmasa bile yan çamurlukları garanti kaplaticam

Şimdi, Ebrar Tüfek yazdı:

Ortalama fiyat ne kadar bu şeffaf kaplamalarda 

Fiyat llumarda falan 1800 tl civarında.. ben 250 ye yaptırdım :) llumardakiler artik farklı malzemeden geliyormuş polikarbonmuş 5 sene sökülmese dahi kaputa zarari yokmus.. her sene soküp yaptırsam gene llumar kadar fiyata gelmiyor:D

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

aboo 1800 mü, bende yeni araba aldığımda yaptırıyım diye düşünüyordum, ön ve yanlara, demekki batıracak bizi bu filmler...

Yorum bağlantısı
Serkan Gülderen

Aracımı ilk aldığımda kendim yapmıştım ki herkes kolaylıkla yapabileceği bir uygulama, malzeme temin edilirse max-40-50 TL'ye malolur. Saç kurutma makinası birde dec. Zamanla taşların deldiğini görünce kendim söktüm yine saç kurutma makınasıyla.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

geçen gördüm, baktım bizim serviste yapıyorlar, sonra gidip ortama ve yapana çaktırmadan baktım, kendim yaparım dedim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Gülderen
geçen gördüm, baktım bizim serviste yapıyorlar, sonra gidip ortama ve yapana çaktırmadan baktım, kendim yaparım dedim [emoji4]

Aynen :) cam sil zaten olayın ana unsuru ki kredi kartı bile iş görür. Kimse bana inanamamıştı kendim yaptım deyince :)
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Bir saat önce, Serkan Gülderen yazdı:

Aynen :) cam sil zaten olayın ana unsuru ki kredi kartı bile iş görür. Kimse bana inanamamıştı kendim yaptım deyince :)

ben önce evde oğlanın odasında camlara 1 numara film kaplayarak alıştırma yaptım, cillop oldu, dediğin gibi olay cam silde, bol sık acıma gayet rahat yapılıyor :)

Yorum bağlantısı
Serkan Gülderen

Uygulama yapacak yada yaptıracak arkadaşlara bir tavsiyem de aracın yan maşbiyel bölgeleri arka çamurluk alt kısımları bombeli olan yerleri özellikle encok Mıcır alan yeridir, o bölgelere de uygulasınlar. Bazı firmalar özellikle toyotalarda dikkat ederseniz farkedersiniz fabrikasyondur uygulamaları, fordaa ben hiç görmedim ww de bazen görüyorum. (Fordda arka kapının aşagı bitim noktası ile çamıurlıgun birleşim yeri tam bahsettiğim bölge )

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Hayırlı olsun.

Ancak her sene sök tak olayı pek mantıklı gelmedi açıkcası.Miras falan bırakmayacaksanız veya bu araç sizinle ölmeyecekse bukadar özenmeninde pek anlamı yok.O paraya her sene temiz çıkma kaput alıp tertemiz kullanırsınız :)

Bana bu tarz uygulamalar para tuzağı gibi geliyor.

Yinede sizin tercihiniz tabi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

kaputumdaki taş izlerine bakmayı severim, folyodaki ışığın kırılıp kaputun çizgilerini kozmetik oalrak bozması bana itici geliyor.  bayağı çoğalmışsa falan boyatırım, hazır kaput boyanıyorkjen yanları falan da.. zevk meselesi. :nazar:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Bir saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

kaputumdaki taş izlerine bakmayı severim, folyodaki ışığın kırılıp kaputun çizgilerini kozmetik oalrak bozması bana itici geliyor.  bayağı çoğalmışsa falan boyatırım, hazır kaput boyanıyorkjen yanları falan da.. zevk meselesi. :nazar:

bendensin, hatta ben daha ileri giderim, sıfır kaput alır boyatırım, hazırda bekler, değişip değişip boyatırım :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ramazan Turan

Taş atığı değil de sinek böcek ölüsü yüzünden yaptırmak istiyorum. 

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Ben ciddi titizim araba konusunda birde araci sıfır aldığım içinde daha dikkatli davranıyorum :) 2.el alsaydım zaten muhtemelen taş vurugu olurdu ve özenmezdim. Uygulama yaptırdığım yer çok eski bir tanıdığım 3 yıl sökmeden gezebilirsin dedi ama titizlik işte her sene söker kaplarim diye düşündüm ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

benim şefin arabasında yarım kaput uygulaması vardı 2012 astra 2016 yılında artık yüzüne bakılmaz halinde söküldüğünde biraz vernik götürdü beraberinde birazda renk farkı kaldı değişik bişey oldu illa yaptırılacaksa bence kaliteli marka folyo kullanılmalı

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören
9 saat önce, Mehmet Cihat yazdı:

benim şefin arabasında yarım kaput uygulaması vardı 2012 astra 2016 yılında artık yüzüne bakılmaz halinde söküldüğünde biraz vernik götürdü beraberinde birazda renk farkı kaldı değişik bişey oldu illa yaptırılacaksa bence kaliteli marka folyo kullanılmalı

Yarım yapilan uygulamada ton farkı yapar ve o kadar sene kalmamalı.. uygulama doğru kullanılırsa zararsız kullanilir

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...