İçeriğe Yönlendir

Baskı Balata Değişimi Sonrası Volanttan Gelen Ses

Ercan Çakır

Recommended Posts

Ercan Çakır

merhaba arkadaşlar,
2011 model 308 1.6 hdi 112hp sahibiyim. geçtiğimiz çarsamba günü aracimin baski balatasini değiştirdim. ancak işleme başlamadan önce volant ile ilgli hicbir ses duymadım. baski balata degiştikten sonra araci çaliştirirken kutur kutur bir ses geliyor. ustaya sordum volant arizalanmiş ama birsey olmaz dedi. benim sizlere sormak istedigim 2 ana konu var. birincisi baski balata degistirilirken yapilan bir hata neticesinde volant bozulurmu? ikincisi ise bu halde araca binmeye devam edersek bir problem olurmu?

not: araca cok dikkatli binen biriyim , en ufak ses degisikliklerini hemen farkedebiliyorum,zaten bu seside oyle farkettim.

yardimlariniz icin simdiden tesekkurediyorum..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Volant sökülmeyen parça. Sökmeden de ruhsatı hediye etseniz boz deseniz elle bozulmaz

Şu olabilir. Yüzeyi iyi durumda değildi. Değişim öncesi bu risk söylenir ve değişilir. Zira zaten şanzıman aşağı iniyor baskı balata işçilik ödeniyor. Buna volant ta ilave olacaktı. Baştan o rakamı söyleyince de müşteri kaçıyor o da ayrı konu

Yorum bağlantısı
Ercan Çakır
(düzenlendi)

Çağlar Bey

cevabınız içimi rahatlattı , kimsenin günahınıda almak istememiştim. ancak marşa bastığımda gelen ses bakımdan sonra olduğuna eminim. ozaman bu ses volanttan gelmeyebilir.

yardımınız için çok teşekkür ederim

tarihinde Ercan Çakır tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ercan Çakır

stop ederken ses yok, sarsıntı da eskisi gibi

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Eskisi gibi derken. Sarsıntı mı vardı. Ddbriyaj değişim ihtiyacı neden oldu

Yorum bağlantısı
Ercan Çakır

sarsıntı yoktu,  işlem sonrasında da yok. değişim balatanın bitmesinden dolayı değiştirdik 

Yorum bağlantısı
Ercan Çakır

sesi duyduğumda (ilk marşta farkettim) ustayi çağırıp sordum, 5-6 defa stop edip çalıştırdı ve volanttan geldiğini söyledi. mehmet bey benimde aklıma volanttan olmayabileceği geliyor, sanki boşluklu iki metalin birbirine birbirine carpma sesi gibi bir ses ve bu ses tam motorun çalıştığı an geliyor, ancak bugün başka birşey farkettim, start stop devreye girdiğinde tekrar çalışırken ses yapmıyor,bununla birlikte her marşta da gelmedi o ses. yarın tekrar götüreceğim artik. 

Yorum bağlantısı
Ercan Çakır

Sorun çözüldü, bilyanın dış kısmının oturuğu yerdeki conta içe kıvrılmış ve şanzuman yağı baskı,balata ve volana akmış. Balata tozlarıylada sıvanıp hafif yapışkan balçık gibi birşeye dönüşmüş.

Şanzıman tekrar indirildi baskı,balata ve volan temizlenerek tekrar toplandı. Hiçbir ses kalmadı. 

İlginiz ve yorumlarınız için teşekkür ediyorum..

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

Geçmiş olsun. Ameliyat olan hastanın içinde makas unutmak gibi birşey olmuş [emoji2]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Sorun çözüldü, bilyanın dış kısmının oturuğu yerdeki conta içe kıvrılmış ve şanzuman yağı baskı,balata ve volana akmış. Balata tozlarıylada sıvanıp hafif yapışkan balçık gibi birşeye dönüşmüş.

Şanzıman tekrar indirildi baskı,balata ve volan temizlenerek tekrar toplandı. Hiçbir ses kalmadı. 

İlginiz ve yorumlarınız için teşekkür ediyorum..

Geçmiş olsun. Yağ da değişti o zaman. Mis gibi olmuştur.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ercan Çakır

Yağda değişti, debriyaj dahada yumuşadi, çok güel oldu. Bindikçe binesim geliyor arabaya ?

Vesile ile herkese tekrar teşekkür ederim, bununla geçmiş oldu inşallah. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...