İçeriğe Yönlendir

C Max 1 - 3000 Devir Üstüne Çıkmıyor

Kamuran CANAKLI

Recommended Posts

Harun Binali
Bir saat önce, Mehmet Sezgin yazdı:

iki farklı tipte solenoid valf var 

muhtemelen sizin araçtaki alttaki gibi olması lazım

buradaki uygulamaları kendiniz yapıp deneyebilrsiniz

Mehmet Bey zaten, selenoid değişti, bir de arabayı kaldırıp altından söktüler... 

Mesele şu ki, benim problemin nereden kaynaklandığını tespit edemiyoruz.

her zaman olmuyor, bir standart yok, motor soğukken de oluyor sıcakken de, rampada düzde farketmiyor, tespit edebildiğim birkaç parametre var;  3. vitesten sonra, 2000 devirin altında ve özellikle zorlandığında... İşin kötüsü uzun yola çıkacağım başımı ağrıtır mı bilmiyorum... Yaklaşık 2 yıldır kafayı yemek üzereyim ... Farklı farklı ustalara götürdüm. Arabayı sat diyenden tut da problem yokmuş gibi beni suçlayanına kadar ustayla tanıştım... 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Açma kapama değil. Mekaniği bozuksa tek çare değişim egr de

Selenoidin kontrolu şu şeklide.. Kaputu açıp tam gazda westgate in çalışması gözlemlenir. Yani aktive ettiği diğer parça. Oradan fikir yürütürler. Diğer tarafta egr nin değişmesi gerekiyor eğerki bu parça sağlamsa.
Yorum bağlantısı
Harun Binali
(düzenlendi)
1 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

Selenoidin kontrolu şu şeklide.. Kaputu açıp tam gazda westgate in çalışması gözlemlenir. Yani aktive ettiği diğer parça. Oradan fikir yürütürler. Diğer tarafta egr nin değişmesi gerekiyor eğerki bu parça sağlamsa.

Kısa vadede sıkıntı yapar mı bana? 5000 km lik bir uzun yol durumu olacak.

Bir de 2005 TDCI C-Max Ghia için fiyatı konusunda tahmin var mı abi?

Teşekkür ederim ...

Şunu mu değişeceğiz ?

http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/egr-valfi-ford-focus-cmax-1-6tdci-284937634?mkwid=syIW9zndu_dc&pcrid=58375872927&pkw=&pmt=&ggmktg=PaidSearch*PLA*232252887*22324021167*58375872927*pla**pla-79002696447&rfcr=58375872927&gclid=CI31koqos9QCFY4y0wodTWEAmw&mpch=ads&scxid=14489-145818-2357-0

tarihinde Harun Binali tarafından düzenlendi
Ekleme
Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Ahmet Bardakçı
On 30.05.2017 at 08:33, Harun Binali yazdı:

Araç performans kaybına uğrayınca gaza basınca gitmiyor ve kasılmaya başlıyor, ayağımı gazdan çekip hafif gaz verince devir yükseltmiyor ama gitmeye devam ediyor... Bu problem ilk başladığında  (2 yıldır var) bir arkadaşımız tavsiye etmişti oraya bakıp bir kontrol etmiştik o zaman sıkıntı yoktu. Tekrar bi kontrol edeyim.

Egr valfine baktırdım temiz olduğunu söylediler ama yine de emin olamadım iptal ettirdim onu da...

sıkıntılı bır durum değil tamırcınızde turbo basın borusunu sokturun kesınlıkle boru alt kısımdan kırılmıstır bende 2006 var dızel aynı sorunu yasadım turbo çekiş borusu kırılmıs değiştirdim sorun kalmadı

Yorum bağlantısı
Cihangir Yazıcı

sensörlere bakın maf ve map turbo hortumlarındakı kaçaklara bakın maf fişini çek gaz ver 3000 devirin üstüne çıkıyormu çıkıyorsa yagsız kontak temizleyici ile temizleyin 

olmadı en son elektro valf arızalı tıkalı olabilir

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...