İçeriğe Yönlendir

Fiesta IV - Sizce Fiyat Nasıl?

Yusuf Burak Keskin

Recommended Posts

Yusuf Burak Keskin

Arkadaşlar komşumuz bir fiesta 98 model aldı.usta alttaki listeyi yazmış ve 1500 tl gibi bir fiyat vermiş.bana çok geldi birde size sorayım dedim.

direksyon kutusu

ön sağ sol amartsor

z rotları-rot ayarları 

alt tabla 

egzoz patlak 

kapılar düzgün açılıp kapanmıyor

düzensiz çalışma (ne çıkacak belli değil) ---- (bence buji ve kabloları :))----

bunların dışında ekstra parça ve tamirat gerekebilir.

liste bu fiyat 1500tl normalmi sizce?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

direksiyon kutusu yağ mı kçaırıyor revizyon mu? egzosun nesi değişcek gibi detaylar etkiler. alt tabla çift mi? tekmi etkiler? kaça almış bu fiestayı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Amortisörler değişirken muhtemelen bilya, amortisör başı gibi ek masraflar çıkabilir. Buna benzer diğer kısımlarda da ek parçalar çıkabilir. Heralde usta fiyat verirken bu durumları göz önünde bulundurmuştur. Bunun yanında kullanılacak olan parçaların yan sanayi mi yoksa orjinal olduğu da önemli. Fiyat bana çok abartı gelmedi ama 1200 1300 civarına çekilebilir diye düşünüyorum. Olmadı en kötü parçaları kendiniz internet üzerinden de temin edebilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Burak Keskin
11 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

direksiyon kutusu yağ mı kçaırıyor revizyon mu? egzosun nesi değişcek gibi detaylar etkiler. alt tabla çift mi? tekmi etkiler? kaça almış bu fiestayı?

dreksyon kutusu yağ kaçırıyor. alt tabla çiftmiş.13e almış. egzos patlak demiş ama nesi var bilmiyolar.

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Ben de fiesta için alt takım parçası alma arifesindeyim. Ayrı konu açmadım. Bir kaç sorum var:

1. Delphi ve bsg markaları arasında hangisini seçmem mantıklı olur?
2. Alt tabla (salıncak) için farklı fiyatlar var nette. Görünümleri aynı ama çeşidi olduğunu öğrendim. Sadece bir sitede ayrıntılı bilgi var ve kuru tip tek saclı ve hidrolik direksiyon çift saclı 2 tip alt tabla var. Araç hidrolik direksiyon. Mk4 fiestada kuru direksiyon yok zaten hiçbir modelinde. Herhangi birini alıp geçeyim mi? Öneriniz nedir?

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Termostat almıştım BSG olarak, 1 yıl dayanmadığı gibi az kalsın motor kucaklayacaktım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğukan Çoktay

bende bsg tavsiye etmem geçen yıl ford ka için delphi marka salıncak aldım kaliteli tavsiye ederim

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bsg yi ustalarım da önermiyor.
Sadece pert toplayanlar fakan alıyormuş :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Berat Ad
(düzenlendi)

İyi günler.

Ben Hatay'da 1 ay önce uzun yol bakımı yaptırmıştım. Triger seti dahil yaklaşık 8 parça değişti. Malzeme parası 360 tl tuttu. 300'de işçilik verdim.  Karşılaştırma açısından bilginiz olsun.

tarihinde Berat Ad tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...