İçeriğe Yönlendir

Fiesta IV - Manuel Aynaları Isıtmalı Yapma -Yardım

İnan Çınar

Recommended Posts

İnan Çınar

Merhaba arkadaşlar, 1999 model fiestamın  sağ camı deforme olmuş durumda. Aslında sağ - sol elektrikli aynaya geçiş yapmak istiyorum ama tesisat,kumanda  düğmesi,aynalar falan derken 300 -350 tl gibi bir rakamı buluyor.Sadece ayna camı ararken elektrikli aynanın ısıtmalı camını buldum. Aklıma arka cam rezistansından elektrik alıp manuel ama ısıtmalı aynaya cevirmek fikri geldi. Nasıl yapabilirim yada  bu işlem kolay olur mu? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

faydalı olur uğraşmaya değer. zaten orjinalde de arka cam rezistansı ile çalışır. sigorta kutusundan arka cam rezitans çıkışı bulunacak bir sigorta çıkışına bir kablo ittirilip cama kablo çekilecek.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Isıtma yerine önceliğim otomatik olması olurdu. Zaten otomatik yapılırken ısıtma da eklenebilir.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Orjinalde zaten arka camla çalışır.
İşin kolay olacak diye düşünüyorum.
Tesisat var bile olabilir. Sök bak bakalım.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
2 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Isıtma yerine önceliğim otomatik olması olurdu. Zaten otomatik yapılırken ısıtma da eklenebilir.

Otomatik değil elektrik kontrollü ayna Sanicim.. ;):D Otomatik kendi kendine birşeyler yapabilen sistemlerdir. Otomatik cam değil elektrikli cam meselâ.. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
2 dakika önce, Serkan Toker yazdı:

Otomatik değil elektrik kontrollü ayna Sanicim.. ;):D Otomatik kendi kendine birşeyler yapabilen sistemlerdir. Otomatik cam değil elektrikli cam meselâ.. :)

Robotize olanları da var mı bunların, yarı otomatik denen hani :rolleyes:

Yorum bağlantısı
İnan Çınar
Orjinalde zaten arka camla çalışır.

İşin kolay olacak diye düşünüyorum.

Tesisat var bile olabilir. Sök bak bakalım.

Aynalar katlanır olmadığından dolayı otomatik yıkama makinası hasarı,çarpma vb. gibi nedenlerden dolayı bir kaç defa kendim ayna değişimi yaptım. Ayna civarında bir kablo yoktu ama tekrar detaylı bakarım. Rezistans düğmesinin arkasına bakayım mı ayrıca? Sigortadan gelen ve cama giden dışında kablo varsa muhtemel ayna rezistansı içindir[emoji1]

Yorum bağlantısı
Tahir Ak

gerek yok Çinde 20 dolara ısıtıcı pad var. alın camın arkasına yapıştırın. düğme röle hepsi var 20 25 dolar civarı her aynaya uyar

Yorum bağlantısı
İnan Çınar
7 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Kapı yüzünü sök bence.. :)

Abi kronik kapı döşemesi sorunu  (iç cam sıyırıcıları) yüzünden  kapı  döşemelerini sökecegim zaten. Sökmüşken bakarım  ama daha önce de sökmüştüm  dikkatimi çekmedi hiç.

Yorum bağlantısı
İnan Çınar
(düzenlendi)
7 saat önce, Tahir Ak yazdı:

gerek yok Çinde 20 dolara ısıtıcı pad var. alın camın arkasına yapıştırın. düğme röle hepsi var 20 25 dolar civarı her aynaya uyar

Tahir Bey ilginize teşekkürler. Arkası rezistansli ayna camı  26 tl kargo dahil. Ayrıca sağ ayna camım zaten değişmesi gerekliydi. Bahsettiğiniz ürünü alsam dahi zaten bir cam ihtiyacım var ve piyasada isitmasiz cam bulamadım. Kablo çekmesem bile mecbur ısıtmalı ayna camı  almak zorundayım. 

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...